как да го накарам да яде???????

  • 858
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Момичета, предполагах, че нещата са временно така, обаче моя синковец отказва най-категорично да яде. Не да яде сам, а въобще. Просто и със прилъгване и със упорство от моя страна не става. Ядем буквално"глупости", защото все пак да не е гладен, се принуждаваям да му давам корасани, солети, бисквити.Пием сок доста. Особено сега като ни изписаха сиропи - витамини минерали и Ескимо кидс. Няма начин - като види иначе лъжицата и почва да пищи. Та ги смесвам със сок. Но от сока ли незнам, но отказва да се храни. Помощ! Ще си травмирам детето. Днес на обяд го прилъгах да хапне малко пиле със сос башамел, изяде 5-6 лъжици, сега викам пак да пробвам с това ядене, но отказва, опитах да го храня зорноволно, ама едни писъци и държи устата си отворена докато яденето изпада от устата му. Имах и кюфтета - преди ги ядеше, сега само като ги видя и избяга в другия край на стаят. Дайте идеи, ка да го накарам пак да се храни с "храна", не със залъгалки разни. Моля    ви,проблема нени е измислен, а реален. ooooh!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Много просто, спри му сока и кроасаните...

Ей сега ще ти го обясня от научно та по-научно. Чувството за глад се предизвиква от падането на нивата на кръвната захар. Като му даваш сок, който дори и да не е много подсладен, все съдържа плодови захари, се качва нивото на кръвна захар и изчезва желанието за ядене. Не казвам, че сока го е нахранил, а че му е убил апетита. Кроасани, солети и прочее са овкусени така, че после простичките полезни неща за ядене му се виждат безвкусни.
Не му давай никакви глупости, предлагай ядене, но само смислени неща - пресни плодове, зеленчуци - готвени или пресни, кисело мляко или сирене.
Все пак и вие трябва да откажете храните, които не са за препоръчване.

# 2
  • Мнения: 997
 Ако наистина искаш детето да яде, още повече, след като е привикнало към не-полезни вкусотии трябва да си твърда. Детето не яде, защото не чувства глад и защото знае, че гладно няма да остане....Докато не смениш подхода, резултат няма да постигнеш. Щом искаш да се храни с тези неща, които сте преценили, че са полезни:
1. Изхвърли абсолютно всички солети, бисквити и други такива.....и не купувай поне една седмица.
2. Не насилвай детето да яде, не му давай дори филийка хляб между храненията....детето трябва да огладнее наистина. Тогава манджата ще му се струва по сладка от шоколад.
3. Сипвай му малки порции - неко иска още - а не да оставя в чинията - т.е. направи яденето привлекателно за него.
4. Не го гони из стаята с чинията - превръщаш яденето в игра - в една определена възраст за тях играта е по-важна от храната.
5. Не се мисли, че трябва да изяде толкова, колкото на теб ти се иска - всъщност нужното му количаство е два пъти по-малко.
6. Не забравай, че си говорихме колко си приличат нашите деца - пробвала съм върху Вени - действа. Joy
Успех!

# 3
  • Мнения: 4 414
подкрепям firebird с 2 ръце!
искам да допълня: не го гонете с яденето. предлагаш, ако не иска, прибираш и не правиш трагедия. молбите само влошават положението. опитайте да се храните заедно, а не само той да яде. сядайте всички на масата. друго, което не съм пробвала, но съм чела, че действа: сипвай му малки порции и чак като/ако/ ги изяде, сипваш още.
ако детето е боледувало е нормално да му е спаднал апетита...особено, ако е пило АБ.
майка ми казва, че няма дете, което да се е самоуморило от глад...ако питаш баба ми - в чудо се е видяла с мойто ядене. според майка ми съм си се хранела нормално Wink
ха, Ели ме е изпреварила!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Освен нещата, които са ти писали при Калина много помага следното - правя се, че аз или татко й ще й изядем яденето и ела да видиш какво става - не може да свари...

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Въоръжи се с търпение, защото ще трябва известно време за ад възстановите предишния режим.
Дали са ти полезни съвети, действай. Аз също имам голям проблем с яденето, но това идва от заболяването на детето ми и нещата са малко по-различни. Общо взето и при нас солетите и др. буклуци я държат сита за повечко и ако почнем с това от сутринта, цял ден си отива така. Сиропите и витамините ги давам винаги след храна. Аз стривам милгамата, която е много горчива, и заради нея и танакана давам с половин лъжичка мед и съм забелязала че това я държи сита поне 3 часа, ако не иска да закусва понякога си минаваме само с това.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви момичета. Смятам да почна и аз сиропите да ги давам след храна, а не в сока преди ядене. Защото лекарката каза - сиропите по възможност на гледно. Тази сутрин Ескимото го пихме самостоятелно от лъжица -първо му се намръщи и стисна устата, но като усети, че аромата е добър, го глътна. Така че,сега ще го почакам поне половин час след като се събуди да поогладнее и тогава ще пристъпя към закуската. Отстрани звучи смешно да не можеш да прилъжеш 2 годишно дете да яде, но е страшничко да го гледаш как изпада в истерия като те види с чиния в ръка. Ще видим какще сме днес. Дано има ефект от мерките.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако изпада в истерия при вида на чинията, то тогава трябва да си много внимателна.
Най-добре не го гони с чинията, а го сложи на масата и ти яж, без да караш детето. Сложи храна, която може само да си вземе, така че да я види. Изчакай около час. Ако не си вземе, я прибери, все едно няма нищо. За пиене давай само чиста вода, никакви чайове (освен ако са без захар) и никакви сокове. На обяд покажи нещо друго за ядене и пак яж така, че да те види. Ако отидете на гости при друго дете, ящно, най-добре. Личният пример е много важен.
Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Абсолютно съм съгласна с Файърбърд! Ние така процедираме с Калина и има ефект - важното е да се правиш, че изобщо не ти пука дали и колко ще яде. Трудно е, но няма друг начин!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви момичета. Всъщност днес бях строга майка - сутринта като стана го изчаках да поогладнее, яде четвърт парче кекс, после на разходката хрупа един морков през целия път -никакви "щрабалинки" и сокчета нямаше. На обяд явно е огладняло горкото  feeding - яде с лъжица, и то САМ пържени яйца със сирене и малко таратор. След обяд пак малко кекс и ябълка. Сега си пие млякото за лека нощ. Май потръгна, а? Thinking 

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 13:57 от mama mariana

Общи условия

Активация на акаунт