Весело пиле - от рецептите на Исабел Алиенде

  • 6 356
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
Днес направих една от рецептите от книгата на Исабел Алиенде "Афродита". Стана страхотно и искам да го споделя с вас. Искам да препоръчам и самата книга, която е особено подходяща за кулинарки-любовчийки.  Wink

Веселото пиле:

В 2с.л. се запържва пилешко филе, нарязано на големи парчета и две големи парчета бекон, нарязан на ситно (в книгата пише сланина, но аз ползвах бекон).  Като стане златисто се добавят половин чаша царевица, скилидка чеесън на ситно и 1 с.л. оцет. Задушава се на тих огън ок. 15 минути.
След това се изсипва в тавичка, сосът, който се е получил, се смесва с половин кофичка кисело мляко и се изсипва също в тавичката. Отгоре се нарежда 400 гр. спанак. Най-отгоре се нареждат два обелени  домата, нарязани на кръгчета. Пече се около 15 минути. Вкусно и красиво.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Царевицата замразена или от консерва и го пробвам утре и аз?

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз сложих от консерва. А спанакът беше замразен.

# 3
  • Мнения: 2 825
Такова пиле (без царевица) ядох в един Кипърски ресторант. Невероятно вкусно беше Simple Smile
Задължително ще го пробвам. Мерси за рецептата  Hug

# 4
  • Мнения: 6 243
Много ми харесва идеята ти. А спомняш ли си рецептата от "Като гореща вода за шоколад"? Да не ми пламне кухнята само  Grinning

# 5
  • Мнения: 5 228
Радвам се много, че ви харесва рецептата!  Heart Eyes
Сладка хапка, коя рецепта от "Като . . . ". Там май имаше доста. Ще проверя, че съм я чела преди стотина година и нищо не помня.  Embarassed

# 6
  • Мнения: 6 243
Сладка хапка, коя рецепта от "Като . . . ". Там май имаше доста. Ще проверя, че съм я чела преди стотина година и нищо не помня.  Embarassed
И аз съм я чела много отдавна, но имаше дена с листа от някакво цвете, която главната героиня забърка от любов към съпруга на сестра си. Като хапнаха ястието, всички полудяха от любов. Във филма тая сцена беше невероятна. Ох, да взема пак поне филма да изгледам, ти мани готвенето, ама си беше страшен филм!

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Я, я! Кой е този филм, как се пише на английски...да го потърся из торентите  Praynig

# 8
  • Мнения: 2 241
Ох, много любима тази книга "Като гореща вода за шоколад", а рецептите едни такива цветисти, но иначе не знам дали бих ги пробвала в домашни условия Laughing

Имаше наистина май едни пъдпъдъци ли, гълъби ли, с розови листенца не бяха ли?? Или листенцата бяха в сватбената торта, от която всички се повредиха?

На английски не знам как е, той филмът си е мексикански, така че на испански е "Como agua para chocolate". Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 228
Ох, много любима тази книга "Като гореща вода за шоколад", а рецептите едни такива цветисти, но иначе не знам дали бих ги пробвала в домашни условия Laughing


А в Афродита има цял раздел само с рецепти - пак са цветисти, но са напълно приложими.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ииии аз по мързеливата... Ерика, свирни ако го намериш, плс! Praynig

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 14:40 от Morena

# 11
  • Мнения: 5 228
Сладка хапка ми напомни за тази страхотна книга и от вчера до днес почти я прочетох. Все пак са пъдпъдъци с рози. Но трябва да се внимава да не попаден  и капчица кръв от бодлите на розите, че тогава пламват кухните (или по-скоро баните).  Laughing

# 12
  • usa
  • Мнения: 2 113
Я, я! Кой е този филм, как се пише на английски...да го потърся из торентите  Praynig

like water for chocolate на alfonso arau

Общи условия

Активация на акаунт