помощ!има ли бг-майки във Фрация

  • 1 635
  • 23
  •   1
Отговори

Анкета

shte imam li problem na vlizane v BG ako pasporta na deteto mi(frenski) izticha sled po malko ot 2 meseca

Опции:


някой знае ли дали детето ми, което е все още само със френски паспорт, чиято валидност изтича след около месец ще може да влезе в българия безпроблемно. благодаря!

Цитат
niakoi znae li dali deteto mi, koeto e vse oshte samo sas frenski passport, chijato validnost izticha sled okolo mesec shte moje da vleze bulgaria bezproblemno.blagodaria!

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 12:30 от Diviana

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
кажи поне кога възнамерявате да влизате в българия

# 2
# 3
  • Мнения: 7 091
niakoi znae li dali deteto mi, koeto e vse oshte samo sas frenski passport, chijato validnost izticha sled okolo mesec shte moje da vleze bulgaria bezproblemno.blagodaria!

 Само френски паспорт ли има? Ако да, тогава значи имате нужда от БГ виза за престой повече от 30 дни ( само информативно казвам). Ти имаш ли намерение да му вадиш БГ паспорт? Ако да, дали ще ти стигнат 30 дни ? Ако се наложи да му вадиш БГ виза обаче виж на страницата на посолството дали имат изискване колко време трябва да е валиден паспорта преди да се сложи визата. Не знам за Франция как е, но по принцип повечето посолства си поставят такова изискване.

# 4
  • Мнения: 5 475
Само френски паспорт ли има? Ако да, тогава значи имате нужда от БГ виза за престой повече от 30 дни ( само информативно казвам). Ти имаш ли намерение да му вадиш БГ паспорт? Ако да, дали ще ти стигнат 30 дни ? Ако се наложи да му вадиш БГ виза обаче виж на страницата на посолството дали имат изискване колко време трябва да е валиден паспорта преди да се сложи визата. Не знам за Франция как е, но по принцип повечето посолства си поставят такова изискване.

Обикновено за страните от Евросъюза е 6 м. 
 Но провери,за да си сигурна!
 Успех.  Peace

# 5
да тя има само френска паспорт, който е валиден до 22/07/06. ще нося със себе си всички документи които трябват за ПОЛУЧАВАНЕТО НА ЕГН и БГ ПАСПОРТ в последствие.
Освен това тя е вписана и в моя паспорт (на последната страница)


Цитат
da tja ima samo frenski pasport,koito e validen do 22/07/06 .shte nosja sas sebe si vsi4ki dokumenti koito trjabvat za POLUCHAVANETO NA E.G.N.i BG  PASPORT v posledstvie.
osven tova tja e vpisana i v moja pasport(na poslednata stranica)

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 12:33 от Diviana

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ако имаше само неин паспорт може би щеше да има проблем, но тъй като е вписана в твоя, не мисля. Въобще не показвай нейния. Ние така миналата година излязохме от Франция, като Тони беше вписан в паспорта на баща си. Извадихме му негов едва преди 2 месеца, а когато поисках да го впишат и в моя, казаха, 4е е безсмислено- или ще му вадят на него, или ще го впишат в моя-оставиха ме да избирам.
И един съвет- веднага подай в БГ документите за ЕГН, защото отнема около 2 седмици. Паспорта може и за 3-4 4аса да стане.
А с таткото ли ще пътувате?

# 7
  • Мнения: 5 475
osven tova tja e vpisana i v moja pasport(na poslednata stranica)

 Щом е вписана в твоя паспорт процедирай както те е посъветвала Mama Strumpf !Успех!  Peace

# 8
ne bashta i njama da patuva s nas.az obache si prigotvih edno palnomoshtno za vseki sluchai,che toi me upalnomoshtava da go predstavjam pred vlastite za da ja zapisha v bg registrite,za poluchavaneto na EGN i za poluchavaneto saotvetno  na bg grajdanstvo i bg passport.Platihme 78 evro, i se nadjavam da mi svarshi rabota.Francia i Bulgaria imat njakakva spogodba za osvobijdavaneto ot apostille na oficialni dokumenti pridobiti v kojato i da e ot dvete strani.
samo trjabva da go preveda v BG.

# 9
  • Мнения: 5 475
при това положение мисля,че няма да имаш проблем!
не се притеснявай!   Peace
 

# 10
blagodaria na georgia za podkrepata!
hubavo e njakoi da ti kaje che njama da imash problem, dori i samo za ednoto uspokoenie, zashtoto chestno kazano za edin mesec mi pobelja kosata.
oshte vnachaloto na mai podadoh v kmetstvoto molba za nov pasport za dashterja mi (na 5 godinki).Parvija i pasport go izdadoha prez 2001  i iztichashe do 22/07/06;vreme dostatachno za da poluchim novija pasport i da podgotvim patuvaneto.
no ponjakoga neshtata kato tragnat zle...
sled 10 dni mi se obadiha che iskat akta mi za rajdane, i novi snimki na deteto, poneje ne bili konforma.
okaza se she i tova ne stigna
poiskaha lichni dokumenti na bashtata, akt za rajdane...a toi si e tehen(frenski grajdanin) az imam dvoino grajdanstvo.
i pak sled 10 dni mi se obadiha da me uvedomjat che i tezi snimki ne stavat.novi i pak chakane.i sled tozi pat sekretarkata v kmetsvvoto me uspokoi che gi pravjat barzo.
a se okaza che edna sedmica predi zaminavaneto mi dosieto e stignalo samo  ot kmetsvoto do prefecturata.prosto da se razboleesh ot nervi!
vaprosnite novi elektronni pasporti gi praveli na edno edinsveno mjasto vav francia i javno chakat da se saberat poveche zajavki, za da im struva po malko pari izprashtaneto po poshtata.
obadih se v prefecturata za da razbera dali sluchaino starija pasport ne e vse oshte perforiran.iza moi kasmet dosieto ne beshe obraboteno, taka che gi pomolih da anulirat molbata za nov pass.i da si polucha starija.Po dobre s passport dori i validen oshte  samo dva meseca,otkolkoto bez nikakav.
tezi problemi izglejda sa zaradi "Sarko"-Sarkuzi.



# 11
  • Мнения: 1 465
Татита, ние трети път носим снимки за паспорт на Поло ooooh!, два пъти не ги признаха. Сега има нови електронни паспорти и всъщност една машина определя става или не става снимката. Ако мине през машината значи става, ако ли не, новааа #Crazy Та миналата събота ние пак се снимахме. Подали сме молба за негов личен паспорт. Първо ни съобщиха, че щял да стане след 2 месеца, сега се оказва, че може и по-рано да стане - за 10 дни Praynig
Аз посочих в анкетата "да", но по грешка - истината е, че не знам. newsm78
Дано се справиш с проблема. Peace
А на мен виза за 30 дни за Поло ще ми трябва ли? бебко си е само френски гражданин.

# 12
  • Мнения: 486
Доколкото знам от 1 януари 2006 има ново изискване всички деца да влизат в страната със собствени паспорти. Изключение може да се направи за дете вписано в паспорт на родител само ако в паспорта на родителя е прикрепена и снимка на детето.
Иначе като френски гражданин детето има право на 90 дни безвизов престой.

# 13
  • Мнения: 1 465
Елииии супер, благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
Da, potvarjdavam i az info(to)na ellii za bezvizov prestoi v BG na frenski gragdani do 90 dni.

Общи условия

Активация на акаунт