ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 271
  • 685
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Тъй като има много момичета с такива проблеми, по молба на danidan заковавам и тази тема.

Полезни линкове:
Генетично консултиране
Гени и безплодие
Нарушена функция на щитовидната жлеза и бременност
Имунологични фактори и инфертилет. Антиспермални антитела
Функция на щитовидната жлеза и бременност
Имунотерапия при повтарящи се загуби на плода

Риск от повтаряема загуба на бременност поради тромбоза на плацентарни капиляри

Антифосфолипиден синдром и повтарящи се спонтанни аборти
Антифосфолипиден синдром и зачатие
Имунодиагностична оценка при репродуктивна недостатъчност
Лаборатория по репродуктивна имунология

Медицински център „Клиничен Институт за Репродуктивна Медицина” - Плевен   НОВО През април 2007 г. официално отваря врати новта клиниката на доц. Конова в Плевен. Приемите за консултация започват след 02.04.2007г., за сега на тел. 0886 973317 - Венета Кашева.

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 13:47 от Taни

# 1
  • Мнения: 17
Здравейте,момичета.Аз съм с 2 вида мутации в ДНК и то от по-тежкия вариант-хомозиготен носител на мутантни алели Sick.И двете изменения са свързани със склонност към тромбофилия,а в допълнение към тях и имунологичен фактор-завишени ст-ти на антикардиолипин.1-я аборт беше кухо яйце,но в епикризата пише мисед.Втория вече на 100%  беше в следствие на мутациите.Бременността се развиваше перфектно,ембриона имаше пулс,но в един момент се появиха 2 капки кафява кръв и като отидох на док,се видя,че вместо околоплодна течност в сака има съсиреци и развитието беше спряло.Последваха 2 кюретажа в рамките на 5 дни и престой в болница 20 дена на силен венозен антибиотик.Това беше септември мин.год.Започнахме да правим изследвания и резултатите са налице.От 2 месеца приемам аспирин 100 мг и фолиева 4 мг.

# 2
  • София
  • Мнения: 724
Пиера, при кого прави генетичните? В крайна сметка по отношение на проблемите от генетично естество май само повишена доза фолиева се препоръчва, така ли?

# 3
  • Мнения: 17
Всички изследвания правих в Плевен.Ами за генетичните за сега фолиева,но при бременност -вливане на Имуновенин и 9 месеца на Фраксипарин подкожно в корема.Сега съм в 5 г.с,но кървя и работата отива към спонтанен.Затова се разбрахме с доц.Конова да не бързаме с вливанията и инжекциите.

# 4
  • Мнения: 1 029
Благодаря, queen of rain !

Аз съм с три хомозиготни генетични-две, свързани с тромбофилията и третото, свързано с липса на фолиева киселина; увеличена щит.жлеза и Хашимото.
Пия фолиева-4мг, аспирин-100, селен, л-тироксин-25 - от 6 месеца.

Пиера, а хепарин слагаш ли?
Откога го започна?В какви дози?

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 13:45 от danidan

# 5
  • София
  • Мнения: 724
Пиера, не знаех, че си бременна Embarassed
Пожелавам ти да не стигаш до спонтанен и да имаш здраво и хубаво бебе Grinning

# 6
  • Мнения: 17
В много странна ситуация съм,момичета.Днес ходих на док и вместо да ми назначи дата за кюретаж,каза че плодния сак е нарастнал и си отговаря точно на седмиците-5 г.с.и 5 дни.Каза,че е оптимист(за разлика от мен),но също каза,че мога пак да имам неуспех(разбирайте-аборт).Пак ще чакам....А аз си кървя...като 1 ден от цикъл,само че кръвта е много тъмна-чак черна...Вече просто не знам.Каза да отида след 10 дни(ако до тогава не съм абортирала естествено)за да видим има ли пулс.Стискайте палци да стане Чудо Praynig,защото аз съм реалист и не вярвам много в чудеса.

# 7
Taзи черна кръв не е хубава,отиди веднага в болница,недей да чакаш какво ще стане. Ама какви са тея лекари в Търново?Да те праща в къщи с кървене #2gunfire

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Съгласна с olianata. И потърси ако трябва още едно мнение. Твоят лекар не коментира ли нещо за цвета на кървенето?

# 9
  • Мнения: 17
Всъщност не е коментирал изобщо кървенето.Не знам какво да правя Thinking

# 10
  • Мнения: 1 029
Пиера и аз те съветвам да отидеш и за друго мнение.Нямат голям избор, но колко време кървиш?
Не можеш да кървиш непрестанно...
А защо не ти започнаха хепарина след ову... Rolling Eyes...тогава би трябвало...знам ли вече...всеки казва различно май.Но при мен хепаринът ще започне след овулация.
Успех, мила и пиши!

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 13:11 от danidan

# 11
  • Мнения: 1 153
Пиера а ти  кой гинеколог посещаваш в Търново,че аз нещо не мога да си намеря  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 17
Дани,за хепарина с доц.Конова се разбрахме,че като отида в Плевен за вливанията,тогава ще го назначи.А иначе ми зацапваше някакво розово течение още 2 дни преди датата за М-то и ту спираше,ту се появяваше пак.Докато преди 4 дни вече стана кръв-първо червена,след това продължи по-малко,но тъмно кафява.
Ифа,ходя при Хаджирадев,но защото само той има вагинален УЗИ.Иначе съм доволна от Ангелов-много внимателен и обяснява всичко.На теб гинеколог ли ти трябва или специалист по стерилитет?

# 13
  • Мнения: 1 029
Е добре...защо като на мен и тя и Тодорова ми казаха след ову...Владимиров не беше много за, но се съгласи...може би, защото съм с три и то хомозиготни... Rolling Eyes
Стискам палци, Пиера!Дано все пак нещата се наредят... Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 1 153
Не на мен не ми трябва специалист по стерилитет и надявам се да не ми и потрябва,просто исках да чуя мнението ти за гинеколог,че нещо в Търново добрите са рядкост,аз по принцип не съм за този подфорум ,но понякога влизам да чета Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт