Посягане към други деца при 2 годишно

  • 4 641
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Здравейте!
Калоян е на 2 год. 2 мес.
Напоследък имам голям проблем, тъй като постоянно посяга към други деца-посяга направо през лицето, за да ги удари.
Хей така без причина.
Понякога се втурва към някоя количка и посяга на малкото бебе в нея, което направо е ужасно! Cry
Понякога посяга като някой се опитва да му вземе играчка, което си го обяснявам поне.
Но това безпричинно посягане към бебета...и други деца Close
Вече се чудя какво да правя.
Пробвам и добро, и лошо, и обяснения.
Единственото, което помага, е да съм нон стоп до него, което ми е почти невъзможно.
Все пак той постоянно тича и играе  Embarassed
Правя каквото мога, търча и аз. Но доближи ли се дете до него-скачам веднага. И родителите ме гледат супер учудено...Аз понякога обяснявам и те ме гледат още по-учудено и понякога си взимат децата и изчезват. Cry Което е малко тъжно...
Някой има ли подобен проблем?
Д-рката каза, че е период?
Ама докога?

# 1
  • Мнения: 303
ние сме от другата страна на бариерата- в смисъл, че са идвали деца да я удрят в количката точно така безпричинно както ти обясняваш. и аз много се стрясках какво става...изглежда наистина е период..има и други деца така...това исках да те успокоя..ще отмине..успех!

# 2
  • Мнения: 1 363
При нас на гимнастиката има едно такова момченце- голямо сладурче Grinning НА нас не ни е посягало, но към другите момченца и момиченца - някак си усеща, кои са по срамежливи ли, кротки ли... Confused
Това, което майка му прави е да му обясни колко е лошо това поведение и да го накаже -отделя го от групата за около две минутки три. Друго какво може да се направи?

Етап е. Просто трябва търпеливо да изчакаш да отмине. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 306
Аз съм от майките на потърпевшите деца.Преди няколко дни/вероятно съвпадение/дъщеря ми  беше издрана по лицето,много близо до очичките,от дете на име Калоян, в яслата/не казвам,че е вашият син!/Много криво ми стана като я видях!А тя няма и грам агресия в себе си.От малка я учехме да си дава играчките,да не удря...Сега определено съжелявам за това.  ConfusedВсяко дете е уникално,не могат всички да са еднакви,но за агресията според мен си има причини.Говорете с него,определено на тази възраст вече разбират.А има и много полезни книги.Успех! И по-малко издрани лица,по-малко сълзички и повече усмивки!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 751
Аз съм от майките на потърпевшите деца.Преди няколко дни/вероятно съвпадение/дъщеря ми  беше издрана по лицето,много близо до очичките,от дете на име Калоян, в яслата/не казвам,че е вашият син!/Много криво ми стана като я видях!А тя няма и грам агресия в себе си.От малка я учехме да си дава играчките,да не удря...Сега определено съжелявам за това.  ConfusedВсяко дете е уникално,не могат всички да са еднакви,но за агресията според мен си има причини.Говорете с него,определено на тази възраст вече разбират.А има и много полезни книги.Успех! И по-малко издрани лица,по-малко сълзички и повече усмивки!  bouquet
Не е моето, то не ходи на ясла.
Много му говорим.
МНОГО!
И не сме агресивни към него, нито помежду си.
И книги чета.
В тях пише, че е нормално.
Ама на мен ми тежи определено

# 5
  • Мнения: 2 751
При нас на гимнастиката има едно такова момченце- голямо сладурче Grinning НА нас не ни е посягало, но към другите момченца и момиченца - някак си усеща, кои са по срамежливи ли, кротки ли... Confused
Това, което майка му прави е да му обясни колко е лошо това поведение и да го накаже -отделя го от групата за около две минутки три. Друго какво може да се направи?

Етап е. Просто трябва търпеливо да изчакаш да отмине. Heart Eyes

И аз го наказвам отделяйки го от децата.
Той реве, реве...Аз го оставям така и му обяснявам.
Това наистина помага, но временно.
Дано скоро мине

# 6
  • Мнения: 78
на площадката пред блока има едно такова момиченце. всички си пазят децата от него и майката умира от срам. тича след нея щото не се знае. има една книжка "позитивното възпитание през първите 3 години" може да ти помогне на издателство "инфодар"

# 7
  • Мнения: 17 402
Дъщеря ми е от другата страна, т.е нея я удрят. И аз съм установила, че такива деца наистина усещат и посягат на кротки и спокойни. Не мога и аз да разбера защо. Честно казано започнах да се ядосвам, особено след като днес вместо сълзи й течеше пясък от очите- хвърлен съвсем нарочно в лицето. Знам, че родителите нямат вина, всъщност не знам- така си мисля. Ако моето дете прояви агресия, бих го  отвела в къщи и ще опитам с обяснения и наказание да не играе с деца.

# 8
  • Мнения: 14 654
не знам дали е период това поведение , защото има деца ,които не минават през него.
може пък да го израсте наистина и да започне да се държи по друг начин . не е въпрос само на възпитание , разбира се ,че е важно , но децата са с различни характери от малки . когато моето дете беше по-малко и аз много се дразнех , когато някое агресивно  му налиташе да го дере или удря , даже съм се карала с майките . освен да продължавате с обясненията , че който се бие няма да има приятели, с които да си играе и когато посегне да му се прави забележка - не знам друг какъв съвет да дам

# 9
  • Мнения: 3 367
kalli ,измислете система за наказване и бъдете 100% последователни,ще отмине за 2-3 месеца..Ния беше така,аз оба1е туи не го толерирам ни на йота и затова ако посегне или бута-има "тайм аут" за 2 минути до мен на пейката,извинява се на детето и го гушка под наш надзор и бива предупредена че още един път и си тръгваме..случвало се е 4-5 пъти,единия точно бяхме отишли и аз разтовалила бебе и пр за да се натоварим отново в колата..и много говорене и така,не се тревожи,отминава;

# 10
  • Мнения: 2 751
kalli ,измислете система за наказване и бъдете 100% последователни,ще отмине за 2-3 месеца..Ния беше така,аз оба1е туи не го толерирам ни на йота и затова ако посегне или бута-има "тайм аут" за 2 минути до мен на пейката,извинява се на детето и го гушка под наш надзор и бива предупредена че още един път и си тръгваме..случвало се е 4-5 пъти,единия точно бяхме отишли и аз разтовалила бебе и пр за да се натоварим отново в колата..и много говорене и така,не се тревожи,отминава;

И аз го наказвам-това има ефект. Но временен  Rolling Eyes
Един път си тръгнахме от едно наше приятелче и той рева много. Но аз бях непреклонна.
После пак отидохме на площадката и той се държа прилично.
За известно време.
А от обяснения ми се изтърка устата  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 2 751
Много добре разбирам всички майки, които са потърпевши от деца като моето.
Все пак ви благодаря за разбирането, защото е много кофти когато майка ми се развика, че не съм си възпитала детето (или нещо от сорта).
Разбира се, това се случва супер рядко, защото съм постоянно до Калоян, особено като доближи дете съм като майка орлица.
Но това е голям проблем наистина.
Иначе е много весел, даже много обича бебетата и им се радва.
Посягането невинаги е от злоба/агресия.
Само когато дете се опита да му вземе играчка.

Иначе си удря ей така...като поздрав  Thinking
Напоследък се случва рядко,де,тъй като постоянно съм до него, няма как.

# 12
  • Мнения: 139
Когато синът ми беше на тази възраст, имахме същият проблем, макар, че проблем е много силно казано. И ние с татко му бяхме притеснени, но след прегледани книги от рода на "Аз възпитавам дете", стана ясно, че всичко това е временно. Ние даже плюехме, хапехме, удряхме...Не се притеснявай, подхождай внимателно към детето си(струва ми се, че наказанието не е добра идея), трябва да намериш някакъв начин да му отвличаш вниманието, но деликатно. И много търпение...  newsm10

# 13
  • Мнения: 2 751
Когато синът ми беше на тази възраст, имахме същият проблем, макар, че проблем е много силно казано. И ние с татко му бяхме притеснени, но след прегледани книги от рода на "Аз възпитавам дете", стана ясно, че всичко това е временно. Ние даже плюехме, хапехме, удряхме...Не се притеснявай, подхождай внимателно към детето си(струва ми се, че наказанието не е добра идея), трябва да намериш някакъв начин да му отвличаш вниманието, но деликатно. И много търпение...  newsm10

Значи...ще трябва да си намеря някоя полезна книжка.
А търпението...абе, изчерпва ми се понякога. Embarassed
Но се старая...

# 14
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
      Не мисля,че наказанието е добра идея.По-скоро преките наблюдения Ви и анализа им ще са от полза.Причини за посягането много-от физическа неразположеност до игнориране на конкретен обект.
   Успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт