Притеснена съм! - ШАРКА

  • 2 448
  • 16
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравейте!
Ще влизам вече в 6 месец, а току що разбрах, че племенницата ми е болна от шарка. Не знам точно от какъв вид. Не живеем заедно, но сме в съседни апартаменти и все някой прескача от единия в другия апартамент за малко.
Трябва да ви кажа, че когато бях на 10 години боледувах от Varicella, което си е пак вид шарка.
Знам, че е опасно да се разболееш, когато си в началото на бременността, но дали не е опасно сега за бебо? Sad  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Първо провери каква е шарката без да се панираш. Най-вероятно е варицела - най-разпространената шарка из детските заведения. Ти си я карала, така че споко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 489
Ако нямаш имунитет е опасно. За успокоение направи тестове за рубеола. В повечето случаи жените имат имунитет, обаче се оказа, че аз нямам. И настръхвам като чуя шарка!
Чакам да ми мине бременността и ще се ваксинирам на дърти години.
Аз също съм карала шарка, но се оказа, че това е варицелта.
В началото на бременността при разболяване от шарка, не само че е опасно, ами се препоръчва аборт.
В по-късните месеци нещата не са толкова сериозни,но се бият някакви глобулини, ако се хване навреме заразяването.
Съветвам те да направиш в частна лаборатория /излизат бързо/ тест за рубеола.

# 3
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: dima
Здравейте!
Ще влизам вече в 6 месец, а току що разбрах, че племенницата ми е болна от шарка. Не знам точно от какъв вид. Не живеем заедно, но сме в съседни апартаменти и все някой прескача от единия в другия апартамент за малко.
Трябва да ви кажа, че когато бях на 10 години боледувах от Varicella, което си е пак вид шарка.
Знам, че е опасно да се разболееш, когато си в началото на бременността, но дали не е опасно сега за бебо? Sad  Thinking


Здравей, Дима!
Наистина провери първо какъв вид е шарката.
За бременните е опасна рубеолата , а щом си карала варицела
не може да те повтори.
Незнам дали си ваксинирана против рубеола , по мое време се правеше на 15-16 годишните именно с тази цел.
АЗ съм на 30 и също съм в 6 месец.
В детскат градина на сина ми имат варицела , но той е кара преди 2 години и сега съм спокойна!
Спокойно!
Обади се за всеки служай на личния си лекар за консултация.
Приятен и лек ден!

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първо разбери каква е шарката. Рубеола е най опасна за бременните, но аз се съмнявам да е рубеола, защото преди правеха ваксина против нея и тя е по малко разпространена.  Варицела щом ти си боледувала мисля 4е не е толкова страшно, защото имаш  изграден имунитет. Най- добре, като разбереш каква е да се консултираш с ли4ния си лекар.

# 5
  • Мнения: 2 489
Всъщност преди не правеха за рубеола, сега вече правят. Това ми го каза лекарят.

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ох, майчета, Благодаря ви! Успокоихте ме! Grinning
Току що се върнаха от педиатърката. Варицела е, говорих и с моя гинеколог, каза че не е опасно, щом съм я карала, но все пак да избягвам контакти с детето.

mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.

Както и да е! Важното е, че е Варицела. Ще ходя на консултация във вторник и тогава ще ми пуснат и изследвания.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!  newsm51  newsm47
СТРАХОТНИ СТЕ! newsm03

# 7
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: dima
Ох, майчета, Благодаря ви! Успокоихте ме! Grinning
Току що се върнаха от педиатърката. Варицела е, говорих и с моя гинеколог, каза че не е опасно, щом съм я карала, но все пак да избягвам контакти с детето.

mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.

Както и да е! Важното е, че е Варицела. Ще ходя на консултация във вторник и тогава ще ми пуснат и изследвания.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!  newsm51  newsm47
СТРАХОТНИ СТЕ! newsm03


Радва се ,че си се успокоила вече!
Пишеш, че влизаш в 6 месец, кога ти е термина!
Аз съм за 03.03.2005г
Мама бубе

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
Цитат на: mama bube


Радва се ,че си се успокоила вече!
Пишеш, че влизаш в 6 месец, кога ти е термина!
Аз съм за 03.03.2005г
Мама бубе

И аз съм мартеничка като теб Grinning
На 12 март 2005

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: dima
mama bube, аз съм на 29, но не си спомням да са ни правили в училище ваксина против рубеола. Гледах и в имунизационния ми паспорт.


Трябва да са ти правили в 10 клас. Аз съм на 31 и на нас са слагали. Значи и ти трябва да си имунизирана.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз съм на 34 и съм имунизирана против рубеола в 11 клас.

# 11
  • Мнения: 2 792
Аз съм на 29 и на нас ни правиха  в 9 клас.Знам със сигурност, защото при втората ми бременост в детската имаше точно рубеола и тогава  си открих всички училищни картони.Шом е варицела няма нищо страшно Grinning

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vache
Трябва да са ти правили в 10 клас. Аз съм на 31 и на нас са слагали. Значи и ти трябва да си имунизирана.




 Arrow и на мен във 2-ри курс на Техникума(10клас) ми сложиха ваксина против РУБЕОЛА!!!
 Аз се дърпах и не исках  Close , но заплашиха майка ми с глоба и така...боцнаха ме  #Silly !

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
Да ви призная честно, тогава ни слагаха ваксини, но не си спомням  да е имало за рубеола, а и в имунизационния ми паспорт явно не е отразено.
Сега с племенницата сме на SMS-и, а ни дели една стена Grinning  Wink

# 14
  • Мнения: 485
Споко.Не се притеснявай варицелата не е опасна, ти си  я карала.
Аз също съм я карала ,но докато бях бременна ,баткото беше с варицела и аз имах някакви притеснения....
Рубеолата е опасната шарка и то,ако не си я карала,т.е. нямаш имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт