Как се обръщате към свекървите си?

  • 4 852
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Предстои ми сключване на брак и незная как е редно да се обръщам към бъдещата ми свекърва  Thinking Досега беше по име, а сега незная. Вие как се обръщате към нея? Зная, че ще се радва ако и казвам майко, но ми се вижда малко странно  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Е сега непременно ще те пратят на търсачката. Simple Smile
Питай я,как предпочита да се обръщаш към нея.Моята например иска да я наричам по име. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 223
Еми ако неможе да ти се пречупи езика просто си й казвай както досега,аз лично нямам никакво обращение,немога да и казвам майко,имам си една майка!А тя не възприема да се обръщам към нея по име така че... Мисля че  е въпрос на лично споразумение и това как ти самата усещаш нещата!Хайде  и весела свадба  bouquet

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Брат ми наскоро се ожени и майка ми проведе този разговор с жена му доста преди свадбата.Каза и,че е наясно,че майката е една и това да се нарича свекървата "майко" е отживелица,така че да си продължат както до сега,т.е по име. Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
Предстои ми сключване на брак и незная как е редно да се обръщам към бъдещата ми свекърва  Thinking Досега беше по име, а сега незная. Вие как се обръщате към нея? Зная, че ще се радва ако и казвам майко, но ми се вижда малко странно  Rolling Eyes
Питай я как иска да се обръщаш към нея и ако това включва и "майко" го кажи ако го заслужава и когато го почувстваш истинско Peace За протокола на моята казвам "мамо+името", но жената си е свястна отвсякъде Peace и наистина много ми помагаше  Peace

# 5
  • Мнения: 306
На мен ми беше много трудно.С мъжа ми имахме много разговори по темата.Казах му,че ще зпочна да казвам на родителите му МАЙКО и ТАТКО,когато се почувствам готова за това.И така,отначало не им виках никак.МОЯТ ТАТКО,дори ми се караше леко, щели да се обидят!Казах му,че е трудно,защото майката и бащата са единствени!Сега им казвам така,но ми е някак странно и ми засяда една бучка в гърлото...А отношенията ни за сега са много добри!

# 6
  • Мнения: 4 473
Добре е да проведеш разговор с нея по темата. Ако е свястна жена, без остарели разбирания е най-логично да остави на теб този избор. Мисля, че е въпрос на лично усещане можеш ли да я наричаш "майко". Аз не успях да си пречупя езика и по-лошото е, че и преди да ми стане официолно свекърва не я наричах никак и така си и остана и до днес - обръщам се към нея без обръщение, което никак не е удобно. Вариантът с "на име" не вървеше, защото е набор на баба ми (уважение към годините).

# 7
  • Мнения: 242
Тя си е готина жената, но майката си е една, трудно би ми било да и казвам майко. Зная, че дори да я попитам ще остави аз да реша как де се обръщам към нея, но тайно ще си се надява и и казвам майко. Аз пък си мисля, че това вече е отживелица...
Много кофти, защото се налага известно време да живеем заедно и просто неможе да не се обръщам никак към нея

# 8
  • Мнения: 4 473
А защо си сигурна, че тя ще се надява на това? На колко години е всъщност? И защо не го обсъдиш с бъдещиятт си съпруг, щом толкова те притеснява - неговото мнение, ако не важно, то поне може да те ориентира откъм настроения.

# 9
  • Мнения: 270
В началото ми беше много трудно да и казвам майко,но с течение на времето се свиква.Да знам,че майката е само една,но трябва да ти кажа,че така обръщайки се към нея я спечелих окончателно и според мен завинаги.Тя е страхотна жена,много ме обича и абсолютно заслужава да я наричам майко!

# 10
  • Мнения: 1 925
Сигурно има 100 теми по този въпрос. Можеш да потърсиш в търсачкта.   Peace
Иначе аз никак не и казвам, направо си казвам,без обращение...
  Wink

# 11
  • Мнения: 1 111
 Аз на моята и викам както и викат децата, бабо Мери, ама тя хич не прилича на баба... Grinning

# 12
  • Мнения: 2 237
И аз не викам никак.Отночало бяхме на "лельо...."  ама след сватбата тя нещо ми се пресвятка и от тогава - нищо Naughty Изпроси си го.
Казах и че аз една майка си имам и да не се надява на такова обръщение.А и не го заслужава.
Лично моят съвет е да си карате по старому Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 926
Казах един-два пъти майко , ама... не се чувствам добре Rolling Eyes И сега нищо не и викам - само като ве4е няма как да не се обърна някакси и го казвам. Добре е , че не живеем заедно и на стотина километри та не ми се налага 4есто  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 475
По име...тук не е прието да и се казва майко!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт