Подходяща книжка за 8 годишно момченце

  • 514
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Племенникът ми има РД в четвъртък, купила съм му дрешка, но искам и книжка да му взема. Става на 8 години и се чудя какво е подходящо за тази възраст?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дъщеря ми сега ще стане на 8. В момента чете Пинокио и не може да се откъсне от нея. Синът ми също е много запален по Пинокио. Иначе може да подбереш някаква хубава енциклопедия на тематика, която знаеш, че го интересува. Моят син е голям почитател на динозаврите и има вече три енциклопедии за динозаври. Всичките са му любими и на всякаква книжка по темата се радва изключително много.

# 2
  • Мнения: 7 831
И аз ти препоръчвам енциклопедия или някоя от книгите Хари Потър.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Щом сега ще става на 8 годинки, значи е завършил 1 клас и от всички книги, които Жоро имаше да чете миналата година най му допадна Патиланско царство и тези приказки на Братя Грим и Андерсен. Но Пипи дългото чорапче учудващо не му беше интересна за четене.
По-скоро попитай майката какви книжки има да чете за лятото и избери една от тях!
Весел празник   bouquet

# 5
  • Мнения: 922
Брат ми е на 8 години (направи ги пред 2 месеца)...
Това, което него го влече са енциклопедиите, свързани с космоса и космонавтите, динозаврите, бурите, природните бедствия и катаглизмите Shocked...
Също така, е голям фен на книжките за Франклин - имат големи картинки и малко текст към картинката, увлекателни са Grinning
Успех Grinning

# 6
  • Мнения: 195
Книжките за Франклин не са ли за доста по-малка възраст  newsm78.
Много подходящи за тази възраст са  на Роалд Дал : "Чарли и шоколадовата фабрика", "ГДВ", "Матилда'...
Също "Хрониките на Нарния", "Хари Потър', "Властелинът на пръстените" .
На Астрид Линдгрен ,  Ерих Кестнер, Марк Твен, Джани Родари.........
Енциклопедии също....

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 15:26 от veto

# 7
  • Мнения: 139
Има една малко позабравена книга - "Приключенията на Лукчо". Моят син е на 7 години и половина, и с удоволствие е прочете  book, само не знам дали ще е откриеш(изданието е от моето детство). Освен това, можеш да се съобразиш с книжките, които са му дадени по програма, за следващата учебна година. Stuck Out Tongue

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Така като гледам какво сте ми отговорили - ами то всички книжки и аз бих ги прочела с удоволствие   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 223
Том Сойер според мен е много подходяща за момченца  Wink

# 10
  • Мнения: 3 886
оф толко ли трудно става ние сме още на приказки

Общи условия

Активация на акаунт