Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте мами! Трябва да купя на дъщеря си слънцезащитен крем и се порових малко в предишните теми по този въпрос. Искам обаче да ви питам знаете ли защо трябва да се купуват кремовете с минерален филтър, а не с химически, който бил вреден за децата? И още нещо - как да разбера кои точно са с минерален, кои не, (например на опаковката и в листовката на Vichy не пише нищо такова). Даже и самите аптекари ме гледат учудено като ги питам. Може би не съм попаднала на добри специалисти.  newsm78 От другите теми разбрах само за два крема, които са с такъв минерален филтър - това са кремовете на Био Дерма и на Eucerin. Ако имате някакво инфо по въпроса - пишете, защото си мисля, че ще е от полза за всички майки.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Слънцезащитните кремове за деца на Мустела са с минерален състав, Нивея също имат такива. Пише го отвън на опаковката, а също и вътре в листовката. До колкото знам този вид кремове имат предимството, че образуват по-добър филтър върху кожата и не проникват в нея както другите - намалява се вероятността от кожни реакции.
А също като се нанесат върху кожата тя побелява леко и остава дълго време така. Grinning

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 18:48 от tala

# 2
  • София
  • Мнения: 311
Аз преди три седмици купих на Avene  40 за деца и трябва да ти кажа,  че съм изключително доволна. Не се бях замисляла за този минерален филтър и сега изрових листовката, за да проверя какво пише. Преписвам буквално
The 100 % mineral range
No chemical filter - Fragrance - free

Дано съм ти била поне малко полезна!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря ви мами! Ще го имам предвид като й купувам крема. Вече мога да избирам от поне 5 марки Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт