Първите стъпки

  • 851
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Дъщеря ми е на 7м3седмици и от една седмица започна да пристъпва(естествено я държа за ръчичките). Казаха ми, че преди 9м не е хубаво да се стимулира ходенето, но на нея и е много приятно. Моля ви за мнения по въпроса защото малко се притеснявам. Благодаря предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 46 434
Аз бих се съобразила единствено с мнението на ортопед!
Консултирай се  Peace

# 2
  • Мнения: 1 117
Аз бих се съобразила единствено с мнението на ортопед!
Консултирай се  Peace
Никол е права ! От личен опит не мога да ти дам съвет. Синът ми проходи на 14 месеца - преди това го мързеше дори и да пълзи Joy

# 3
  • Мнения: 35 891
малко ти е бебчето!
според лекарите е добре бебо сам да се изправи, сам да се пусне и сам да започне да ходи
без проходилка и помощни средства - моето вече ходи Simple Smile

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
малко ти е бебчето!
според лекарите е добре бебо сам да се изправи, сам да се пусне и сам да започне да ходи
без проходилка и помощни средства - моето вече ходи Simple Smile

Наистина е така. Не насилвайте нещата.

# 5
  • Мнения: 922
Мъничко е още. Но това не пречи да я оставяш да прави по няколко стъпки - като вид упражнение  Peace

# 6
  • Мнения: 6 472
Това ходене с хванати ръчички си е нож с две остриета, независимо на каква възраст е дечкото. Така като загубят равновесие изнасят тежестта назад и се облягат на човека отзад, вместо да си тупне на дупето. После като почне да се пуска да ходи само продължава да си пада така право като пирон.
А и на 7м бебето е още мъничко за такива "упражнения".

# 7
  • Мнения: 8 917
малко ти е бебчето!
според лекарите е добре бебо сам да се изправи, сам да се пусне и сам да започне да ходи
без проходилка и помощни средства
Peace

# 8
  • Мнения: 2 040
Да, наистина, малка е още госпожицата, така че изчакайте още с ходенето  Peace
Като дойде момента, тя сама ще почне да се пуска ...

# 9
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Наистина не насилвай нещата много ти е мъничко бебчето,ако му е приятно да пристъпва го дръж под мишниците така,че тежеста да не пада на крачетата му изобщо,а не само за ръчичките Naughty

# 10
  • Мнения: 1 555
При нас проблема беше същия като вашия, а и още си е, точно от вашата възраст синът ми започна да се изправя и да напира да ходи, а той никога не е пълзял и не искал да го прави това упражнение Grinning сега милият се изправя където го сложа и сам прави крачки около масата, дивана, в леглото си и където и да било, но избягвам да го държа за ръчичките, защото както са ти писали другите мами те се отпускат и после като тръгнат сами са ненаучени как се пада, а правилното падане е от голяма важност  Naughty
Навън какво да се прави няма начин като види другите да щъкат и той започва да реве и не иска да седи в количката и аз само тогава го пускам да ходи с моя помощ ! Аз бях пуснала скоро подобна тема тук и резултата е остави я на пода вблизост до място където може да се изправи и ако тя сама се изправи и започне придържайки се да прави крачки ок, но колкото се може по-малко ти се намесвай в нейното "прохождане" !!! Иначе само за инфо едно момиченце на 9 м проходи сам самичко  Shocked така че всичко е възможно !!!!
  bouquet

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Остави детенцето само да се справя. Моят син се изправи сам на 7,5 месеца и на 10 проходи без моя помощ (аз смятах, че е твърде рано, но можеш ли да го спреш?).

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Мънички сте още.Калоян се изправи на 8 месеца и половина,проходи на 11.

# 13
  • Мнения: 1 107
Не я дръж за ръчичките - ако иска да ходи, да се оправя самичка като се движи по мебелите  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 299
На този етап е добре да го оставяш в кошарка(ако имате) да се научи да се изправя самичко. После ще запо4не да си пада на дупето, и после ве4е да ходите. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт