Вдлъбнати зърна

  • 401
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 407
Здравейте  Simple Smile Пиша ви от името на приятелката ми. Тя има бебе на една седмица. Много иска да го кърми, но проблема е че зърната на гърдите и са вдлъбнати и бебето не иска да суче. Единствено сучело чрез силиконови накрайници, но както тя казва, "два пъти суче, три пъти се дърпа". Тя му дава да суче често, някой път и на всеки час, но вече е много изнервена, изморена и на края на силите си. Бебето постоянно плачело и тя не знае вече какво да прави. Моля за съвет, какво да прави приятелката ми, за да премахне силиконовите накрайници и бебето да суче директно от зърната и. И въобще да продължи да го кърми. Благодаря ви предварително за отговорите!

# 1
# 2
  • Мнения: 210
Здравей, моя случаи беше подобен, но мен ме спасиха силиконовите зърна и благодарение на тях кърмих. Първоначално се цедиах 40 дена близо и после преминах за силиконовите зърна. Може да пробва, ако няма силен рефлекс на потичане преди да му даде гърда да се изцеди и така ще си изтегли зърната и бебока ще си захапе по лесно. Другото което е по мъчително, денем се цедиш, вечер даваш гърда и така 4 дена и слагаш силиконовото зърно ако още са вдлъбнати. Аз не можах да ги премахна моите зърна са узасно вдлъбнати, но сестрами успя нощем когато енай гладна и дава с тях и малко след това деликатно ги маха и напъхва зърното. Grinning Но може да суче по два пъти и да плаче от мързел като моя синковец, на него му го наливах в гърлото и пак недоволстваше, че трябва и да преглъща Laughing
Успех!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Ето едно добро упражнение за плоски/хлътнали зърна: Техника на Хофман. Всъщност то е най-ефективно, според специалистите. Струва си да опиташ!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 407
Благодаря ви много за отговорите  bouquet Надявам се много приятелката ми да се справи с положението и бебчо да почне да суче без силиконовите накрайници.

Общи условия

Активация на акаунт