Имате ли китеници/губери вкъщи и къде ги перете

  • 14 438
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, много отдавна искам да се отърва от китениците вкъщи, при това бели, ама сърце не ми дава, много е красиво с тях!И много непрактично, разбира се!
Досега съм ги прала по разни автомивки, но ми ги връщат по-мръсни, отколкото са били!
Моля ви, ако някоя от вас може да ми помогне с конкретен съвет, ще бъда много благодарна!
На ръка няма да тръгна да ги пера със сигурност! Cry

# 1
  • Мнения: 109
Има(ше? newsm78) тепевица над Железница, върви там. Докато се потъркаляте по полянките и ще са готови. А иначе - във ваната, не е толкова трудно.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Нямам такива чудеса в къщи, но мои приятелки си ги перат в пералните на програма за целта и не са се оплаквали до сега за некачествено почистване.  newsm10 в поддръжката!

# 3
  • Мнения: 413
Па моите са огромни,не се събират в пералнята Embarassed
ако можеше- чудно! Laughing

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
В пералня не може да се перат. Като се намокрят стават много тежки. Ние ги перем на тепавица. Сега в неделя заминавам в Троянския Балкан на една тепавица да пера точно халища и китеници.  Simple Smile Стават като сняг. Ако не ти се занимава с тепавици - майка ми понякога ги пере във ваната. Накисва ги там, тъпче с крака и вади да се цедят. Ужасно трудоемко е и много затормозяващо обаче. А и за един става, ама ако са 3-4 не си е работа. А и няма как да се центруфугират, а ако не са добре изцедени не можеш да ги поместиш ни на йота.

# 5
  • Мнения: 1 153
Аз ги пера в пералнята на програмата за вълна и със специални препарати за вълна,преди това съм ги давала на химическо чистене

# 6
  • Мнения: 8 917
Нямам такива чудеса в къщи, но мои приятелки си ги перат в пералните на програма за целта и не са се оплаквали до сега за некачествено почистване.  newsm10 в поддръжката!
Peace

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Има(ше? newsm78) тепевица над Железница, върви там. Докато се потъркаляте по полянките и ще са готови. А иначе - във ваната, не е толкова трудно.

Това е за мен решението, съчетаваш полезното с приятното. Хем изпирате китениците, хем си спретвате семеен пикник. Може и с приятели да се организирате и става по-весело. Само ви трябва кола и хубав слънчев ден. Аз от дете имам прекрасни спомени от тепавицата в Железница.

# 8
  • Мнения: 5 475
Нямам такива чудеса в къщи

 Peace Нито аз!

# 9
  • Мнения: 4 202
На тепавицата на Железница, kато стигнете в селото питай някой местен и ще ви упътят къде точно се намира.  Peace

Ние бяхме там миналата седмица и разпитахме. Значи тепавицата работи всеки ден, включително и неделя. На нас ни казаха, че за 2 кв.м. китеник ще ни струва към 4 лв. прането  Mr. Green

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 12:36 от liu

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Ние сме прали на перилото в Златна Панега. За София имат човек и транспорт, който идва до вас, взема прането и ти го връща изпрано и сухо.
Миналото лято беше 45ст./кг (на сухо), ако занесеш килима/китеника на място и 90ст/кг ако искаш да то го вземат и върнат в София. Излиза доста по-евтино от прането на автомивка , а и доста по-качествено.
Ако искате - ще дам телефоните от визитката.

# 11
  • Мнения: 413
Ние сме прали на перилото в Златна Панега. За София имат човек и транспорт, който идва до вас, взема прането и ти го връща изпрано и сухо.
Миналото лято беше 45ст./кг (на сухо), ако занесеш килима/китеника на място и 90ст/кг ако искаш да то го вземат и върнат в София. Излиза доста по-евтино от прането на автомивка , а и доста по-качествено.
Ако искате - ще дам телефоните от визитката.

Ето точно това ми трябва!Моля за координати!Къде беше това Златна панега? Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 650
Много съм доволна от едно място за пране на килими, което не е автомивка, а само за пране. Намира се на симеоновско шосе, малко преди околовръстното в дясно. Там ги перат с една специална въртяща се четка и даже ми ги връщат ароматизирани. Като се има предвид че децата се случва да си обърнат гърнето на килима.... Махнаха ми и едни петна от червен сок, дето другаде не успяха. Обаче имат много работа и бавят поръчката около месец. Имат навес под който ги сушат няколко дни. Наистина работят добре.

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Ето тук е Златна панега
за София телефоните са:
822 61 30
088 896 11 82
Цанко Цветанов

# 14
  • Мнения: 413
Елит, ужасно ти благодаря!Още сега ще се обадя!Макар , че в тази влага май не е много подходящо времето?
Благодаря и на другите момичета за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт