Как да я накарам да не ака в гащите?!!

  • 3 406
  • 37
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мами! Знам, че за гърнетата и махането на памперсите има много теми, но искам да ви питам само едно конкретно нещо, защото мойта мила щерка ще ме подлуди.  #Cussing outНие махнахме памперсите малко късничко и сега само през нощта е с памперс. Въпросът е обаче, че каквото и да правя тя продължава да си ака в гащите - говорих, обяснявах, карах й се, даже я плясках по дупето, нищо не помага. Седи на гърнето, но си ака в гащите, дори и гърнето да е пред нея. Не ми казва, че иска да прави нещо, дори не й пречи, ако я оставя по-дълго време така. Само да кажа, че сме от около 1 месец без памперс (наистина късничко!!!), обаче така се случи при нас. Затова приемам всякакви идеи и съвети, и предварително благодаря на всички! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 809
И при нас е така. Само дето Стефчо казва, ме почва да ака, и настава една гоненица за гърнето, в която той излиза победител. И аз не знам какво да правя. Осъзнава и двете функции, но отказва да се изпишка или изака в гърнето или на тоалетната седалка.

# 2
  • Мнения: 6 472
Имам наблюдения, че голяма част от децата минават през един етап, в който отказват да акат в гърнето. Наблюдавала съм го  дори и при деца, които са приучени по- рано и до един момент са си вършели всичко в гърнето. При нас този период беше към 1 г. 7-9 м. Аз почнах да я слагам преди годинка на гърне и до тази възраст нямахме никакви проблеми. После диването реши, че  тази работа ще я върши в гащите и нищо не можа да я накара да се откаже, до като тя сама не реши.

# 3
  • София
  • Мнения: 974

Ами май с каране и обясняване няма да стане, детенце според мен разбира ама така е по-удобно.
Според мен трябва да смениш подхода...писала съм няколко пъти, че според мен приобщаването на детето в "почистването" на белята води до осъзнаването й. Поне при мойта щерка е така. За 6 м. имаме само едно изпускане в гащите и то защото гледа Мечо Пух и не се усети на време...тогава тя сама си каза "мама пере и те пак чисти ...суухи"
Ако детето те вижда, че переш гащите, и ако по някакъв символичен начин го награждаваш при всяко казване...ефекта е по-бърз.
Виж какво й е любимо, лакомство или занимание и го използвай за награда,  когато си е казала.
Чувала съм и за много кардинални мерки, които не ми се иска да споделям...но при всяко дете е различно.
Не е късно махането на памперса и не трябва да се отчайваш, ако периода с акането в гащите се проточи

Успех  bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз на Ели непрекъснато и повтарях колко е мръсно и как мирише акото,това придружено с подходяща интонация и гримаса от моя страна.Казвах и го и и го показвах още като си вършеше работата в памперса.Сега,като се изака в гърнето,сама идва и ми казва колко е мръсно и сега тя е тази дето прави гримасите:)Ти си познаваш детето и знаеш как да го удариш на чувство,така,че да и стане неприятно.Непрекъснато и го повтаряй,без да и се караш,че се изаква в гащите и с повечко търпение,ще има резултат.Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 426
Аз само да попитам кога започнохте на гърнето.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ви мами.   bouquet Ще опитам всичко и ще гледам да съм по-търпелива.
Аз само да попитам кога започнохте на гърнето.
При нас гърнето също беше по-късно, защото отначало изобщо не искаше да сяда на него и пищеше. Може би и заради това до някъде й е по-трудно да свикне и да не го прави в гащите. Все пак дано по-бързо се научи, защото понякога незнам какво да я правя! #Crazy

# 7
  • Мнения: 303
Все пак дано по-бързо се научи, защото понякога незнам какво да я правя! #Crazy
според мен тя усеща напрежението ти...опитай спокойно и търпеливо..успех!

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мога само да разкажа за едно съседче. Майка му само викаше , крещеше, обясняваше, всички приятелки обясняваха, а тя акото само в гащите до 4 год възраст. И в градината се влюбила в едно момче и баба и казала ,,ама той как ще те хареса ти не акаш в гърне", а тя "е добре де, дайте да опитам" и от тогава проблема им се оправи

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 526
Малеееееееее, аз силно се надявам да не стигаме чак до 4 годишна възраст, че ще побелея  #Crazy Представям си на майката какво й е било до тогава... Поне се успокоих, че не съм единствената с такъв проблем ooooh!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И Рая е така. Мазол ми излезе на езика да обяснявам едно и също Tired

# 11
  • Мнения: 442
и аз махнах късно памперса при голямата. обедният го махнах малко преди да тръгне на градина, т.е. горе-долу на възрастта на твоето момиченце, а нощният - доста по-късно. не помня точно кога започна да върши голямата работа в гърнето, но определено беше след като махнахме обедния памперс. след раждането на малката имаше един период, когато сутрин се изакваше в памперса, при все че беше будна и можеше да каже да й го махна, за да седне на гърнето. не съм й се карала, всъщност май изобщо не реагирах и за една-две седмици и това отмина.
и аз, както останалите, мисля че в никакъв случай не трябва да наказваш и да се караш. всъщност, май децата първо се научаваха да вършат малката работа в гърнето, а след това голямата.

# 12
  • София
  • Мнения: 630
Позицията ми по този въпрос не се основава на личен опит, но е абсолютно категорична. Щом детето не го прави значи все още не е готово. То ще се научи да използва гърнето когато стане зряло за тази дейност. Това не става изведнъж и изисква много търпение от страна на родителите и най- вече на мама. Представям си колко е трудно и изнервящо, но приемам, че научаване на самостоятелност от детето е трудно и изнервящо и за него. Така, че просто бих насърчавала и подкрепяла детето в този процес.

# 13
  • Мнения: 1 237
И ние в момента сме в процес на махане на памперса.През деня е без него и го слагаме само за обедния и нощния сън.За пишането го прави и в тоалетната ,и в гащите,но както и да е .Лошото е ,че и тя ака в гащите.За повече от 1 мес.,в който махаме памперса,само 1 път го е свършила в гърнето.Умалях да обяснявам,да казвам,нито с добро,нито с лошо става.И аз съм се видяла в чудо. newsm78

# 14
  • Мнения: 953
Ние такъв проблем сме нямали, не се нааквала от 10 месечна, но когато не искам нещо да прави и казвам че децата ще и се смеят или че няма да я харесат, че няма да играят с нея . Нищо не ти пречи да пробваш и с това.

Общи условия

Активация на акаунт