ДВД камера от САЩ - какви проблеми ?

  • 598
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Пусках темата при татковците, ама нямаше отговори. Тук май е по-точното място...

Та въпроса ми е - ако си поръчам дигитална камера(не фотоапарат) от САЩ какви проблеми мога да имам (технически проблеми, не проблеми с митото  )...
Освен напрежението на тока, което е различно...
Дали ще имам проблеми с четенето на записа, например, стандарта в Европа различен ли е?
А марка ? Сони или Канон?
На какво да записва - мини ДВД , нормално ДВД или вградена памет?
Какви параметри е добре да гледам, кое е много важно?
Изобщо - каквото се сетите.

МНого благодаря, предварително, за съветите Ви!

# 1
  • Мнения: 676
Здрасти Мишенце,

Проблеми с тока няма да имаш защото самите камери (мини ДВ) си имат адаптори на кабелите (поне тези които аз съм имала) само си вземи кра4е (накрайник) за Бг контактите. Проблеми ще имаш ако ДВД-то ти или Видиото ти в БГ нямат NTSC система (но обикновенно новите модели имат) но ако имаш комп. с програма за преработка на филмите винаги можеж да си обърнеш записа на която система желаеш. Затова и от тази гледна то4ка най-са удобни камерите с вградена памет много лесно е прехвърлянето на компа и от там на ДВД, оба4е тези камери за сега имат недостатък (който може би ще отстранят по-нататък) не правят толкова 4ист и кристален запис както камерите с касетка или ДВД.

# 2
  • Мнения: 299
И аз имах същите проблеми преди 3-4 месеца. Ето този сайт много ми помогна да взема решение http://www.camcorderinfo.com/.
Ние избрахме една камера на Сони с директен запис на DVD. За да се гледа диска в България  трябва компютърна програма да го презапише в другия формат. За целта ползваме Nero. Моя адаптер за захранването на камерата може да работи от 100V - 240V и не е проблем да се ползва в България.
За марка не мога да ти препоръчам, защото всяка камера си има предимства и недостатъци. Също и цените са доста различни.

# 3
  • Мнения: 1 465
Мишенце, аз не по темата, но искам да честитя на Борис рожденния ден Heart Eyes
Да ти е живо и здраво фъстъчето, много да те радва и като порасне да се гордеете много с него!!!! bdbaloni baloni baloni

# 4
  • Мнения: X
Поля, благодаря ти!

Благодаря ви момичета за конкретните отговори. Май най-добре е да си взема камера от Европа, нищо че цените са по-високи....Това прехвърляне на формата с програми....не ми се нрави.

А ако някой може да ми препоръча своята камера, от която е доволен - с радост ще приема препоръки. Благодаря!

# 5
  • Мнения: 7 605
Ние преди 3 месеца стояхме ред съЩия въпрос (беz купуване в САЩ). Спряхме се на варианта Мини ДВД zаЩото касетите са евтини4ки и zаЩото има най богат иzбор на модели (на камери) и е иzпипана технология.

За марка най добри отzиви има Панасоник и по то4но моделите с технологията 3 CCD. Ние си купихме Панасоник NV-GS 180 и сме доволни, но не сме снимали кой zнае колко пък и не мога да го сравня с други модели....

Ако искаШ погледни немски сайтове, 4е във Франция обикновенно техниката е по скъпа  Peace

# 6
  • Мнения: X
Благодаря ти Татяна!

Във Фр. наистина техниката е по-скъпа...затова се бях засилила да поръчам камера на сестра ми от САЩ, ама...като се замисля за проблемите и главоболията, май не си струва...
От Германия определено бих си купила камера, но освен да я поръчаме он-лайн, друг начин няма. А такава скъпа техника...разумно ли е да се поръчва така ?
За Панасоник за пръв път чувам че са водещи за камерите, ама аз и нищо не разбирам от това де ...трябва се се поровя в сайтовете и да сравня някои модели...Ние се бяхме насочили към Сони или Канон, засега като че ли с нормално ДВД ни изглеждат най-удобни за ползване.
Дано да се включат и още момичета с препоръки.

# 7
  • Мнения: 368
От Германия определено бих си купила камера, но освен да я поръчаме он-лайн, друг начин няма. А такава скъпа техника...разумно ли е да се поръчва така ?
Ние си поръчахме дигиталния фотоапарат и компютъра on-line и сме нямали никакви проблеми. Американците бяха точни във всяко отношение. Мисля си, че и германците не би трябвало да им отстъпват. Какво те притеснява? Доставката ли? Или искаш "око да види, ръка да пипне"? Wink
В днешно време си е повече от разумно, стига да заложиш на "изпитана електронна търговия". newsm10

# 8
  • Мнения: 2 257
Питаш за марка - ние ползваме Канон и сме доволни. Иначе и аз си мисля, че е най-добре да си вземеш от Франция камера. По принцип би трябвало да има копченце за превключване на двата вида системи - европейската и американската, още преди да си свалила записа на компютъра, но зависи и от камерата. Иначе дигиталните камкордери са като дигиталните апарати - имат си памет и можеш да добавяш още с карта.

Общи условия

Активация на акаунт