Долихоцефална глава

  • 2 115
  • 5
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте, много съм притеснена. Вчера бях на преглед (в 26 г.с.) и доктора ми каза, че бебето е с долихоцефална глава. Имате ли предства за какво става въпрос. Нормално ли е или пък не.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 447
По принцип хората се делят на долихоцефали (такива с по-издължени лица) и брахицефали (такива с по-широки). Поне аз го знам само в това значение - като някакъв вид физическа характеристика, а не като малформация. Искрено се надявам лекаря ти да е имал предвид точно това Peace

# 2
  • Мнения: 1 028
А ти що не го пита за какво иде реч,аз ако съм място няма да мога да си намеря.Добре,че Дона внесе поне малко яснота да не се панираш.

# 3
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Благодаря. Разбира се, че го питах и именно уклончивия отговор на въпроса ми дали е нормално ме притесни. Информирах се и допълнително и разбрах, че има значение и как е разположено в момента детето. Ако е със седалишно предлежание, мускулите на матката притискат главичката и малко я "деформират".  Но наистина се бях притеснила много - какво ли не си представих.
Благодаря Ви още веднъж. Чудя се всички ли се шашкат толкова?

# 4
  • Мнения: 702
Мария се роди с крива главичка от лошо предлежане, но се оформи за около седмица, така че не се притеснявай.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Нямам хубава (сканирана) бебешка снимка на Дияна. Роди се със сплескана глава, и от двете страни. Педито на едно от домашните посещения ми каза и наименованието на този вид череп, но не го помня  Embarassed Увери ме, че след като почне да си върти главата, черепа ще се нормализира. Така и стана.

Общи условия

Активация на акаунт