да се оплача - отит

  • 1 056
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 077
на хремата края и се видя - прорязал кучешки зъб + отит.
След две дни температура,още  два дни ОК -  спонтанно протекоха и двете уши - без болка, без Т, нищо....След температурния уикенд по-миналата седмица пуснах посявка нос и гърло, за всеки случай, макар вече да нямаше и хремичка даже... И така, в четвъртък - в болницата. Същия ден посявката от понеделник показа нищо в носа и гърлото, а взетата в четвъртък посявка от ушите във вторник тази седмица излезе стрептокок пневмоние.
В болницата на кьораво стреляха два дни с Амоксиклав, който слабо повлия и я раздриска, три дни почивахме и сега пие ТУБОЦИН - звяр сред антибиотиците Imp
А иначе Идачка е клинично здрава - без Т, със страхотно настроение, проговаря с пълна сила, храни се сама, дори в болницата се забавлявахме здраво...Тази събота и неделя сме в "градска" с надеждата да ни изпищат в понеделник.
Досега всеки ден и аспирираха ушите. Снощи проби кучешкия и днес почти нямаше секрет.
Почти всички педиатри се кълнат, че зъбите нямат нищо общо, но.....
Та сега чакам и останалите три кучешки, както и да изпозастреляме стрептокока.
За щастие досега не е боледувала и не е пила антибиотик, дано да се повлияе напълно...
Мислех си аз с гърлото и носа да пусна и посявка уши,у но не щях да дърпам дявола за опашката....хем знам, че вървят комплакт. Щях да и спестя поне амоксиклава...
Вече ми иде да пускам по една посявка профилактично на месец Imp

Най фрапантното беше обаче, че на етажа имаше две дечица пили ЗЕБРА - препарат за почистване на фурна - в единия случай се е случило у дома, в другия - на гости.... последиците - прогорен хранопровод, Т, затруднено хранене....
 #Shocked  #Shocked  #Shocked

Абе болница като болница, друг път ще разправям случки... Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 655
Ужас!! Ама как и двете деца са попаднали на една и съща марка препарат.
На вас с детенцето желая да преборите по-скоро тоя гаден стрептокок и да ви изписват от болницата!

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: belyata


Най фрапантното беше обаче, че на етажа имаше две дечица пили ЗЕБРА - препарат за почистване на фурна - в единия случай се е случило у дома, в другия - на гости.... последиците - прогорен хранопровод, Т, затруднено хранене....
 #Shocked  #Shocked  #Shocked

Абе болница като болница, друг път ще разправям случки... Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green


Леле, ама в тази Зебра има сода каустик!  #Shocked  Как так са я пили???

# 3
  • Мнения: 1 077
Ами май има много приятна опаковка - приличала на бебешко шише #Crazy
Не съм го виждала. Моите препарати повечето са с пулверизатор и са под ключ в кухнята, ама....знаеш ли...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Надявам се скоро да се оправите съвсем - и да съберем двете госпожици даже...
А сега явно е наш ред, днес се оказахме с Т...
И ние чакаме кучешки зъбки - нали те са след първите 12 зъба (4+4 резци + 4 кътника?).

И моите препарати са на високо в тоалетната, където тя не ходи, а и да отиде, не може да ги стигне. Не знам за Ида, но Мая някой път хваща цаката на пулверизаторите.

# 5
  • Мнения: 1 187
Много неприятно. newsm09
Скорошно оправяне! newsm10

# 6
  • Мнения: 1 077
Цитат
И ние чакаме кучешки зъбки - нали те са след първите 12 зъба (4+4 резци + 4 кътника?).


Май да. Ида сега се движеше като по учебник. Но Михов май пишеше, че след първите 4 кътника следват вторите 4. т.е
Пети долу и горе, леви и десни.

Дано да се разминете само с Т. Че другото хич не е приятно.
Струва ми се обаче, че минахме някакъв период на промяна - Ида изведнъж стана бного бърборива, много галена, още по-самостоятелна. Просто порасна от раз...
Даже и отрязах бебешките къдри - нещо като жест на "пресичане" на черната серия.... afwitch
Стана ми смешно като го направих...
Едно време даже сменяли името на детето - примерно го кръщавали Найден - че е "намерен", че не е оттука и да не го хващат семейните и селските бесотии и болести
Laughing  Laughing  Laughing

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: belyata
Цитат
И ние чакаме кучешки зъбки - нали те са след първите 12 зъба (4+4 резци + 4 кътника?).

 Но Михов май пишеше, че след първите 4 кътника следват вторите 4. т.е
Пети долу и горе, леви и десни.

Погледнах сега Михов - кучешките са наред.

Общи условия

Активация на акаунт