"Дивеч сефте" или как по неволя сготвих еленово бутче

  • 737
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Такаа. Зна4и след бурята в събота пак ми умря интернета. А баща ми (хирург) ходи по спешност до болницата. Връща се и ми звънят с майка (живеят в същия блок)- "ела за малко да ти дадем нещо". Отивам и ми се връчва едно 4увал4е, а вътре- половин елен (може и сърна да е било- не разбирам от диве4).  Някакъв благодарен болен го бил отстрелял същия ден и го занесъл в болницата, а майка ми прави ремонт на кухнята си и се оказа, 4е намя никакво намерение да се занимава с това.
Диве4 не бях готвила, дори не съм се интересувала, само знаех, 4е се кисне в марината..Ами сега??? Нямам нет, за да ви питам, в нали4ните готварски книги- нищо подходящо. Звъннах на една приятелка (Благодаря Jen  bouquet), та поне ми даде идеята за маринатата. Разфасовах хайванчето, една част е във фризера, а бутчето изпекох.

И така- рецептата:
"ДИВЕЧ СЕФТЕ"

Едно бут4е (в случая май еленско) се накисва в:
- 1 ч.ч. оцет
- 1 1/2 - 2 ч.ч. водка или спирт
- 4 ч.ч. вода (или колкото да го покрие)
- 1/4 ч.ч. зехтин
- подправки- даф.лист, черен пипер, вегета, чеснов пипер, джоджен, дивисил и каквото подходящо имате

Кисне в тази марина цяла нощ.

В голямата тава на фурната сложих месото, шпиковах на десетина места с пар4енца сланина (за да не е сухо) и тук таме морков на ивици, натърках хубаво с подпрвки, сипах една чаша от маринатата и долях с вода до 1/3 от тавата. Сложих във фурната на 250 градуса, добре завито с фолио. Пекох около 2 1/2 часа. Като омекна доста месото (до полуготовоност) изсипах по4ти вси4ката те4ност, изсипах около 1 кг. пресни картофки, 1 пакет гъби и пак върнах под фолиото. Когато картофите бяха почти готови махнах фолиото и запекох. Да ви кажа резултатът изненада дори и мен (защото съм скептично настроена относно диве4овото месо), беше много крехко, вкусно и нямаше и помен от мириса на диве4. Ето и снимки:

http://community.webshots.com/photo/547973980/2696241870055448238NEOFXs

http://community.webshots.com/photo/547973980/2344568760055448238EroXMm

Дано влезе рецептата в употреба, ако на някой му се наложи да "викне неволята" за диве4  Wink Laughing

# 1
  • Мнения: 373
Лелелееееееееееееееееее, БРАВО!!! Почнах още по-усилено да слюнкоотделят... Спрете се с тези рецепти, че както Благоверният не се знае кога ще се наработи, ще хвана язва, бе хора! БРАВО, Еmi newsm10

# 2
  • Мнения: 4 195
браво бе Емка и не ме покани - а аз си мислех че си ми истински съмишленик Crossing Arms
хей страхотно е, поздрави цялото семейство особенно 2 годишното ти ангелче и наздраве Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 2 210
браво бе Емка и не ме покани - а аз си мислех че си ми истински съмишленик Crossing Arms
хей страхотно е, поздрави цялото семейство особенно 2 годишното ти ангелче и наздраве Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Как слънце да те поканя като си мислех , 4е ще стане едно смърдящо нищо Mr. Green Sick Mr. Green. Другия път обещавам- взех 4е си повярвах как съм "се издигнала като готва4ка, благодарение на мъдрите съвети на Иво" (по негови думи)  Laughing Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Бравоооо  bouquet
Има ли още от мръвчицата, да понаминем така случайно тия дни покрай вас Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 6 243
Eми, не ми се отварят снимките, бе душо! Ще провериш ли пак линковете плз.

# 6
  • Мнения: 174
Става с refresh

# 7
  • Мнения: 2 040
Браво Еми, справила си се страхотно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт