Нощният сън и как да го постигнем

  • 1 253
  • 20
  •   1
Отговори
Мили мами, до към 3 месеца, Беатрис спеше почти цяла нощ. Само понякога се събуждаше за кърмене, но се хранеше почти на сън и готово - отново заспала. Но напоследък имаме следния проблем - не спим нощем!!!! Значи детенце заспива около 9-9,30 след баня и храна и се събужда около 2 - наспана. Crossing Arms Снощи беше капака - ние с татко й покрай това Световно не си лягаме с нея, а пък и как да си легнеш с кокошките?!?  Crazy И така - легнали сме си около 12 и в 12.30 тя се събуди   #Cussing out Просто побесняхме. Това е всяка вечер. И така до 3.30. То не бяха смехове, то не бяха ревове... вече не издържаме. Тъй като още е на кърма, си мислех, че се събужда от глад  newsm78. Сменихме вечерното хранене с адаптирано мляко и резултатът е абсолютно същият. Няколко пъти й давах да суче, уж за да заспи, но помогна май само веднъж. Вече сме побъркали целия блок - много е гръмогласна нашата принцеса. А какво да ви кажа за нашите нерви....... Просто вече не издържаме с татко й. Кажете какво да правим, мили майчета, дайте ни съвет какво да правим вечер, та да спи цяла нощ като нормалните деца.  Hug

# 1
  • Мнения: 177
И ние минахме през този период и сега като се сетя бая гадно си беше на теб сърцето ти спи, а бебока си знае неговото си и това е. Даже си спомням, че ми идеше през балкона да го хвърля  Embarassed чак ме е срам сега. Ама ще мине, когато започне да се занимава повече през деня и да се изморява нещата ще си дойдат на мястото  Peace

# 2
Въпросът е, че тя се занимава доста през деня, то и дневният сън ни е такъв проблем, ама... поне е през деня. Вече не иска да лежи изобщо нито в кошарата, нито в количката, нито в шезлонга, набира се да се изправяи ако я оставиш да лежи - реееееееев. Само на ръце сме  #2gunfire. Поне от скоро вече не плаче в кенгуруто, ама все пак имам и кръст, който ще ми трябва и занапред.... #Crazy

# 3
  • Мнения: 2 292
маранта- не я оставяй да спи много през деня. ако има нужда да да заспи, не я оставй да спи дълго. забавлявай я. идете да се видиш с приятелки, но не я дръж само в количката, извади,  я , покажи я остави хората да и се радват и тя на тях ... , измисли неща които са и интересни и я развличат, ако и е забавно няма да хленчи за сън и така според мен. пробвайте нови нещ

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А ако я кърмиш, не заспива ли? Защото при нас това приспивателно действа все още. Друг вариант е да я изморяваш през деня, но както разбирам тя и тогава не спи много...

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Възможно е да са зъбки - дай й обезболяващо по преценка на педиатъра...

# 6
  • Мнения: 77
И ние минахме през това, но беше от глад. Лошото е, че докато се усетим защо плаче тя придоби навик да се буди и по инерция продължи така още 1-2 седмици след въвеждане на новия режим. Сега се случва да се буди, защото й е интересно или я мъчат зъбите. Много ми е трудно да устоявам на плача й, но добре че таткото е коравосърдечен и ме спира да я взимам - така след малко си заспива отново.
Общо взето не е добре да сте само на ръце, т.е. тя си е постигнала своето и сега и нощем се налага  Mr. Green
Ако пък са зъбите - лоша работа  #Crazy пробвай успокоителни след консултация с педито.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 162
Просто вече не издържаме с татко й. Кажете какво да правим, мили майчета, дайте ни съвет какво да правим вечер, та да спи цяла нощ като нормалните деца.  Hug

Много ми се иска да попитам кои са нормалните деца, които спят по цяла нощ 'щото и моето е от неспящите, а като съм чела из форума и много други са така.
А иначе вече сериозно на въпроса - защо не опиташ да я слагаш да спи по-късно. Вместо в 9 - 9.30 ч. я слагай към 11.00 или през деня не и давай да спи по-късно. Моят син вече е голям, но ако спи след 16.30 вечер играе до 12.00 - 1.00.

# 8
  • Мнения: 1 860
 Наистина много малко деца спят по цяла нощ на тази възраст. Габи започна да спи по 6-7 часа непробудно около третия месец и то като започнах да го храня с АМ, преди това се будеше на час - два, но очевидно гладен. Сега си ляга между 8 и 9 и сутрин се буди обикновено около 6. Понякога се буди и през ноща и започва да му се играе. Давам му нещо леко за хапване, пеем, играем така около час и той си заспива отново.
 На светлина ли спи малката кукла? Или ако има телевизор при нея в стаята може да я дразни звука и тя просто да не успява да заспи дълбоко. Може и да и е топло или пък студено.  newsm78
 Може просто да няма нужда от много сън, защото има и такива деца. Да не те отчайвам, но имам един познат със шестгодишен син. Той винаги се е чудил на Габи как спи по цяла нощ и ми е казвал, че неговото дете до четири години е спяло по максимум 6 часа на денонощие.
 Посъветвайте се с педито, ако са зъбки леко обезболяващо може да я успокои, а и те им действат сънливо на бебоците.
 Успех и ви пожелавам много скоро да има  smile3524

# 9
  • Мнения: 3 089
аз няма да те успокоявам, защото много е вероятно твоето бебе да е като моето. петра е на 8 месеца. буди се между 3 и 10 пъти на нощ. най-често около 5. сутрин става в 5.30. това с не-спането през деня е ясно - има мах 2 часа сън на ден, разпокъсани на леки придрямвания от по 20-30 минути. маа като луда в проходилката, изправя се, пълзи, абе каквото трябва да прави, за да се умаря - прави го. допълнително и аз й разказвам играта от разходки, песни, дрънкалки, хора... е, не помага.
струва ми се, че е въпрос на темперамент. някои деца имат нужда от повече сън, други от по-малко. аз свикнах. вече не се и оплаквам. просто констатирам броя на събужданията и часа на сутрешното ставане и това е. свикнах и да си лягам с кокошките - в 10 всички сме по леглата. като те натисне животът така, нямаш друг друг избор...

# 10
  • Мнения: 4 806
съветът ми е един - проявете повече търпение и просто престанете да се нервирате

както повечето неща и това ще премине рано или късно, а с изнервяне няма да си помогнете

вярно, че на човек в такива случаи особено много му се спи. това, че не може да се разбере с детенцето, допълнително повишава напрежението, но най-добрият начин, който аз съм открила за себе си е точно този - търпение, внимание.

# 11
  • Мнения: X
Ако наистина искаш детето ти да спре да се буди - не му обръщай внимание нощно време.
Щом се събуди, уверяваш се, че е добре, т.е няма температура и т.н и си лягаш - да си рева или там, каквото иска.

Казвам го от година и кусур опит. Моята никога не е седяла будна с часове но примрънкваше на често. Аз, за да не събуди баща си я погалвах и тя спираше. Да, ама наскоро това се обърна срещу мен със страшна сила - събужда се и почва "гаиии, гааиии, гушккааа, гушккааааа  smile3514"................. е, да, ама като ми се спи.

И така преди точно четири дни на мен ми писна и викам - край! Аз повече не ставам, казах на баща и, ако реши, че много му пречи да се премести, но аз няма да се занимавам да я галя, почсвам и т.н.....

Е, първата нощ - един час яд, рев и вири крак да и го почесвам Shocked #Cussing out

Направо щях да изям възглавницата от яд, но не и обърнах внимание - заспа. Другата вечер се опита за мааалко, но видя, че не и отвръщам и пак заспа. И толкоз! От две нощи спя, като къпана  Mr. Green Тя и да се събуди, само се намества и край - пълен игнор му е майката.....чак се чудя на тъпата си глава, защо не съм го направила по-рано.....

Та тъй - днес колики, утре зъби, после не'ам к'в си и стана навик да се буди и да ме търси да я обгрижвам - е вече край! Mr. Green

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 365
И ние минахме през това, но беше от глад. Лошото е, че докато се усетим защо плаче тя придоби навик да се буди и по инерция продължи така още 1-2 седмици след въвеждане на новия режим. Сега се случва да се буди, защото й е интересно или я мъчат зъбите. Много ми е трудно да устоявам на плача й, но добре че таткото е коравосърдечен и ме спира да я взимам - така след малко си заспива отново.
Общо взето не е добре да сте само на ръце, т.е. тя си е постигнала своето и сега и нощем се налага  Mr. Green
Ако пък са зъбите - лоша работа  #Crazy пробвай успокоителни след консултация с педито.

ох, това как ми прозвуча!!!  Sick
За да плаче бебето - то нещо му е некомфортно - има причина ...
Има такива периоди, децата не са роботи, за да заспиват и да се събуждат под час. Naughty
Явно започва да опознава света, възбужда се, може да я тормозят зъби ...
Така, че с неври нещата не се оправят. Трябва да се нагодите по нея или да карате на безсъние ... #Crazy

# 13
  • Мнения: 437
Малката ни сладурана правеше същото до преди 10 дни. Ще ти кажа какво направих аз - храним се в 7, 10, 13, 16, 19 и 22 часа. От 19 до 22 часа я оставям да спи максимум 30 минути. През останалото време и говоря или пускам музика, показвам й играчките и я занимавам с нещо, за да не заспи.Къпем се в 21:30 и после яде, След това се гушкаме, говорим й и тя заспива в 23 часа много уморена и се събужда в 6-7 сутринта. Освен това съм забелязала, че колкото повече е била навън през деня, толкова повече спи през нощта. Ако искаш пробвай по този начин и дано да има успех и при вас.

# 14
  • Мнения: 287
аз няма да те успокоявам, защото много е вероятно твоето бебе да е като моето. петра е на 8 месеца. буди се между 3 и 10 пъти на нощ. най-често около 5. сутрин става в 5.30. това с не-спането през деня е ясно - има мах 2 часа сън на ден, разпокъсани на леки придрямвания от по 20-30 минути. маа като луда в проходилката, изправя се, пълзи, абе каквото трябва да прави, за да се умаря - прави го. допълнително и аз й разказвам играта от разходки, песни, дрънкалки, хора... е, не помага.


НИе сме по същия начин така че не се притеснявай.
А както каза OLYMPIA  по нагоре може и да са зъби. Пробвай да му дадеш нещо за зъбите и виш как щее.

Общи условия

Активация на акаунт