Как се слага или по точно ползва??

  • 662
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Ако темата не е за тук моля модераторите да я преместят.Та въпроса ми е за онези столчета за кола дето са само седалка за 15-34 кг.Искам да взема на моята принцеса но като го гледам си нямам и понятие как се ползва в смисъл с колана на колата ли се връзва или  newsm78.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 723
Да, отзад има пролука, през която се поставя колана на колата и така се завръзва. За всяко столче си има подробни инструкции с илюстрации, така че като го купиш, ще видиш точно как се слага. Приятно возене!  Peace

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Ако питаш за подобно нещо:

Просто се слага на задната седалка и детето се вързва с колана на колата.

# 3
  • Мнения: 8 917
Ако питаш за подобно нещо:

Просто се слага на задната седалка и детето се вързва с колана на колата.
Peace
И определено не виждам смисъл от нея newsm78...странно ми е Thinking и единственото което прави е да повдига детето. Така ли ми се струва или наистина има полза от такава седалка?

# 4
  • Мнения: 458
Точно това щях да попитам ,това ли само прави повдига детето или наистина има полза от него

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Има полза Naughty Повдига детето до необходимата височина, така че колана на колата да минава през гърдите, а не през врата.
Нашата е такава:

има колан, който се закача за колана на колата, ако детето е по-малко и все пак колана на колата опира в гърлото.

# 6
  • Мнения: 458
ОК още един въпрос при едно по рязко спиране тази седалка няма ли да изхвръкна из под дупето или ???.Щот ако детето си е вързано с колана то значили че седалката под него е напълно свободна или колана минава някък си и през нея??

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Не виждам как ще изхвръкне. Все пак детето тежи върху тази седалка, а и краката му са надолу, не стърчат напред. Колана на колата минава през гърдите и през скута на детето и се закопчава точно до седалката. За мен си е доста сигурно нещо.

# 8
  • Мнения: 1 320
Ние се отказахме от този вариант , седалките са доста твърди/ поне тези които са под 30-50 лв./  . За големия ползвахме възглавничка със същата височина , но много плътно натъпкана, само за да го повдига на необходимата височина , за да може да се слага колана на колата . Не "излита " при спиране. Wink
Сега купихме столче от 9 -32 кг / със собствени колани и се разглобява до седалка/.

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Всеки си решава какво да ползва, важното е детето да е обезопасено.

Общи условия

Активация на акаунт