ПРИТИСНЕНА СЪМ.......

  • 2 265
  • 17
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ситуацията е следната вчера правиха на бебко задължителните изследвания за 6 месец и хемоглобина му беше 93 за което днес го бодоха в  веничката Cry и от тези изследвания се видя че желязото и жск са в норма.Питам аз тогава педито защо му е такъв хемоглобина - можело да е инфекциозна анемия , първо каза да не давам желязо после му го изписа  и аз сега незнам да давам ли да не давам ли и дали има нещо по сериозно на детето .А преди 2 месеца беше с бронхит и тогава хемоглобина му беше кам 120. И сега съм притеснена и незнам какво да правя......

# 1
  • Мнения: 4 915
Нещо не разбрах - при изследване на кръвта от вената, нали желязото е в норма?

Желязо не се предписва преди да се напавят пълни кръвни изследвания и изследване за таласемия - в този случай приемът на желязо е противопоказно.
Можеш да повториш изследванията и  в друга лаборатория, често се случва да има съществени разлики при резултатите.

Иначе има нормален, физиологичен спад на хемоглобина, който започва към 6 ти месец и продължава до 8-9 месец. По тази причина в САЩ например не бодат децата на 6 месеца за кръвни изследвания, защото е нормално хемоглобинът да не е в норма. Приема се, че за деца на 6 месеца, нормалната долна граница е 95. Ако при вас е била 93 при кръвта от палеца, също не е много тревожно - това е периферна кръв и там концентрацията на хемоглобин е по-малка, затова са ви боцнали от вената. Щом там резултатите са ОК, няма място за притеснение.

Ако не сте въвели месо в храната, можете да го направите - много високо съдържание на желязо в храната има в тъмното пуешко месо. Друго подходящо за деца на тази възраст е заешкото. Елда, просо, сушени сини сливи също са много богати на желязо.

Овесените ядки и киселото мляко /ако даваш, макар че сте малки за тях/ възпрепятстват абсорбацията на желязо.

Съчетавай желязо-съдържащите с храни, богати на вит. С /плодове  и зеленчуци/.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Благодаря за отговора  -ами аз точно от това се притиснявам да не би да е таласемия като не желязонедоимъчна анемия .А какви пълни други изследвания да направим и каде защото съм от провинцията .А що се отнася до киселото мляко той от 3 месечна възраст е на него защото отказа да се храни с хумана.

# 3
  • Мнения: 5 228
Защо просто не повторите изследавнето с кръв от пръстчето? Често стават лабораторни грешки.

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ами не ми се ще пак да го бодат нали знаете колко жално реват ама след ден два пак ще отида да проверя и това та дано да е било гешка.

# 5
  • Мнения: 4 915
Значи, питаш лекарката къде и какво точно пак да изследват за таласемия.

Второ - спирате киселото мляко!!! Абсолютно противопоказно е за малки деца до 1 годинка. Ако не с Хумана, хранете го с друга марка адаптирано мляко.

Киселото мляко само ще усложни анемията, ако имате такава, освен това не съдържа почти нищо от необходимите за децата витамини, микроелементи, съставки, имуностимуланти, мазнини, въглехидрати - всичко онова като хранителна и енергийна стойност, нужно за бебето и набавяно от кърмата/АМ.

Това последното е много важно, направете всичко възможно да преминете отново на адаптирано мляко, за да сте спокойни, че детенцето ви приема нужното за правилното си развитие!

Успех.

# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Значи, питаш лекарката къде и какво точно пак да изследват за таласемия.

Второ - спирате киселото мляко!!! Абсолютно противопоказно е за малки деца до 1 годинка. Ако не с Хумана, хранете го с друга марка адаптирано мляко.

Киселото мляко само ще усложни анемията, ако имате такава, освен това не съдържа почти нищо от необходимите за децата витамини, микроелементи, съставки, имуностимуланти, мазнини, въглехидрати - всичко онова като хранителна и енергийна стойност, нужно за бебето и набавяно от кърмата/АМ.

Това последното е много важно, направете всичко възможно да преминете отново на адаптирано мляко, за да сте спокойни, че детенцето ви приема нужното за правилното си развитие!

Успех.

Ох повярвай ми опитах всичко  имам 5 отворени адаптирани млека Фризолак Нан омнио  Аптамил  и не ще и не ще слагах го във всичко но го усеща и пак не яде слагах го дори при плодовите пюрета и там го неще опитах да му го давам и през ноща когато е сънено  пак не стана даже му мажех ръчичките като ги ближе дано свикне с вкуса но уви .......

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Я не се тревожете, на 6 месеца хемоглобина е нисък по физиологични причини.
Нали е над 90...
Нормите за бебета и за възрастни са различни и като напишат на бележката 93 при норма над 120  и половината майки пускат теми за хемоглобина... Над 90 е в норма за бебета.
Пусни една търсачка за хемоглобин и ще видиш колко майки са задали същия въпрос.

И махнете тва кисело мляко! Бебето го яде, защото му слагате захар, което също не е хубаво!
Давайте му адапатирани млека, те поне са съобразени с нуждите на бебето.
Киселото мляко има трудно смилаеми белтъци, и няма полезните добавки от адаптираните млека или антителата от кърмата.... и въобще кравето мляко е за теленца, не за бебета!

# 8
  • Мнения: 4 915
Zechova, трябва да сте упорити и да свикнете детето на вкуса на адаптираното мляко отново. Касае здравето му, проявете инат и търпение.

Когато е гладно му предлагайте винаги първо мляко! Ако се мръщи, не му давайте друго, а след 15-20 минути пак мляко. Един ден да се пробвате - когато наистина огладнее, ще пие мляко. Опитайте. За доброто на детенцето е.

До навършване на годинката около 70% от храната за деня трябва да е мляко, но не кисело.

Всичко добро.


# 9
  • Мнения: 1 413
Значи, питаш лекарката къде и какво точно пак да изследват за таласемия.

Второ - спирате киселото мляко!!! Абсолютно противопоказно е за малки деца до 1 годинка. Ако не с Хумана, хранете го с друга марка адаптирано мляко.

Киселото мляко само ще усложни анемията, ако имате такава, освен това не съдържа почти нищо от необходимите за децата витамини, микроелементи, съставки, имуностимуланти, мазнини, въглехидрати - всичко онова като хранителна и енергийна стойност, нужно за бебето и набавяно от кърмата/АМ.

Това последното е много важно, направете всичко възможно да преминете отново на адаптирано мляко, за да сте спокойни, че детенцето ви приема нужното за правилното си развитие!

Успех.


Няма такова нещо, синът ми е на кисело мляко от 3 месечен, хемоглобинът му винаги е бил много висок, винаги е бил едро дете! Необходимите вещества могат да се приемат с други храни, фрий соул, нищо лично, но звучиш малко като рекламен агент на адаптирано мляко.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Тц, не позна, FreeSoul е рекламен агент на кърменето  Wink

Обаче ако не се кърми бебето, адаптираното мляко е по-добро от киселото.

Това, че твоето дете е пораснало и с кисело мляко, не значи, че киселото мляко е най-добро за всички деца.

# 11
  • Мнения: 1 413
Да де, но ако момченцето на авторката прилича на моето по характер ще й бъде мнооооого трудно да го накара да пие адаптирано,а жената е достатъчно притеснена.
Аз също съм голям фен на кърменето, така че ако реша да имам трето дете, ще кърмя този път истински и ще изчета всичко написано от фрий соул по въпроса. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
Не те критикувам, но само се чудя чия беше идеята да ядете кисело мляко??? newsm78 Да не е на някоя баба? Wink А пък и ако го купувате още по-лошо. Както са ти казали майките по-добре половин ден гладно и после ще иска. Когато се наложи да минем на Фризопеп лекарката каза, че гладът е много добър учител. Бъдете твърди, добре е за детето. Peace

# 13
  • Мнения: 4 915
Да де, но ако момченцето на авторката прилича на моето по характер ще й бъде мнооооого трудно да го накара да пие адаптирано,а жената е достатъчно притеснена.
Аз също съм голям фен на кърменето, така че ако реша да имам трето дете, ще кърмя този път истински и ще изчета всичко написано от фрий соул по въпроса. Peace
Но си заслужава усилията да опита. Независимо от характера на детето и независимо колко трудно може да е, това е най-доброто за него и за възрастта му /след кърмата  Wink/. Още кърмя дъщеря си.

Разбира се, че детето ще порасне и с кисело мляко, но то не е предназначено да задоволява хранителните и енергийните нужди на бебето, нито пък да укрепва имунната му система, нито пък да доставя в достатъчно количество и съотношение мазнините, необходими за мозъка.

Ако с други храни се доставяха необходимите вещества в нужното количество и разнообразие лесно и достъпно, нямаше да има адаптирани млека, а те както знаеш, се създават от екипи специалисти неонатолози, педиатри, химици, биолози, нутриолози с цел максимално да се доближи състава им до състава на кърмата. Киселото мляко е полезно най-вече с лактобацилите си за храносмилателния тракт и действа срещу някои болествотворни организми.

И аз нищо лично, просто мисля, че си заслужава майката да опита да преминат пак към храната, предназначена за бебета. Може и да съм звучала малко агресивно, не съм целяла това.

За хемоглобина - всяка втора майка има такива притеснения, ще ги преодолеят.

Мечтица, при трето детенце - насреща съм за всякакви въпроси за кърменето и захранването!  Hug Wink

# 14
  • Мнения: 1 942
Нямам намерени еда споря ЗА или ПРОТИВ киселото мляко, Боби и Дени са гледани с такова и са ОК.

Защо не пробваш да слагаш по малко АМ в киселото мляко и така постепено да намалиш и спреш киселото мляко?

Общи условия

Активация на акаунт