Любов или омраза,кое като чуство е по силно?

  • 5 007
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Много съм объркана.От извесно време изпитвам така наре4еното 4уство омраза към 4овек който съм оби4ала с цялото си сърце и душа.Миговете в които бяхме заедно бяха най щастливите в живота ми.Чуствах се като ангел с криле,не 4уствах нужда от нищо единственото нещо което ми липсваше беше само той когато не е до мен ,4уствах се празна в тия моменти.Но ето 4е след 1година връзка се появи умразата помежду ни.Сега имаме син на 3 години и не се понасаме.Ние сме разделени от деня в който аз забременях той избра друга а мен ме заряза.Сега ве4е не е и с нея сам като ку4е седи.Но вси4ко което ми беше пре4инено в този период сега ми се отрази.Тогава само пла4ех Cry а сега не желая да 4увам за тоя.Ако се наложи да се 4уем аз му говора с такъв омразен тон и такава злоба към него 4е самата аз се самооизяждам.И не само като го въждам а напоследък през цялото ми ежедневия се сещам за помията която ме беше заляла и колко съм била наивна и глупава да пла4а заради тоя мухал  ooooh!който ме нарани толкова.Възможно ли е да оби4аш толкова силно и после със същата сила да мразиш?На някой слу4вало ли се е подобно нещо,как мога да излеза от този кръг защото умтразата е страшно нещо немога да спа напоследък мислеики и усмисляики как съм допуснала това унижение.Даже си ме4тая ве4ер планове как ще му отмъста.Направо е страшно това Sad

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 11:34 от Tonkata

# 1
  • Мнения: 1 153
И двете могат да са силни,зависи как и колко силно ще ги заредиш,тези чувства Wink

# 2
  • Мнения: 13 512
Да,случвало ми се е....следващата фаза е безразличието.

# 3
  • Мнения: 473
Да,случвало ми се е....следващата фаза е безразличието.

И аз съм 4увала 4е след това е безразли4ие Thinking ама аз от 3 години го мраза,кога ще дойде това безразли4ие 4е неиздържам пове4е да се самоизяждам Sick

# 4
  • Мнения: 6 155
Границата между любовта и Омразата е много тънка.  Confused
Трябва ти нов обект, който да обичаш, за да дойде и безразличието към стария  Peace
Насочи мислите си към детето, усмихвай се по-често и се опитай въобще да не мислиш за "мухала" Wink

# 5
  • Мнения: 473
Границата между любовта и Омразата е много тънка.  Confused
Трябва ти нов обект, който да обичаш, за да дойде и безразличието към стария  Peace
Насочи мислите си към детето, усмихвай се по-често и се опитай въобще да не мислиш за "мухала" Wink

МИла и това  нестава.Аз до толкова съм озлубяла 4е омразата ми се е насадила в сър4ицето и немога да я махна.Честно да си кажа като се запозная с някой мъж изваждам първо керливите му ризи,по то4но поведението ми е злобно и заядливо и към тях.А само как им се подигравам и се забавлявам с това.Доставя ми удоволствие Grinning да ги тъп4а а те седът и незнаят какво да направат.Дали не съм намразила вси4ко в мъжки род? newsm78

# 6
  • Мнения: 4 473
Възможно ли е да оби4аш толкова силно и после със същата сила да мразиш?

О, да! Не само е възможно, а за съжаление често срещано явление.

Иначе, след омразата наистина идва безразличието, но то далеч не е чувство!

# 7
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44

А само как им се подигравам и се забавлявам с това.Доставя ми удоволствие Grinning да ги тъп4а а те седът и незнаят какво да направат.Дали не съм намразила вси4ко в мъжки род? newsm78

А дали така не се опитваш да си го върнеш на него, да нараниш и да си отмъстиш подсъзнателно - но точно на  него ?!
Не мислиш ли, че като не допускаш друг до себе си, несъмнено така се предпазваш от нови разочарования, но лишаваш отсрещният да те опознае, да те заобича, да се разкрие и самият той пред теб? Трябва да даваш шанс, за да се себедокаже. Така може да пропуснеш покрай себе си - истински човек.

# 8
  • Мнения: 4 726
Има един филм...." Тънката граница между любовта и омразата "...и според мен двете чувства определено могат да преливат едно в друго

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз си мисля, че като цяло омразата е по-силното чувство. Тя може да тлее и да се разгаря с пълна сила наново години след времето, когато е била предизвикана, докато с любовта това го няма - или я има, или не.

# 10
  • Мнения: 238
Проблемът е, че ти поддържаш почти ежедневна връзка с него, Тонка. Ако сама на себе си кажеш /и изпълниш/той да не е важна фигура в твоя живот - няма как да те дразни. Ама за целта не трябва никога да даваш назад и да не бъдеш зависима от него.

Иначе това, че сте имали толкова силна любов е много хубаво. Запази го като скъп спомен, защото точно в такава форма едва ли друг път ще се влюбиш.

# 11
  • Мнения: 1 045
Направо се радвам , че няма такива хора които да мразя  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 120
Аз си мисля, че като цяло омразата е по-силното чувство. Тя може да тлее и да се разгаря с пълна сила наново години след времето, когато е била предизвикана, докато с любовта това го няма - или я има, или не.
И аз съм на това мнение. Омразата е чувство , от което човек по-трудно може да се отърве.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ми е познато това чувство омразата. Може би защото не са ме наранявали така. А може би защото не съм злобна (поне не ме държи дълго).
Опитай се да мислиш позитивно. Тези негативни емоции се отразяват върху теб. Било, каквото било- сега го забрави, какво има да връщаш мислите си към него и да се самоизяждаш? Само ти губиш така. Пък на него ще му се върне, бъди сигурна!

# 14
  • Мнения: 205
И на мен не ми се отдава да мразя , аз по-силно обичам

Общи условия

Активация на акаунт