Диагноза "Клинично здрава" на Бърза помощ , а жената умира!

  • 1 272
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Жена на 67г. с диабед и гангрена на краката е объявена за "клинично здрава" след преглед на Бърза помощ. Жената умира след две седмици . Отрязани са и краката , в които е имало червеи ooooh! Просто нямам думи. #Cussing out Каква БЪРЗА и каква ПОМОЩ? ooooh!


http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=9825

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 00:09 от Leo

# 1
  • Мнения: 111
Току-що и аз го гледах Sadнямам думи ooooh!...тия са направо за #2gunfire

# 2
  • Мнения: 6 167


спешна ( не бърза) помощ е спасила повече хора, отколкото е уморила.

и е на 125 години в тази държава. и е едно от малкото неща, които все пак се случват.
да страхотии има много. идват бавно и какво ли не, но ги ИМА. ами ако ги няма?
диабета е ужасна болест. червеите по телевизията ли ги показаха?

айде стига с генералните заключения.

# 3
  • Мнения: 7 474
Не ги показаха, каза го докторката, която е оперирала жената. Ти да ги видиш ли искаш?  newsm78 
 А това,че е на 125г. какво общо има с това,че напоследък умират хора по тяхна вина и то не малко? newsm78 Дано не ти се налага да им ползваш услугите, защото на мен ми се наложи за детето и гадовете дори не благоволиха да вдигнат телефона #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 581
Не трябва да се обобщава. Става въпрос, че един лекар не си е свършил работата. Не че като цяло не струва.
Неко този един лекар си понесе последствията, и всички като него.

# 5
  • Мнения: 6 167
дано не ми се налага, но ако ми се наложи няма кой друг да извикам.
и има значение, че са на 125 години, това означава , че в българия е имало общество,  гласувало доверие тогава, когато други нации са отписвали директно спешни случаи.
затова мога много да ги критикувам, но не ги закривам.

# 6
  • Мнения: 7 474
Естественно,че не можем да сложим всички доктори под общ знаменател. Но е явно напоследък,че много от тях не си вършат съвестно работата и отношението е безобразно (днес имаше още една тема за тях).   ooooh! Просто случаите зачестиха или пресата ги тиражира , а си е било и преди така не знам newsm78

# 7
  • Мнения: 7 474
Ето я и другата бърза реакция http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107126.0

# 8
  • Мнения: 6 167
Естественно,че не можем да сложим всички доктори под общ знаменател. Но е явно напоследък,че много от тях не си вършат съвестно работата и отношението е безобразно (днес имаше още една тема за тях).   ooooh! Просто случаите зачестиха или пресата ги тиражира , а си е било и преди така не знам newsm78

това е вече друга тема, не толкова генерална и непримирима, като Бърза помощ пак умори жена!

със сигурност бая народ не знае какво прави в лекарската професия.
и със сигурност тази държава трябва да вземе мерки.
имах един колега, който впоследствие стана лекар, който не знаеше какво са кръвните групи. надявам се до края на следването си да е научил.

а пресата винаги умира за сензации, като тази за жената с червеи в краката.

# 9
  • Мнения: 7 474
Lennie, смених заглавието, за да не изглежда генерално или крайно, но това нищо не променя! Naughty

# 10
Не трябва да се обобщава. Става въпрос, че един лекар не си е свършил работата. Не че като цяло не струва.
Неко този един лекар си понесе последствията, и всички като него.
Лошото е, че не е един лекарят в Бърза помощ, който греши - доста са Close Заради един такъв "лекар" прекарах цял месец в Инфекциозна болница с много тежка форма на хепатит А! Когато ги повиках (чаках часове, както обикновено), той не разбра, че имам хепатит и ми изписа много силен антибиотик (грипава съм била ooooh! ), който направи черния ми дроб на парцал Close След седмица пиене на антобиотика отидох при JP и тя веднага ме прати на изследвания за хепатит - просто беше кадърна лекарка Peace А от Инфекциозна ми казаха, че ако не съм била пила антибиотика, лечението щяло да приключи за 2 седмици Crossing Arms Е, как да вярвам на Бърза помощ? Twisted Evil
А последния им хит беше преди 2 дни - малкият с висока температура и аз звъня на Неотложна помощ за деца под 1 година. Казвам какво му е, а те ми отговарят да го заведа на спешен педиатър ooooh! Аз обеснявам, че педиатърката по телефона ми е казала да ги повикам, а те - нямали педиатри, имали реаниматори само #Crazy Е, каква Неотложна помощ за деца под 1 година е тогава??? Теглих им една майна и си заведох детето на педиатър - въпреки че не беше най-добрата идея заради високата му температура...

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Под всякаква критика са! Заявявам го най-отговорно!

# 12
  • Мнения: 52
Не трябва да се обобщава. Става въпрос, че един лекар не си е свършил работата. Не че като цяло не струва.
Неко този един лекар си понесе последствията, и всички като него.
Съгласна съм,че не може всички да се слагат под обш знаменател.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 08:51 от zelenokosata

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
ами там работят обикновено най-големите лузъри, според мен. и са толкова демотивирани, че и да виждат диагнозата, просто ще стиснат очи по-здраво.
те са просто едни "транспортери", при това на ниско ниво.
в САЩ тая работа не се върши дори от лекари, а от т.н. парамедици - нещо като фелдшери, които са минали специално обучение по основи на реанимацията.
навсякъде по света Спешната помощ служи само да те транспортира до болницата и да те поддържа да не умреш по пътя.
лечение на напреднала гангрена вследствие на диабет не е прерогатив на Спешна помощ!
що не са поставили заглавието малко по-иначе - кое здравеопазване е докарало състоянието на жената до това положение?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
...кое здравеопазване е докарало състоянието на жената до това положение?

Доколкото аз разбирам, жената е била клошарка и здравно заведение и през плет не е виждала. Може да ви звучи ужасно, но със или без Спешна помощ са й оставали дни живот. Никого не оправдавам, но да не остане някой с впечатлението, че компетентната намеса на Спешна помощ е била жизнеспасяващ фактор.

Общи условия

Активация на акаунт