то не е бум на растежа, не е чудо

  • 934
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
мами,
има ли някой като нас на кърма, без режим, а на поискване, т.е. ядем многооооооооооо често, може и през 20 мин през деня понякога и заспиваме на гърда често Sad(, иначе акаме по много, спокойна съм че си растем добре, педи ни каза, че вървим добре...

само през нощта си спим заедно и на 3 ч. някъде си папаме. но през деня само това правим...бум на растежа ли е какво е? Cry Crazy Blush

# 1
  • Мнения: 922
Не се притеснявай. Има си такива периоди. Ще отмине.
Аз лично винаги съм хранила бебка на поискване, независимо колко често е това. За скромните 7 месеца опит, мога да твръдя, че всичко е относително и на периоди. Има дни, в които яде постоянно, има и такива, в които не се сеща...
Напълно възможно е да ви мъчи и коремче. А сученето действа успокойтелно на бебчовците... И въобще, ако нещо му е дискомфортно, търси по-често гърдата на мама
Успех и търпение Grinning

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Бебчето е много мъничко още. Може би се уморява и не успява да поеме необходимото мляко, а после след исвестно поспиване пак е гладно. Постепенно ще вземе да поема повече кърма и ще прави по-големи паузи. Освен това гърдадата действа успокоително на бебето и то може просто да задоволява нуждата от гушкане като си стои на нея. Там чува сърцето на мама, усеща топлината й и му е много добре.

# 3
  • Мнения: 2 553
Бебчето е много мъничко още. Може би се уморява и не успява да поеме необходимото мляко, а после след исвестно поспиване пак е гладно. Постепенно ще вземе да поема повече кърма и ще прави по-големи паузи. Освен това гърдадата действа успокоително на бебето и то може просто да задоволява нуждата от гушкане като си стои на нея. Там чува сърцето на мама, усеща топлината й и му е много добре.


Напълно съм съгласна с Incandescent  Peace

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-скоро е нормалното поведение на новородено - скоковете в растежа са още по-силно изразени Laughing Като установиш, че единствения начин да идеш до тоалетната, е с бебето на ръце - тогава сте в период на бум в растежа Laughing
Това малко на майтап беше - но е доста близо до истината. Всъщност сте си навреме за скока в третата седмица, така че може и това да е Grinning
Давай както досега и не се бой - няма да е вечно Grinning

# 5
  • Мнения: 46 488
Временно е, спокойно, ще мине скоро  Hug

# 6
  • Мнения: 4 806
няма основание за никакво притеснение

избрала си най-добрия вариант (според мен)

с времето постепенно нещата ще се променят, детенцето само ще разреди яденетата

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Като установиш, че единствения начин да идеш до тоалетната, е с бебето на ръце - тогава сте в период на бум в растежа Laughing


без майтап, често ми се случва Simple Smile)

благодаря ви на всички за съпричастността!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
В началото още в болницата започна да иска постоянно да папка, а след това повръщаше понякога, накрая разбрах че не било глад, а били колики и така бебо се успокоявал.

# 9
  • Мнения: 2 381
мами,
има ли някой като нас на кърма, без режим, а на поискване, т.е. ядем многооооооооооо често, може и през 20 мин през деня понякога и заспиваме на гърда често Sad(, иначе акаме по много, спокойна съм че си растем добре, педи ни каза, че вървим добре...

само през нощта си спим заедно и на 3 ч. някъде си папаме. но през деня само това правим...бум на растежа ли е какво е? Cry Crazy Blush
И ние бяхме така.Вслушвай се в желанията на бебчето   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 030
и ние така бяхме / и още сме понякога/.Споко!  В болницата 3 дни само спеше, почти не ядеше, но после! Яде и повръща, защото й е малко стомахчето, а лакомията - голяма! Simple Smile
После като се прибрахме вкъщи се започна : тъкмо я нахраня и я гушкам да се успокои и заспи / че я боли коремчето след ядене/ - минава 1, 1.5 часа. За това време тя пак огладнява и почва да реве...Докато не й дам да суче не млъква. Майка ми изказа предположение, че сигурно кърмата не й стига и затова все иска да суче. Ама на контролата като видя, че за месец е наддала близо 1,600 кг - промени мнението си ...
Знам, че ти е неприятно и изтощително постоянно да си "на разположение" - но няма как...
Радвай се, че бебчето ти има апетит / представи си как щеше да се чувстваш, ако не искаше да яде/. А тези периоди са временни, макар понякога да продължават доста дълго. Аз и досега понякога се притеснявам, когато суче постоянно - дали ще се образува достатъчно кърма за следващото й хранене...Но не е оставала гладна, макар да ми се е струвало, че изсуква докрай и двете гърди...
Успех с кърменето и не се притеснявай!

# 11
  • Мнения: 3 205
По-скоро е нормалното поведение на новородено - скоковете в растежа са още по-силно изразени Laughing Като установиш, че единствения начин да идеш до тоалетната, е с бебето на ръце - тогава сте в период на бум в растежа Laughing
Това малко на майтап беше - но е доста близо до истината. Всъщност сте си навреме за скока в третата седмица, така че може и това да е Grinning
Давай както досега и не се бой - няма да е вечно Grinning

Въобще не е майтап, до четвъртата седмица включително продължи при нас тоя период. Кенефът беше недостижим мираж. Сутрин използвах, че татко му си е вкъщи и си правех сандвичи за целия ден. Иво суче, аз нагъвам сандвичи с една ръка в леглото. И една бутилка с вода на една ръка разстояние.

Не се притеснявай, обаче, ще премине. След три-четири седмици даже ще установиш, че си почнала да забравяш този период. Това, че суче непрекъснато, не значи непременно, че е гладно, но определено значи, че има нужда от непосредствен контакт с теб. А какъв по-добър начин за контакт от сученето?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 883
Иние имахме такъв БУУУМ на растежа! Навсякъде четях , "Спокойно минава от 3 до 7 дни", а аз имах чувството, че никога няма да свърши Crazy Нашият продължи 10 дни , но слава богу свърши, така че " Споко, минава" Wink

# 13
  • Мнения: 8 917
Винаги съм хранила Гери на поискване и ми растеше като гъбка Mr. Green Само внимавайте с тоя бърз растеж да не си докарате рахит - не,че е задължително, но нас ни придупредиха,че е предпоставка -просто си го имайте предвид Peace

# 14
  • Мнения: 619
и ние сме така-ядем когато ни падне и това е!като я боли коремчето-само от гърда минава...и аз си мислех,че не стига кърмата,ама се успокоих като видях,че тече като от чешма Simple Smile явно си е от бебето...а това със заспиването на гърда ни е коронният номер,даже не се уригва-аз я вдигам,а тя спи на рамото ми-как да го уригна детето   newsm78....затова си я слагам да спинка и това е.

Общи условия

Активация на акаунт