всекидневно главоболие

  • 22 112
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Здравейте!
От около 10 дни - 2 седмици ме боли главата всеки ден. Болката не е много силна, но е неприятна. Събуждам се с главоболие и леко схващане на врата. Освен това ми се завива свят доста често, а от 2 дни съм и настинала и вратът ми е още по- схванат, главоболието се засили и още по-силно ми се вие свят. Ясно ми е, че трябва да отида на преглед и ще го направя (още днес ще се консултирам с личната), но ми се иска да чуя и вашите мнения. Ако някой е имал подобен проблем, ще се радвам да сподели как се е оправил. Започнах да си мисля за менингит, защото симтомите са същите, като добавим и повръщане, което Слава Богу нямам.
Забравих да спомена, че с кръвното съм наред. По-ниско ми е, но аз винаги съм си била така.

# 1
  • Мнения: 46 436
Леля ми беше така 2 години без да открият нищо, накрая й извадиха сливиците и всичко се махна от раз, затова иди и на "Уши, нос и гърло" за всеки случай Peace

# 2
Надявам се да няма нищо сериозно. Аз мисля, че може да е от времето общо казано, тази смяна на температурите влияе така. Аз от 1 седмица все се чувствам като пияна:), мотае ми се главата, но усещам , че времето е причината Simple Smile
Най добре лекаря да си каже мнението

# 3
  • Мнения: 1 425
Възможно е да от врата ,най-сигорно ще ти каже лекаря.Но известно време и бях със страшно главоболие,и аз си мислих че имам тумор.Но се оказа че е синузит.Излекувах го и сега съм добре.Но при теб най-вероятно е от врата или някой прищипан нерв,шипове или може да е просто настинка .Не се шашкай,но отивай на лекар.  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 461
Може да имаш шип на врата,настинка или  нервно пренапрежение.При съмнение за менингит ги карат от легнало положение да опрят брадичка в горната част на гърдите,мисля,че е съпроводен и с висока температура,не мисли за това.Преди известно време и аз имах всекидневно главоболие,но главно вечер и без световъртеж и схващане на врата,отшумя от само себе си,но за твое успокоение,отиди на лекар.

# 5
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
тези дни е много ниско атмосферното налягане така че може да е от това и аз 3 дни бях с главоболие но се излекувах с кафенце, може би отказването от него не ми дейстава добре или съм пристрастена, опитай и ти!!

# 6
  • София
  • Мнения: 974
Може да е нещо съвсем тривиално, лекар ще те прегледа и ще каже
Наскоро брат ми имаше същият проблем безпричинно главоболие от няколко дни, премерих му кръвното и се оказа мноого ниско 90/60 след 4 кафета Shocked
Та му назначих Joy една диетка да избягва храни понижаващи кръвното, а да набляга на такива за вдигане. Е да чукна на дърво оправи се  за 2  дни
Та отиди на лекар да те види, може да е нещо съвсем тривиално  bouquet
Моят брат просто на лекар не мога да го замъкна ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 680
За менингит трябва температура, при това висока.
Дразни ли те светлината?
Според мен най-вероятно е преумора или ниско кръвно.

# 8
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Най-добре ще ти каже лекар! При мигрената има подобни симптоми! Баба ми е с мигрена и като я хване главоболието и я държи по 10 дена! Отделно тя си има и ошипяване на врата и това допълнително я тормози! Аз също съм с често главоболие, но мойто кръвно е ниско и малко да го вдигна веднага ме удря в главата! За сега все още Аналгина ми действа!

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз периодично имам такива оплаквания откакто се помня. Дано ти се оправиш Praynig Аз не успях.  Щом започнат оплакванията, пия болкоуспокояващи, за световъртажа- Медрин или Дименхидринат. Пиши какво са ти казали. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 455
Момичета, благодаря ви за отговорите   bouquet !
Днес лекарката ме прегледа и каза, че проблемът ми е в синузита, който днес ми се отключи (имам си го отдавна). Предписа ми нещо за синузит (не възнамерявам да го пия, ще се справя със стрит кестен, който действа от раз) и парацетамол за главата. Друго не може, защото още кърмя. Обясних й за състоянието ми последните няколко седмици и тя каза, че ще разговаряме отново когато отшуми инфекцията.
Аз съм още по-зле, а вече имам и висока температура, която продължава да се покачва. Лекувам се с инхалации, цитросепт в носа, билки и взех еднократно хомеопатия и на последното разчитам най-много. Ако утре съм добре, значи хомеопатията ме е оправила, ако ли не, лекарството не е за мен. Утре една приятелка ще ми донесе и кестена. Сега ми е ужасно студено и всичко ме боли, а главата направо ме довършва и болките се разпространяват чак към ушите. Ще пия и един парацетамол за температурата и утре ще пиша как съм.
Лекарката каза, че ако главоболието и виенето на свят продължават и след като се оправя, тогава ще ми пусне изследвания и ще ме прати на специалист.
Още веднъж - благодаря за помощта  Hug

# 11
  • Мнения: 1 111
  Ох, хич не искам да те плаша, но и аз бях точно така десетина дни, докато не ми излязоха обривите от варицелата, и мистерията се разгада....

# 12
  • Мнения: 1 455
Признавам си, че за варицела не съм се и сетила, но пък съм я карала като дете, така че ме съмнява да е това.

# 13
  • Мнения: 1 111
 Grinning То и на мен майка ми ми каза, че съм, ама явно не, и пак късмет, два месеца преди да забременея....

# 14
  • Мнения: 1 455
От вчера съм много по-добре. Нямам температура, ушите не ми бучат и не ме болят, синузитът се пооправи значително, но главата все още ме побърква. Не ме боли, а просто съм замаяна - вие ми се свят постоянно, най-много сутрин и по обедно време. Ще изчакам и другата седмица и ако това продължава - ще ходя по изследвания.
Благодаря на всички, които се включиха в темата   bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт