За или против захарта и солта в храните на бебетата

  • 3 178
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Днес споделих учудването си с майките от квартала, с които излизам, че бебешките бисквити Cicibebe са много по-сладки от нормалните. И не мога да ги давам на моето, а уж са точно за него. И... като взеха да ме убеждават тези 3 момичета, че захарта е вредна при деца над годинка  Shocked, че ненапразно се подслаждали вода, попари и кисели млека. И защо адаптираните млека били сладки, ако не е полезно така. Едната дори каза, че захарта помагала за по-доброто функциониране на бъбреците  newsm78 Обясних им моята позиция - ако бебето яде храните непосладени, няма нужда да се слага захар; захар има в плодовете, плодовите пюрета и кашите и няма начин само от тези източници да е лишено от нея; захарта е най-вредното нещо за тях, защото свикват от малки, това води до съсипване на зъбите и затлъстяване. Но ми стана толкова болно, като черната овца или като на изпит пред тях, естествено неиздържан... Това ни най-малко не променя позицията ми, бебето ми няма да яде точно тези бисквити и т.н., но ми стана интересно - вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 8 917
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace

# 2
  • Мнения: 1 559
  Солта и захарта натоварват незрелите бебешки бъбречета.  Предполагам,че ам не е  подсладено с бяла захар, кърмата например е сладка заради лактозата. Аз не давам готови каши (приготвям кашите вкъщи) точно защото са подсладени и не купувам пюрета със сол или захар. До годинката дребното няма да близне сол и захар, а след това ще му ги ограничавам и ще ги избягваме Wink

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace
Peace

# 4
  • Мнения: 2 220
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace

Нали, и аз така смятам. А въпросните бисквити са с 1-2 идеи по-сладки от всички, които съм яла...

# 5
  • Мнения: 1 860
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace
newsm10

 A няма смисъл да се изнервяш с обяснения. Кимай с глава като виждаш че не споделят мнението ти и си гледай детето както си знаеш. Hug

# 6
  • Мнения: 46 492
Нямат нужда от захар, слага се във водата, не защото трябва, а защото новородените инстинктивно отказват да пият вода и това е единствения начин да ги излъжат.
Захар не давам. Единствено обикновени бисквити яде.

Имам наблюдения в/у 2 деца на мои приятелки, които ядаха подсладена храна и постепенно отказаха всичко, минаха само на кремчета ...

# 7
  • Мнения: 867
  Жалко е че все още много от майките нямат достъп до Интернет. Аз също бях в същата позиция пред майките в кварталната градинка-едва ли не се оправдавах защо захранвам късно, защо си правя пюрета сама и т.н.
  Аз също не давам сол и захар на сина ми и смятам това да е така поне  до годниката.
  Бъбреците и панкреаса на бебетата са все още недоразвити и захрата и солта могат да навредят много.
 Дори докато бях бременна моят гинеколог ме съветваше да огранича захарта, поради факта, че сладко вреди още от утробата на майка, поради незрелия панкреас на бебето!
 

# 8
  • Мнения: 816
 newsm11 - против.

# 9
  • Мнения: 7 474
Всако нещо в нормални граници е приемливо - това е моето становище. А кое е нормална граница за Гери - ами 1-2 идеи по-несладки и несолени неща от мен Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 522
Всако нещо в нормални граници е приемливо 
  PeaceПък не разбирам защо влизате в излишни пререкания-всеки си гледа детето както мисли за добре.Не вярвам някоя майка да даде нещо което мисли за вредно на детето си Hug.

# 11
  • Мнения: 911
Против. А пък ти не се ядосвай, а се радвай, че можеш да четеш Laughing

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Твърдо нЬе.
Някой спомена онзи ден (кой ли беше? Горе на Бузлуджа, на Първия Национален Конгрес на БКП беше, меджу две хапки и пийки...), че до 11 годишна възраст децата не могат да приемат количеството сол, което ядат възрастните. Та не е само до годинка без сол...

# 13
  • Мнения: 3 760
За солта - поне до годинка без хич! По-нататък - по малко, ама ако може до две години без...Екстра.
Бяла захар - никога! Не само до годинка, ами до 100! Никакви количества от нея не са приемливи, ама няма как да я избегнем.
Иначе кафява захар, фруктоза  -в умерени количества, разбира се!
Тонина, теб те е изумило наличието на захар в бисквитите, но доколкото разбрах захар има и в чайчетата на ХИП. Някои майки дават подобни гадости на новородените си бебчета  #Crazy
А иначе за идиотското даване на подсладена вода на бебе - Никол го е казала - това е единственият начин да измамиш бебето да пие вода...

# 14
  • Мнения: 6 472
Против и двете. До годинка бъбреците на детето не могат да се справят при положение, че то консумира сол. Бяла рафинирана захар и за възрастен не еполезна. Аз не съм подслаждала нито водата, нито кремчетата, нито киселото мляко и да ти кажа много са си добре децата Whistling
В момента ако е необходимо подслаждам десертите на голямата с мед или в краен случай фруктоза и нерафинирана захар. Понеже не е свикнала със сладкия вкус тя много много не обича сладки неща Laughing

Общи условия

Активация на акаунт