Възможно ли е да й е тежко на стомахчето?

  • 407
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
С нашата бебка се кърмим на поискване горе долу на 2-3 часа. Но понякога след ядене я притеснява стомахчето - надува се, чува се куркане, а тя пак търси да суче. Дали няма да й стане още по -тежко ако й давам, защото от друго не се успокоява. Тати като ме види, че пак съм й дала, се притеснява, че така усложнявам коликите. Моля ви, споделете. Тя иначе си хапва добре, не се съмнявам, че не й стига.

# 1
  • Мнения: 1 030
И при нас е така, колики са и газове. И аз й давам, щом поиска да суче - успокоява се. Нито люшкане, нито гушкане й помага. Само сукането. Сигурна съм, че й е тежко на стомахчето - и моята сладурана яде до пръсване, но ако не й дам да суче колкото иска - реве, та се къса, докато не й дам. И пак става каквото тя иска... Simple Smile Да са живи и здрави, нека хапват колкото искат, коликите все някога ще отминат

# 2
  • Мнения: 2 614
Здравей, и честита бебка!
Да е жива и здрава!
Не мисля, че е възможно да и е тежко на коремчето при положение, че даваш само кърма. Просто най-вероятно са колики! А ако и е тежко на коремчето няма да иска да хапва още!
Не се притеснявай да я кърмиш винаги, когато поиска! А къркоренено на червата и припукването са именно коликите. Прави и съвсем леки масажчета на коремчето с длан около пъпа (като не го натискаш пъпа, де)по посока на часовниковата стрелка. Можеш да правиш и гимнастика с крачетата (като каране на колело) и съвсем лекичко притискаш коремчето. На Калина и помагаше леко духане със сушоара, или просто поставяхме длан на коремчето и. Понякога я обръщах и върху коленете си, и като се затопли коремчето и малко отминава болката!
Успех с коликите и в кърменето!

# 3
  • Мнения: 2 897
Бебка сама ти дава отговора Grinning-щом папкането я успокоява,нека да папка.Не се притеснявай,че й е тежко на коремчето,при положение,че е само на кърма.Коликите ще отшумят,мога само да добавя,че за да ги облекчиш трябва и ти да внимаваш какво хапваш(бобовите растения,зелето,газираните напитки,шоколада,плодовете с мъхчета и власинки,както и пъпеша са храни,които предадени чрез кърмата допринасят за коликите)

# 4
  • Мнения: 1 493
Нека си хапва, колкото й душа иска ! Ако й е в повече, ще го повърне, когато се оригне.

# 5
  • Мнения: 3 760
Имай предвид, че освен за папо, сукането е и за успокояване! Общо взето всички болки и неразположения (колики, зъбоникнене, температура и т.н.) карат бебчето да търси гърдата. Сукането му помага!
А, за да не се обострят коликите, спазвай правилото на трите часа: в продължение на 3 часа предлагай само едната гърда, независимо колко пъти суче бебето. След 3 часа започваш да предлагаш другата. Дано да си ме разбрала   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 097
Имай предвид, че освен за папо, сукането е и за успокояване! Общо взето всички болки и неразположения (колики, зъбоникнене, температура и т.н.) карат бебчето да търси гърдата. Сукането му помага!
А, за да не се обострят коликите, спазвай правилото на трите часа: в продължение на 3 часа предлагай само едната гърда, независимо колко пъти суче бебето. След 3 часа започваш да предлагаш другата. Дано да си ме разбрала   bouquet
напълно подкрепям, с 2 ръце и 2 крака.  Hug
 Mr. Green Joy
и аз давам гърда, когато си поиска, най-вече когато го боли коремчето или пръцка  Blush Mr. Green
И е много важно за 3 часа да предлагаш само едната гърда, следващите 3 часа - другата  Peace

# 7
  • Мнения: 4 242
Честита рожба!   Grinning
Няма опасност да и е тежко на момата, кърмата се преработва и усвоява мах до час. Следи за 3 часовата смяна на гърдите, за да може малката да поема и задното мляко, ако изпива само предно, то е богато на лактоза, която дразни стомахчето, предизвиква повече  колики, докато задното/мазно мляко полепва по чревцата и успокоява коремчето Peace

Общи условия

Активация на акаунт