помощ-върнато писмо на ups с чекове от бг за щатите

  • 689
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
здравейте мами,много се надявам ниякой да знае нещо и да ми помогне.наложи ни се да вземем голяма сума 30 000 $ от сметка,4иито 4екове са в бг.днес зълва ми написала чековете,разпределила сумата по 5000 на 6 чека.отишла в  ups да пусне писмото и шефката,която и е приятелка и казала,4е дори и да приеме писмото,от американска митница ще го върнат,защото сканирали вси4ки пратки и ако видят чекове ги връщат.миналата седмица им били върнали такава пратка.парите ни трябват спешно.звънях тук по вси4ки възможни фирми подобни на  ups , но нямат информация.някой от вас дали знае,да се е сблъсквал с подобно нещо или да ми даде идея,как да ни изпратят това пусто писмо.по пощата не ни устройва,за6тото ни трявбват парите до 9 дена да са в сметката ни.
благодаря ви много предварително.
може и на ли4ни да ми пишете,но предполагам,4е тази информация ще е интересна за вси4ки.

п.с. да уто4ня друго.по новия закон,за да ни преведат сумата по банков път - законът гласи: всяка сума над 3000 $ се докладва от банката на данъ4ните и се облага с 30 % данък,освен сумите за трансфер.проверихме в 3 банки,законът е в сила от 2 месеца.става въпрос за превод на пари от чужбина към щатите.мисля,4е 30 % е убииствена сума. Shocked

# 1
  • Мнения: 676
здравейте мами,много се надявам ниякой да знае нещо и да ми помогне.наложи ни се да вземем голяма сума 30 000 $ от сметка,4иито 4екове са в бг.днес зълва ми написала чековете,разпределила сумата по 5000 на 6 чека.отишла в  ups да пусне писмото и шефката,която и е приятелка и казала,4е дори и да приеме писмото,от американска митница ще го върнат,защото сканирали вси4ки пратки и ако видят чекове ги връщат.миналата седмица им били върнали такава пратка.парите ни трябват спешно.звънях тук по вси4ки възможни фирми подобни на  ups , но нямат информация.някой от вас дали знае,да се е сблъсквал с подобно нещо или да ми даде идея,как да ни изпратят това пусто писмо.по пощата не ни устройва,за6тото ни трявбват парите до 9 дена да са в сметката ни.
благодаря ви много предварително.
може и на ли4ни да ми пишете,но предполагам,4е тази информация ще е интересна за вси4ки.

п.с. да уто4ня друго.по новия закон,за да ни преведат сумата по банков път - законът гласи: всяка сума над 3000 $ се докладва от банката на данъ4ните и се облага с 30 % данък,освен сумите за трансфер.проверихме в 3 банки,законът е в сила от 2 месеца.става въпрос за превод на пари от чужбина към щатите.мисля,4е 30 % е убииствена сума. Shocked

Здрасти newli,
Преди време като си бяхме в БГ, мъжът ми си забрави вси4ки документи в БГ, вклю4ително, дебитни и кредитни карти. Аз му ги пратих с DHL и нямах никакви проблеми, но незнам с 4екове. Също така, може да пробвате с препоръ4ано писмо (аз съм пращала и полу4авала много важни документи без проблем) престигат за 10 работни дни.


# 2
  • Мнения: 1 393
.звънях тук по вси4ки възможни фирми подобни на  ups , но нямат информация.
А на самите ups звънна ли, за да ги попиташ какви са им правилата- може пък и да може в крайна сметка?

Аз за съжаление май не мога да ти дам съвет- аз съм пренасяла така голяма сума преди няколко години за една приятелка, която си продаде апартамента в БГ и искаше да пренесе парите тук- донесох travel checks на нейно име и никой не ме е питал нищо или ми е правил проблем. Но това беше и преди 9.11, сега май във всяко отношение е много по-стриктно.

Дано някой ти помогне с идея, желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 826
Пробвай с DHL,никога не съм имала проблеми с тях. Peace

# 4
  • Мнения: 945
Не вярвам някой да се навие да транспортира чековете беz да ги обложи с данък предварително. Естествено можете да декларирате, че пращате нещо друго, но ако ви хванат парите се конфискуват и вие ставате подсъдими.

Аz така и не раzбрах, сметката в БГ ли е? Ако не zащо не се обадите в банката да ви иzдадът нови чекове? А ако е в БГ не мисля, че в Щатите ще можеш просто така да осребриш чекове zа 30 000 беz да се наложи да ги декларираш.

# 5
  • Мнения: 49
smetkata e tuk v usa,a chekovete sa v bg.loshtoto e che smetkata se namira v banka v ny, a nie sega sme v edno selo na 12 chasa put s kola i tuk niama klon na tazi banka.ne mojem da otidem da porachame novi chekove,zashtoto imame bebence na 4 meseca i poradi prichini ne ni razreshava lekariat da patuvame po-dalgo ot 40 min,zatova ni triabvat chekovete ot bg.inache snoshti izchetoh vsichki saitove na kurieri i pishe,che naistina ne razreshavat,no moje v izvanredni sluchai da pozvoliat da se izpratiat chekove s taka narechena tovaritelnica-specialen mitnicheski dokumenti,koito ne znam tochno kakvo znachi i kak se vzima.sega zapochvam da zvania nared da vidim kakvo shte mi kajat.

blagodaria vi za otgovorite dosega.

p.s. izviniavam se za latinicata,no pak mi se skapa pc i ne moga da obarna na kirilica.

# 6
  • Мнения: 7 091
smetkata e tuk v usa,a chekovete sa v bg.loshtoto e che smetkata se namira v banka v ny, a nie sega sme v edno selo na 12 chasa put s kola i tuk niama klon na tazi banka.ne mojem da otidem da porachame novi chekove,zashtoto imame bebence na 4 meseca i poradi prichini ne ni razreshava lekariat da patuvame po-dalgo ot 40 min,zatova ni triabvat chekovete ot bg.inache snoshti izchetoh vsichki saitove na kurieri i pishe,che naistina ne razreshavat,no moje v izvanredni sluchai da pozvoliat da se izpratiat chekove s taka narechena tovaritelnica-specialen mitnicheski dokumenti,koito ne znam tochno kakvo znachi i kak se vzima.sega zapochvam da zvania nared da vidim kakvo shte mi kajat.

blagodaria vi za otgovorite dosega.

p.s. izviniavam se za latinicata,no pak mi se skapa pc i ne moga da obarna na kirilica.

 Аз нещо не разбрах, затова ще повторя преди да ти напиша какво мисля.  Embarassed Сметката е в Ню Йорк, там са парите, оттам са издадени чековете, но по стечение на обстоятелтвата издадените ви чекове са в БГ така ли?
Тогава защо е необходимо ълва ти да пише нещо по чековете?! Сумата нали е в Ню Йорк?? Само чековете са в БГ ? Т.е това е чекова книжка или какво? Ако е така, никой няма да ви облага никаква сума, защото парите са в Ню Йорк ( поне така пишеш в първия постинг).
След като не можете да отидете до Ню Йорк( което не е и необходимо) защо просто не се обадите в банката да ви издадат нови чекове? Става по телефона, ако кажете, че е спешно за 2 дни са при вас.

Ако не съм разбрала обаче и сметката, в която искате да ги преведете е в Ню Йорк, защо пък тогава казваш, че не може от там да ви издадат чековете въобще. newsm78 Ако сумата е в БГ няма как да осребрите тези чекове без да ви сложат таксата за такъв кратък период от време. Ако го правехте по малко ( под 3000) за по-дълъг период от време, нямаше да има проблем, но за всичките чекове наведнъж ми се струва невъзможно да  няма такса.
Би ли разяснила за тези дето не са разбрали като мен, че да се опитаме да помогнем ако можем.  Peace

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 17:11 от Tandoori

# 7
  • Мнения: 49
Tandori,
izviniavai naistina neiasno sam go napisala v panikata si.za danak i obl;agane na sumata stava vapros,ako se prevede po bankov put ot bulgaria-ot druga smetka. a tazi,koiato e v ny -da ima smetka tuk v usa,v ny banka,a chekovata knijka e v bulgaria.zvannahme na bankata da izdadat novi chekove,no mogat da gi izpratiat samo na adres v ny.sega ne poluchavame statement,proveriavame si samo on-line.nie niamame poznati v ny da gi pomolim za adres,na koito da ni izpratiat chekovete,saotvetno triabva da otidem do tam,a prosto ni e nevazmojno.vchera zvaniah na vsichki kurierski slujbi i mi kazaha,che tova e istina i moje da razreshat pratkata ot bulgaria na personal checks sas specialno pismo ot tuk i tovaritelnica ,izdadena v bg.za pismoto da go izdadat iskat 10 rabotni dni,absurd da namerim tova vreme.parite ni triabvat po-rano.po western union taxata e ubiistvena,znaete,no mai do tiah shte pribegnem nakraia-shte si plashtame kato popove.
izpolzvam temata da se oplacha.vchera zvaniah na intime curier v sofia,predstavitelstvo na ups za bg.i edna slujitelka,kato i zadadoh vaprosa za takava pratka dali moje neshto da stane mi kaza,'za kakva suma sa napisani chekovete-kazvam za 20 000$,tova sa mnogo pari,ako se izgubiat ne mojem da vi gi vyrnem,izpolzvaite western union.opitah se da i obiasnia,che i da se izgubiat nikoi drug ne moje da iztegli parite,osven chovekat,na chieto ime sa napisani chekovete.tova e iziskvane da sa popalneni kazaha mi go ot dhl,tia MI se razvika i kaza"ne vijdam zashto poveche da govoria s vas".az i kazah,kak zashto,zashtoto sam vi potencialen klient i lesno moga da zvanna v centralata (kakto posle napravih), no taria vasheto kompetentno mnenie.poomekna malko,i pak zapochnahme starata pesen na nov glas.nakraia razbrah,che si niama ideia kakvo e check i ia popitah dali e vijdala niakoga,za da znae kakvo mi govori,okaza se,che ne.ok da rechem ne e vijdala,sluchva se.otvori niakakva naredba ama mi kaza,che sama triabva da si poreveda,che ne govorela english, i vze da mi sricha neshto,karai razxbrah ia,no si pomislih,kak si varshi rabotata,kato ne moje da si prochete pravilata i razreshenite i zabraneni deinosti,dadeni i ot ups.nali sa predstavitelstvo i za kapak ne che sam poamerikanchena,naprotiv milea za vsichko bulgarsko,no tuk moje 2 chasa da me darjat na telefona,za da otkriat problema i nikoi niama da mi kaje,az ne vijdam za kakvo da govoria poveche s vas pri polojenie,che dori ne me razbira kakvo pitam.

izviniavam se pak za latinica,niamam kiriliza.blagodaria vi za tarpenieto.

# 8
  • Мнения: 49
vednaga barzam da vi kaja,sega poluchih e-mail ot dhl(ot vchera e,ama zashto ne e doshal dosega ne znaia),che niama problem da napraviat takava pratka,stiga chekovete da sa personal , ne corporate.no triabva da se izpratiat express,koeto daje e po-dobre za nas.blagodaria vi na vsichki,koito se opitahte da mi pomognete.dano na niakoi tazi informacia e polezna,za da ne izpada v nashata situacia.

newli

# 9
  • Мнения: 7 091
Добре, че  сте намерили начин! Така като го обясни втория път и аз тъкмо щях да казвам, че не мисля че биха ти отказали да ги пратят по DHL.
Дано всичко мине бързо и безпроблемно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт