зелева супа

  • 764
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Знае ли някой как се приготвя зелевата супа която е за отслабване?Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 2 123
1 неголяма зелка,
2 червени чушки
2 глави лук
2 моркова
2 големи домата /в някои рецепти пише 1 л. сок от домати/
1 връзка магданоз
3 ампули вит.С
Нарязваш зеленчуците /ако няма да ги пасираш ги нарязваш на дребно/ и ги слагаш в голяма тенджера с около 1.5 л вода. След като заври добави настърганите обелени домати. Засечи още 10 минути и отстрани от котлона. Добави ситно нарязания магданоз и ампулите вит.с.
Аз лично когато я правех винаги я пасирах и овкусявах съ съвсем малко сол и оцет. Но ако следваш оригиналната рецепта не бива да консумираш никаква сол през периода на диетата.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 919
irinii , защо се слага вит.С?

Аз я правя без лук и чушки.
Първо запържвам морковите, наливам вода +зелето+подправите/ сол, магданоз, целина/ + домат.
Ври 5-10 мин и е готова.
 Грешка моя!  ooooh!Предложих рецепта на обикновенна зелева супа, не разбрах че се иска  супата  за отслабване.
Извинявам се Praynig

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 14:09 от denis_d

# 3
  • Мнения: 3 886
изглежда вкусно

# 4
# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Бе голяма простотия с това витамин С. Как ще се запази при терм. обработка я стига глупости.

# 6
  • Мнения: 164
Бе голяма простотия с това витамин С. Как ще се запази при терм. обработка я стига глупости.
Ампулата вит.С се слага след като супата е готова и леко поизстинала,иначе няма никакъв смисъл.

# 7
  • Мнения: 480
Ето така я правя аз (по рецепта на доц. Байкова):

2 глави кромид лук, 1 стрък праз (1 връзка пресен лук), може няколко скилидки чесън (1-2 стръка пресен чесън)
1 глава целина (листа, суха)
2-3 моркова
1 малка зелка (количеството на зелето може да се намали за сметка на карфиол, броколи, брюкселско зеле или от всички тези видове по малко)
2-3 чушки
1 буркан стерилизирани домати или 300-400 гр. пресни
1 гулия (или алабаш, или мораво цвекло)
Тиквичка
Две сухи зеленчукови кубчета бульон
1 супена лъжица олио (зехтин)

Общото количество е около 5 литра, при което 2/3 са зеленчуковите съставки, а 1/3 – водата (може ½ на ½). Може да се пасира, овкусителите са по желание – може всеки ден различни: магданоз, копър, черен пипер, чесън и всякакви други растителни подправки.

Вит. С не слагам, ям лимон. Някои от нещата не ги слагам, защото не ги обичам, напр. брюкселското зеле и гулията.

Това е. Да ти е сладко (поне доколкото е възможно с това чудо)!  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 123
Бе голяма простотия с това витамин С. Как ще се запази при терм. обработка я стига глупости.
Както съм писала в рецептата по-горе,вит С. се прибавя след като супата е готова! А относно това, че е "простотия", смятам да не коментирам. /рецептата е изготвена не от мен, а от английски диетолози/

# 9
  • Мнения: 10
Благодаря на всички,от понеделник започвам диетата newsm10

# 10
  • Мнения: 72
Благодаря на всички,от понеделник започвам диетата newsm10
имате ли представа колко килограма могат да се свалят със зелевата супа за една седмица

# 11
  • Мнения: 72
и още нещо дали се възвръщат килограмите бързо след като спреш тази вкусотия

# 12
  • Мнения: 3 376
Ами поне при мен действаше доста добре-за 3-4 дни свалях по 2-3 кг,но естествено,че ако започнеш да се храниш като преди ще си възвърнеш бързо кг-те.

А не трябваше ли да се готви без абсолютно никаква мазнина? newsm78 Аз поне така знам и така си я правех. Peace

Общи условия

Активация на акаунт