Колики, ваксини и зъбоци - ужасът на майките!

  • 3 393
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 430
Целта на темата ми е да накара майките, на които им предстоят тези моменти, да подходят малко по-спокойно към тях, защото съм сигурна, че това оказва влияние в/у целия процес и всичко минава по-леко  Hug

Като родих очаквах с ужас коликите, месеците минаваха, аз разпитвах педиатърката какво са това колики, кога ще дойдат, ужасно ли ще бъде и т.н. Е, не настъпиха, дали при момичетата е по-леко, дали издържат повече на болка или просто моята нямаше колики, не знам, но се разминахме ...

Ваксините- тук бях сигурна, че няма да има реакция, не знам защо, може би педито беше прекалено убедителна, че нейните ваксини са съвременни, че ги слага леко и че детето е здраво и ще ги понесе лесно, но наистина беше така! Всичко ни е сложено, без Т, без рев и неразположения  Praynig

Зъбите- легендите са безбройни  Rolling Eyes понеже на София първо й изкараха долните 2, всички около мен ми казаха да спя, защото идат горните, а с тях и безсънните нощи  Tired
Но тя милата си има вече 17 (чакаме последните 3) и не съм усетила нито един кога е пробил  Grinning


Затова, мили майчета, не чакайте с ужас моментите, в които вашето бебче става дете, а се наслаждавайте и мислете положително, бебето усеща страха ви!  Hug

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 10:25 от Никол

# 1
  • Мнения: 5 790
Да споделя и аз:
За коликите - бях се наплашила много и очаквах с ужас момента, когато ще настъпят. Имала е колики 2 или 3 пъти, давах Саб Симплекс и проблемът се реши.
За ваксините - нашето педи ни предупреждаваше, че всяко дете реагира по различен начин на ваксините - едно вдига температура, друго става нервно и т.н. При нас, също и като при Никол, нямаше никаква реакция от ДТК, въпреки че сложиха от живата ваксина, която поема здравната каса. Реакция имаше след тройната Морбили-Рубеола-Паротит, когато на 10-тия ден вдигна температура за няколко часа.
За зъбите - първите порастнаха без да ги усетим. Общо 8 на брой. 9-тият кътник го изкара с 39.3 температура за 1 ден. В момента има 14 или 15 зъба  /не знам, защото не ми дава да й бръкна в устата/, като не съм усетила последните как са излезли.

И аз искам да кажа - няма нищо страшно! Радвайте се на бебоците, че докато се обърнете, и вече са порастнали!

# 2
  • Мнения: 7 474
Съвсем спокойно минаха тези три периода преди 4 г. , защото нямах интернет!    comp03

Сега , ако имам второ, след всичко изчетено тук ще съм два пъти по-неспокойна ooooh!, но краста, какво да се прави! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 978
Я и аз да кажа Wink

Коликите не ги усетихме...явно при нея минаха леко. Бях се настроила, че ще има безсънни нощи с тях, но уви...тези нощи дойдоха след това...Тя простп престана да спи спокойно.
По няколко пъти на нощ се будеше и сега продължава да се буди.

Ваксините- само една беше зле изкарана. Второто ДТК- ако не се лъжа newsm78....
4 часов рев...но и това мина...Следващите бяха без проблем, но ние просто си купувахме скъпата Rolling Eyes

Зъбите...е тук вече с ръка на сърцето мога да кажа, че не очаквах чааак такова чудо Cry
То не бяха температури, разстройства и щуротии...това, че се будеше по 3-4 пъти на нощ вече се молех да се върне Praynig..
Ето и сега излизали кучешките- два пъти я водих на лекар и гърло гледаха и уши, не и не..вдига си Т и това си е....ужасно кисела за всичко..неможе да и се угоди!
Кога ли ще избият незнам...а няма и долни кучешки, няма и вторите кътници..Направо ми иде незнам какво Crazy

Та,...всяко дете е различно...аз пък ще кажа въоръжете се с търпение и нерви. Всички минаваме през такива периоди..едни по- леко, други не чак Hug  bouquet

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 22:35 от Вини

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Айде и аз да си кажа!
 За коликите- да имаше колики, но въобще не беше страшно и не е ревал много, просто от време на време се гънеше и пънеше.
С ваксините проблеми не сме имали - нито реве като му ги слагат, нито температура е вдигал, нито е бил нервен, но и аз съм спокойна като му ги слагат.
 За зъбите освен малко в повече лиги и 1-2 промрънквания (за които не се знае дали са от тях) и късното им избиване (на 9,5 месеца първите 2 горни резци) проблеми не сме имали до сега (все пак очакваме още 4 кътника).
 Ами излиза, че не са толкова страшни тези неща и не е нужно да се притесняваме чак толкова за тях! Hug

# 5
  • Мнения: 4 068
Мдам. При някои всичко минава неусетно.
При нас коликите тряаха точно седмица и Еспумизана свърши чудесна работа.
От ваксина проблем не сме имали. Сестрата ни е много добра и даже убождането не усети малката за Т да не говорим.
Но зъбите.....е те тука вече почва голямото шоу при нас.
Долните два избиха с доста безсънни нощи, но пак не успяха да ме подготвят за горните, които избиват в момента и е някакъв ад. От много време насам не ми се е събирал цял час спокоен сън. С таткото вече сме на прага на лудостта. Дано само бързо избият, че не ми се мисли пък като почнат кътници и кучешки как ще е.
Та не винаги нещата са розови, но такъв е живота. Търпение му е майката и яко дупе.

# 6
  • Мнения: 683
И аз като Лео, докато не попаднах тук - нямах проблеми /мисля, че дъщеря ми никогфа не е имала/ ама сега като чета, чета, четаааа...................  ooooh!
Направо се вманиачвам! Embarassed
А детенцето си мина през всичко много спокойно, аз така и не разбрах кога за кое трябваше да се тревожа. И все ми се струва, че много бързо расте  Hug

# 7
  • Мнения: 992
аз ще се включа за коликите и ваксините, ьъбки нямаме още
коликите ми хванаха е рано на 10- ти ден, но нищо страшно просто повече се напъваше беба и отшумяха сравнително рано, зор не сме видяли и по цяла нощ сме си спали. И от нощното хранене се отказа втората седмица та така
ваксини изцяло сме си на ваксините които се полагат от здравната каса, ми проблеми сме нямали нито е плакала при боцкането нито след това. Температура сме нямали само подуване на ръчичката , но това е нормално
зъбки ми както писах по горе още си нямаме, но ги чакамеее. Дано и с тях да сме така както с колики и ваксини  Praynig
е това е от нас

# 8
  • София
  • Мнения: 6 145
Колики при моята шерка имаше около 2-3 седмици, ама се търпяха: през нощта не се е будела, а големия рев беше между 5 и 7 вечер - издържа се.
Ваксини - никакви проблеми, макар че аз много се страхувах. За моя приятна изненада, реакцията на ваксините първите месеци беше, че спеше повече. Отново не сме имали безсънни нощи.
Зъбите почти всички избиха с дълготрайна липса на апетит, но без други реакции.
Е сега на кучешките, обаче разбрах какво е мъка - разстройство, липса на апетит, лошо настроение и мрънкане, и за съжаление будене нощем  Sad

Но пък какво: малки деца - малки грижи, много по-сложно ми се вижда да я науча да не се бие за играчки (това ми е болната тема в момента)

# 9
  • Мнения: 2 381
При нас коликите бяха слабо изразени, нищо страшно.
Ваксините засега ги понасяме без проблем.Дано и завбъдеще да е така Praynig
За зъбките още не мога да кажа нищо.
И все пак всичко си е до детенце Wink

# 10
  • Мнения: 5 299
Целта на темата ми е да накара майките, на които им предстоят тези моменти, да подходят малко по-спокойно към тях, защото съм сигурна, че това оказва влияние в/у целия процес и всичко минава по-леко  Hug

Като родих очаквах с ужас коликите, месеците минаваха, аз разпитвах педиатърката какво са това колики, кога ще дойдат, ужасно ли ще бъде и т.н. Е, не настъпиха, дали при момичетата е по-леко, дали издържат повече на болка или просто моята нямаше колики, не знам, но се разминахме ...

Ваксините- тук бях сигурна, че няма да има реакция, не знам защо, може би педито беше прекалено убедителна, че нейните ваксини са съвременни, че ги слага леко и че детето е здраво и ще ги понесе леко, но наистина беше така! Всичко ни е сложено, без Т, без рев и неразположения  Praynig

Зъбите- легендите са безбройни  Rolling Eyes понеже на София първо й изкараха долните 2, всички около мен ми казаха да спя, защото идат горните, а с тях и безсънните нощи  Tired
Но тя милата си има вече 21 (чакаме последните 3) и не съм усетила нито един кога е пробил  Grinning


Затова, мили майчета, не чакайте с ужас моментите, в които вашето става дете, а се наслаждавайте и мислете положително, вашето бебе усеща страха ви!  Hug
Абсолютно същото и при нас, с разликата, че си мислех, че след като сме се разминали с коликите, ужасЪТ - ЗЪбите, няма да ни се размине. Е,  доста се пробуждаше, но не е било кой знае какво. И все пак Викториа е само с 4 зъба, предстоят й още доста...

# 11
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Да споделя и аз Wink
 
  Коликите-моят кошмар!Точно 3 мес. денонощен рев,нищо не помагаше,с баща й бяхме станали луди.Комшиите и до днес говорят,колко много е плакала,като бебе.
  Ваксините-е тук бях много наплашена,а то какво стана,никакъв проблем с тях,даже не плаче,като й ги бият Peace.
 
  Зъбките-отново никакъв проблем.Само с кучешките имаше разстройство и беше малко неспокойна.Останалите не ги усетих,кога са излезнали Peace.

  Истината е,че всичко минава и се забравя.В началото,като започнаха коликите,доки ми викаше,че били само 3 мес.,а аз си мислех "Боже....САМО.....няма да издържа!"!А сега,като ме пита някой аз отговарям "Няма страшно,само 3 месеца са!" Wink.

# 12
  • Мнения: 680
колики-нямахме
ваксините-досега никаква реакция
зъбите-все още нямаме Grinning

# 13
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
аз бях чувала че при момичетата коликите са по слаби.но уви при нас не беше така.първите три месеца бяха кошмар.мислех си че ако и по нататък е така няма да издържа,плачеше и през деня и през нощта.събираха ни се по час-два сън.но при навършени три месеца коликите спряха и малката се успокои.ваксините ги понесахме добре.не е вдигала температура и само веднъж се поду ръчичката.сега чесно казано очаквам с ужас зъбите защото ако е като при коликите ще ме умори.дажеднес бяхме на консултация и педито каза че венците ни са доста подути и че скоро да очакваме зъбки.просто изтръпнах.молете се за нас baby_neutral

# 14
  • Мнения: 2 936
при всяко дете е различно!аз не съм питала как е било при другите защото не ме е интересувало  Mr. Green,а и чуждите мнения и съвети съм ги подминавала-всяка майка си преценява сама  Peace
колики-моята дъщеря имаше цял месец,ужасниии от 2ч.до 5ч.сутринта не мигваше и само плачеше.бяхме купили и едни капки които струваха 20лв.но тя пък повръщаше от тях  Rolling Eyes и затова си остана на Еспумизан-изведнъж преминаха...и започнахме да спим спокойно,тогава я отказах и от нощното хранене,може и затова да са отшумели!
зъби-все още са 6 !първо и поникнаха горните два (на годинка),в момента и избиват 3 кътника наведнъж  #Crazy не съм имала никакъв проблем
ваксини-изобщо не съм мислила че трябва да са ми проблем,както и стана (а дори и да плаче едно бебе от тях-ще го успокоиш,какво толкова)

Общи условия

Активация на акаунт