За захарта

  • 1 202
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Може ли на новородено да се дава кафява захар във водата за пиене, вместо бяла захар?

# 1
  • Мнения: 941
знам че може но аз по принцип съм против зобавката на захар

# 2
  • Мнения: 11 538
Никол ти отговори в съседната тема,че не необходимо да слагаш никаква захар. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 816
ПО добре не слагай захар и аз съм на това мнение. Ако все пак искаш може да слагаш кафява, но съвсем мъничко.

# 4
  • Мнения: 4 629
Най-добре е на новородено да не се дава вода, а още по малко със захар (бяла или кафява)

# 5
  • Мнения: 5 299
Захар се слага във водата на новородено ЗАРАДИ жълтеницата, и то само първите 10ина дена, а не за да ПИе вода

# 6
  • Мнения: 5 577
Захар се слага във водата на новородено ЗАРАДИ жълтеницата, и то само първите 10ина дена, а не за да ПИе вода

АМА ти много ги чуваш петлите?  Laughing

# 7
  • Мнения: 5 299
Захар се слага във водата на новородено ЗАРАДИ жълтеницата, и то само първите 10ина дена, а не за да ПИе вода

АМА ти много ги чуваш петлите?  Laughing
Абе не знам колко ги чувам, ама така го знам. Ако някой смята, че грешно съм разбрала, моля да ме обори. Laughing

# 8
  • Мнения: 46 492
Най-добре е на новородено да не се дава вода, а още по малко със захар (бяла или кафява)

Така е, но товане го споменавай в български форум, защото ще те изядат с парцалите  Mr. Green от опит говоря  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 299
Най-добре е на новородено да не се дава вода, а още по малко със захар (бяла или кафява)

Така е, но товане го споменавай в български форум, защото ще те изядат с парцалите  Mr. Green от опит говоря  Laughing
Добре де, кажи сега за жълтеницата. Няма ли връзка с подсладената вода? Mr. Greenсериозно питам

# 10
  • Мнения: 5 577
Бейби, ти стана половин педиатър. Ще помоля да ти забранят достъпа до всички подфоруми, без клюкарника.  Mr. Green


Интересно, по срещи изобщо не приказваш за деца, а тук си много опасна.  Hug

# 11
  • Мнения: 46 492
Добре де, кажи сега за жълтеницата. Няма ли връзка с подсладената вода? Mr. Greenсериозно питам


Ако си добре с езиците, потърси из нета, пълно е с информация.

От нашия форум намерих това, писано от е от бг педиатър, практикуващ в Гърция:

... Не е прието да се дава нищо, освен кърмене (АМ) ...

# 12
  • Мнения: 603
Нашата лекарка ни каза да даваме захар първата седмица /заради жълтеница/. След това не съм давала. Чак след първата година - сок, понякога чай.

Не е добре, ако детето свикне със сладката вода, защото може да отказва да пие без захар.
Свидетел съм на такъв случай - детето на моя приятелка.

Колкото до това, дали въобще да се дава вода на новородени, те и без това не пият особено много. Т. е. явно нямат голяма нужда и сами си я контролират. Не виждам защо да не им се предлага. Разбира се след храна.

# 13
  • Мнения: 14 654
а истината е , че повечето педиатри съветват точно така да се процедира - да слагаш захар във водата и специално предишната ни педиатърка ни посъветва да слагаме по повече захар заради жълтеницата , на което се очудих , но ето и че още някой каза че има връзка - не знам може

# 14
  • Мнения: 723
Щом държиш да слагаш захар и да даваш вода, да - може да е кафява. Иначе и аз знам, че има връзка с жълтеницата и отначало трябва да се дава.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт