Зъбна тема

  • 696
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Синът ми на 2г. и 2м. има само 12 зъба - по четири резци отгоре и отдолу и четири кътника. Дали трябва да се притеснявам? Споделете на тази възраст вашите деца колко зъба имаха.

# 1
  • Мнения: 2 700
Не се притеснявай. Аз не си спомням на тази възраст дъщеря ми колко зъба е имала, но НЕ познавам човек, на който да не са му изникнали зъбите. Така, че спокойно!

# 2
  • Мнения: 57
Значи няма още кучешки, нали така (защото за 5-ите кътници е още рано, а за 6-ите съвсем). Наш'те малчугани са на 2 г. и 4 месеца и имат по 16 зъба - 12 + 4 (кучешките), но мисля, че кучешките им израснаха преди да навършат 2, не помня съвсем  newsm78
Мисля, че не трябва да се притесняваш, може би ще му изникнат скоро, те израстват последни (аз пак си говоря за кучешките  Flutter), защото слизат от доста дълбоко. 5-те подред кътници растат след 2 год. и половина, а 6-те (те са постоянни) - чак към 6-7 години. Значи на твоя сладур му липсват само кучешките засега. Е, няма страшно. Прочети все пак какво пише из книгите и ако много се притесняваш, заведи го при стоматолог. Вероятно ще го снимат, ако преценят и ще видят има ли зародиши въобще.
Ами.. успех   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Значи няма още кучешки, нали така (защото за 5-ите кътници е още рано, а за 6-ите съвсем). Наш'те малчугани са на 2 г. и 4 месеца и имат по 16 зъба - 12 + 4 (кучешките), но мисля, че кучешките им израснаха преди да навършат 2, не помня съвсем  newsm78
Мисля, че не трябва да се притесняваш, може би ще му изникнат скоро, те израстват последни (аз пак си говоря за кучешките  Flutter), защото слизат от доста дълбоко. 5-те подред кътници растат след 2 год. и половина, а 6-те (те са постоянни) - чак към 6-7 години. Значи на твоя сладур му липсват само кучешките засега. Е, няма страшно. Прочети все пак какво пише из книгите и ако много се притесняваш, заведи го при стоматолог. Вероятно ще го снимат, ако преценят и ще видят има ли зародиши въобще.
Ами.. успех   bouquet
Благодаря ти.   bouquet
По принцип не се притеснявам, просто ми е смешен като го гледам такъв щърбав и ми е интересно, на какво се дължи това забавяне в растежа на зъбите. Те и другите тръгнаха доста късно.
А за снимка - често казано не съм много склонна.

# 4
  • Мнения: 3 537
Моята в петък става на2г. и сега ни растат последните два зъба.

# 5
  • София
  • Мнения: 797
 На мен стоматолог ми е казвал, че до 2 г. и половина трябва да израстът всичките 20 зъба. Синът ми е на 2г. и 4 месеца и сега има 19 зъба, остава му само един кучешки, макар че зъбите му почнаха да никнат след 1г. възраст.

# 6
На моя мъж,не са му излезли вторите резци,маика му и тя е така .....дано детето да не е така...но млечните зъби са ги имали всички,проблема е дошъл след смяната на зъбите.Ще се появят...спокойно

# 7
  • Мнения: 3 914
на моето дете на 1г. и 2м. и порастна първия зъб,чак на 3,5 бяха 20

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
На 2г 5м е в момента и и расте последния кътник. Laughing

# 9
  • Мнения: 2 755
И при нас положението е същото. Зъбите на сина ми започнаха да растат на 1,3 г. За един месец изкара 4 зъба, без проблем. Сега има 11 зъба - четири резеца отгоре, три отдолу и четири кътника. Спокойно и другите, ще поникнат. Wink

# 10
  • Мнения: 3 537
На нас започнаха на 5м. и може би затова вече излизат последните. newsm78

# 11
  • Мнения: 696
Момо е на 2,7 и още няма кътници. Кучешките му пък (от горе)избиха първи. Изглеждаше като вампир Simple Smile.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
На мен стоматолог ми е казвал, че до 2 г. и половина трябва да израстът всичките 20 зъба. Синът ми е на 2г. и 4 месеца и сега има 19 зъба, остава му само един кучешки, макар че зъбите му почнаха да никнат след 1г. възраст.
И аз така съм чувала, затова се замислих, че до тая възраст посмъртно Митко няма да събере 20 зъба.  Simple Smile

на моето дете на 1г. и 2м. и порастна първия зъб,чак на 3,5 бяха 20
На моя юнак също първия излезе чак на 1г. и 2м.  Rolling Eyes

И при нас положението е същото. Зъбите на сина ми започнаха да растат на 1,3 г. За един месец изкара 4 зъба, без проблем. Сега има 11 зъба - четири резеца отгоре, три отдолу и четири кътника. Спокойно и другите, ще поникнат. Wink

Ти ме успокои. Явно нашите момчета са по-твърдоглави, затова толкова късно и трудно им избиват зъбите.   bouquet

# 13
  • Мнения: 953
Живей спокойно, беззъби хора няма, на едни излизат по-рано на други по-късно, генетично е определено кога.

Общи условия

Активация на акаунт