Фън Шуй

  • 150 673
  • 840
  •   1
Отговори
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Привет на всички изкушени от Фън Шуй!
Хайде да споделим идеи за повече комфорт от книжките, нета и най-вече какво сте забелязали, че работи при всеки.
Подредби, разположения...малки хитринки за здраве, продфесионален успех, пари, любов....

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На какво вярвам и съм изпробвала аз:

1. Енергиите на предметите са различни, в зависимост, от материал, източника и изработката /по правило нося само подарени от скъпи хора бижута например; ръчно изработените и естесвени неща са по-зареждащи/
2. Раположението в пространството на работещия човек има значени за успеха му/ гърба да не е към стаята, а погледа - в стената/.
3. Леглото е важно - като вид, раположени в стаята и спрямо посоките на света /на нас ни влияе поне/

4. 3 е добро число за начало. Вие сте Simple Smile

Търся информация за цветята в стаите, в които се спи. Може ли, какви, колко....

# 2
  • Мнения: 544
Аз се опитах да спазя съветите им за разположението на леглата/е поне нямам с разположение запад-изток Blush/

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А аз бях изровила едни указания по въпроса, според които има значение кой ще спи в леглото и изток-запад е успешна ориенатция също. Инересното е при спалните тогава. С мъжа ми трябваше да сме на различни легла. Трябваше да изберем второто най-добро и за двамата за да не режем спалнята Simple Smile И се оказа, че тя си е така като препоръчват.

# 4
  • Мнения: 1 493
Определено спя по-добре на легло "север-юг" с възглавницата на север.
За цветята съм чела, че "циганчето" в спалнята подобрява сексуалния живот, но за сега не съм го пробвала.  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Ще пиша това което се сещам в момента:

Леглото не трябва да сочи право към вратата, и да не е допряно до външна стена
Не е хубаво да има огледало точно с/у леглото
Седящите места в стаята да имат пряка видимост към вратата и е хубаво гърба на стола/дивана да е близо до стена
Да не се ползва само един стол/място винаги а да се сменят
Ако живеете в къща с двор, пътеката към къщата не трябва да е права а да криволичи леко
Не е хубаво да има много заострени предмети, заоблените форми са за предпочитане

Това се сещам в момента.....
а за бижутата, не знам дали е Фън Шуй, но и аз нося само подарени от любими хора, дори не обичам да си купувам сама бижута...някак си така ги чувствам нещата и ако си купувам нещо са евтини дрънкулки, просто за аксесоар към дадена дреха.

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да продължа от не-тата при Ментолка

Откритите полици е по-добре да бъдат избягвани, когато вече ги има - да се наредят предмети по предния ръб за да се омекоти. Аз наредих снимки - така двойна полза, хем няма остър ръб, хем положителна енергия.
Висящите цветя са проблемни за някои - носили нещастие.
мястото за сядане/спане или работния кът да не е разположен върху ходова линия.
Печката да не е мевду хладилника и мивката. Тук има хитринки за заобикаляне на правилото.
Спящия човек да не е срещу/до/под огледало.
Вратите да не са по-малко от прозорците /за отделните помещения. Това е малко страннно.
Вратите да не се разминават, в случай че са вратите от двете страни на коридор. И тук има хитринки, но не съм ги приложила още, че са ми малко неясни.

Ментолке, точно така гледам и аз на бижутата! И дранкулки даже купувам от скоро Wink

# 7
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
         Добре било китайската роза да е в южната част на жилището, укрепвала семейните взаимоотношения newsm78 Готварската печка не трябва да е срещу вратата на тоалетната. В спалнята не е хубаво да има огледало, защото в противен случай има опасност от изневери #2gunfire
Я ми кажете лоша ориентация ли е спането в посоки запад - изток newsm78

# 8
  • Мнения: 3 091

Спящия човек да не е срещу/до/под огледало.
Ето това е ужас - на гардероба срещу спалнята имам огледала...

# 9
  • София/Перник
  • Мнения: 979

......
Печката да не е между хладилника и мивката. Тук има хитринки за заобикаляне на правилото.
....

То това не само по Фън Шуй не се препоръчва. Но основно правило в кухнята е стоящият пред печката човек да не е с гръб към входа (или влизането) на съотв. помещение!

# 10
  • Мнения: 953
моята спалня е в посока изток -запад с глава на изток.това вредно ли е.беше север-юг с глава на север,но пък точно с/увратата и неможех да отварям вратата нацяло.дайте ми съвет.имам възможност юг-север до вратата.

# 11
  • Мнения: 3 376
За цветята в спалнята-внася се нова,свежа енергия с внасянето на свежи цветя в спалнята.Те подобряват и заздравят връзката,носят и късмет в живота.Трябва да се сменят веднага щом започнат да вяхнат.Също така е хубава да се махнат всички мъртви или изсъхнали цветя от спалнята/както и навсякъде във вашия дом/
За спалнята още:
-по силно осветление за освежаване на връзката ви Wink,да е силно и ярко,но не ослепително,остро или ярко
-хубаво е да се окачи кристал точно над мястото на което се намира главата ви.За да се увеличи енергията и на двамата партньори може да се окачи по средата на мястото,където са главите ви
-цял матрак,за да се обедини връзката ви,а не два съединени в един
-с помоща на розови завивки и чаршафи ще можете да добавите повече любов към любовния ви живот Wink
-за да"стартирате" отново връзката си-ново легло Simple Smile
-хубаво е спалнята да е колкото се може по-далеч от входната врата

Това е засега...трябва да се поровя малко,но темата си заслужава,страхотна е! newsm10

# 12
  • Мнения: 1 849
Предпочитам да съм в добри вцаимоотнжшения със създателя на енергите, а не да си губя времето да подреждам цялата къща по някакви правила. Ако си в хармония с Бога всичко ще ти е мед и масло!  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 125
Ето тук намерих малко инфо....Аз понеже, въобще не съм наясно защо квадрата не е това което е - ще чета и ще се уча  Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Предпочитам да съм в добри вцаимоотнжшения със създателя на енергите, а не да си губя времето да подреждам цялата къща по някакви правила. Ако си в хармония с Бога всичко ще ти е мед и масло!  bouquet

Всъщност, съвсем инстиктивно спазваме доста от правилата във Фън Шуй, може би идва от това че така или иначе усещаме енергиите и без да осъзнаваме това. Нали Бог е хармония. Фън Шуй просто ни подсеща за нещата за които не сме се сетили.

Общи условия

Активация на акаунт