Какво е синузит???

  • 3 808
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Моля простете ако темата ви се вижда смешна ,но за мен е важно!Значи моята принцеса от седмица точи едни хууубави зелени съполи дето края им се не види.Бяхме на Мукосептонекс Е а сега и пръскам Биопарокс.Споделих го с майка ми а тя като ме уплаши как съм била държала детето тъка ,ами не го заведа на специалист че могло да е синузит Shocked.Моля къжете той има ли симптоми и как да ги разпозная и да грабвам ли детето и беж при уши ,нос ,гърло ???

# 1
  • Мнения: 2 531
Да добра идея е да отидете на УНГ , ако не и минат, да ви вземат секрет за бактерии и да се лекува , ако има нужда. А иначе синузита е възпаление обхванало синусите. Сина ми след години зелени сополи е вече със синузит, сумати антибиотици изпи, и на физиотерапия ходи и не минава #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 914
аз съм на 30 г. а от 20 имам синузит-тежък
сополите обаче са жълто оранжеви т. е. гнойни( гадничко се получи Embarassed)
по принцип зелените са бактериални но всяко правило има изключение
за синузита само снимка на главата го доказва-ренгенова
все пак дано е вирусче ,успех

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Синузитът е възпалителен процес в околоносните кухини. Почти винаги е придружен с болка в челото между веждите, а понякога и отстрани на носа по линията на костта под очите.
Аз лично се излекувах с хомеопатия.

# 4
# 5
  • Мнения: 7 474
Отидете на УНГ задължително. По принцип синузита е придружен с главоболие, но да знаеш с Биопарокс няма да направиш нищо. Аз си лекувах хрема с него и си докарах именно синузит. Доктора в клиниката УНГ каза, че биопарокса е абсолютно безсмислен за носа.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 09:16 от Leo

# 6
  • Мнения: 40
Синузита е възпалителен працес на черепните кухини които никак не са малко.По правило тези кухини са празни но при простуда се пълнят с течност.Поради тази причина при наличие на синузит човек чувства болки.

# 7
  • Мнения: 1 116
http://www.healthnewsflash.com/conditions/sinusitis.php Надявам се да знаеш английски.Тука са всичките ти отговори.Дълго е , но е интересно.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
УНГ точно ми е казал, че на 3г и 10 мес, няма как да е синузит.
Това не е мое мнение, подчертавам, а на специалист УНГ, защото пак по негови думи синусите не били още развити, каквото и да означава това.
По-скоро, не по-скоро, ами 90 процента се касае за алергичен ринит, пак по думи на специалист, но останалите 10 процента.....трябва да се тестува детето.

Но пак подчератвам дебело - това са думи на лекар УНГ - специалист.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829

потърсих отговор и прочетох, че няма как да е синузит на тази възраст,и още нещо, потвърждава се това, което писах по-горе.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
УНГ точно ми е казал, че на 3г и 10 мес, няма как да е синузит.
Това не е мое мнение, подчертавам, а на специалист УНГ, защото пак по негови думи синусите не били още развити, каквото и да означава това.
Аз също съм чела,че до 4 годишна възраст синусите не са добре развити,следователно няма как да се получи синузит.

Общи условия

Активация на акаунт