Много съм притеснена

  • 1 194
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Днес бях на лекар и той доста ме притесни,като ми каза,че бебчо изоставал в растежа.До този момент всичко си беше в норма.В 37-ма г.с. съм,а параметрите отговарят за 34-та.След 2дена ми каза да постъпя в болница,за да ме наблюдава,в случай че се наложи да ми направят секциото(планувано).Някой имал ли е такъв проблем?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не съм имала такъв проблем , но мога да те посъветвам да вярваш 4е всичко ще е наред , да се довериш на доктора и ще видиш, че бебока ще си е много добре  bouquet
Стискам палци  bouquet

# 2
  • Мнения: 419
Незнам нищо за това ,но мога само да ти стискам палци вси4ко да е наред  Praynig
А ти не се притеснявай ,лекарите си знаят работата Simple Smileмисли за хубавото беб4е което ще гушнеш скоро Wink
Дръж ни в те4ение  bouquet

# 3
  • Мнения: 102
Благодаря за подкрепата!

# 4
  • Мнения: 8 917
Днес бях на лекар и той доста ме притесни,като ми каза,че бебчо изоставал в растежа.До този момент всичко си беше в норма.В 37-ма г.с. съм,а параметрите отговарят за 34-та.След 2дена ми каза да постъпя в болница,за да ме наблюдава,в случай че се наложи да ми направят секциото(планувано).Някой имал ли е такъв проблем?
Това може въобще да не е вярно Naughty Отиди на друг гинеколог и виж какво ще ти каже. Обзалагам се, че ще е различно Peace

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Трябва да съм била в 32-3 седмица, когато установиха, че не е расъл през изминалите две седмици. Отдадоха го на прекаран вирус, ама много ме беше бъз и никой не е говорил за ранно секцио. На следващата консултация беше се размърдал отново и се успокоих донякъде

# 6
  • Мнения: 1 878
Братовчедчето ми се роди така със спешно секцио в 8мия месец, плода беше спрял да расте поради високо кръвно и невниманието на леля ми, но сега всичко си е наред и той е един голям и здрав младеж. Мога само да ти пожелая успех и фалшива тревога, но на всяка цена обърни достатъчно сериозно внимание.

# 7
  • Мнения: 3 760
Стискам палци всичко да е наред!
Само се успокой!    bouquet И потърси второ мнение!

# 8
  • Мнения: 5 299
Дано всичко е наред. За сега не се затормозявай излишно  bouquet

# 9
  • Мнения: 177
Е как да не се изкажа, като и аз така се шашках, а в повечето случаи това шашкане е напълно излишно и може да се избегне с малко такт от страна на лекаря.
При мен беше малко по друг случая, но все пак сходен. В началото "беше" с две седмици по-голямо бебето и чак към края "беше" по-малко, пак с две седмици. И това при един и същи лекар, ама на различни ехографи.
Да, ама не, бебока се роди 3.550 кг 51 см. 16 дни по-рано.
Хич недей се връзва почивай си и не се притеснявай, че детенцето всичко усеща, а му предстои труден път на излизане и му трябва почивка. Замисли се и над варианта лекаря да си "проси" пари.
Много е трудно и не е за всеки да гледа триизмерен обект на двуизмерен уред и то чрез светлосенки  #Crazy
Успешно раждане и дано всичко е една от многото глупости на гинеколозите  Peace

# 10
  • Мнения: 112
Не се притеснявай дъщеря ми се роди в 40 г. с., толкова тежка колкото беше по данните от ехографа в 36 г.с. и всичко й беше наред. За размерите на главичка, бедрена кост и т.н. не знам, но в тия седмици не може да се прецени много точно. Аз докато раждах чух теглото и се притесних. Още течеше операцията и затова лееко  Wink се опитах да споря с екипа, че нещо са сбъркали Naughty, защото толкова е тежала преди един месец и не можех да повярвам, че всичко е наред. Добре, че хората бяха много мили  Heart Eyes
Знам, че термин по ехографски данни се изчислява най-точно в началото на бременността и първите месеци. Колкото е по - близо до евентуланото раждане, толкова данните са по-неточни.
 Успешно раждане, ще видиш, че всичко ще бъде наред Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 129
По-добре потърси още едно мнение. Дано всичко да е наред с бебенцето. Може да е фалшива тревога. И аз се изплаших точно преди да родя. По време на бременността имах бактерии, които лекувахме и уж бяха изчезнали. Но 2 седмици преди термина 2-ма лекари заявиха, че бебето е не повече от 2.900. За последния месец не беше наддало. Решиха, че сигурно се е заразило от моите бактерии и го извадиха.
Роди се 3.500, 50 см. Оказа се фалшива тревога. Бебето беше (а и все още е така) с по-удължена глава. Затова тяхните уреди пресмятаха теглото му като 2.900. Нищо му нямаше. Здраво и хубаво бебе.

# 12
  • Мнения: 666
 Моя близка имаше такъв проблем и и направиха секцио по спешност - и двете бременности и бяха такива само , е в по- ранен етап от теб някъде към 32 седмица първия път и 35 втория бебета се родиха малки около 1,100 да са и живи здрави вече пораснаха и всичко с тях е наред не се притеснявай медицината е доста напред с материала , така че дори да го имаш този проблем ще го разрешат по- най- добрият вариант за теб и бебето - леко раждане и дано всичко да е наред с теб и бебето

# 13
  • София
  • Мнения: 35 817
Стискам палци всичко да е наред!
Само се успокой!    bouquet И потърси второ мнение!
Peace Пожелавам ти всичко да е наред

# 14
  • Мнения: 3 491
А как ги определят всъщност тези параметри на растежа на зародиша? Интересно ми е, защото аз в Щатите съм била бременна, но не са ме притеснявали с такова нещо. Прослушваха сърцето на бебчо, моето тегло, дали имам протеин в урината, какво ми е кръвното - и толкова. Ултразвук имаше само веднъж - около 18-20-та седмица.

Общи условия

Активация на акаунт