poduti gyrdi pri bebe

  • 466
  • 6
  •   1
Отговори
mami, dy6teri4kata mi e na 6 meseca i napipah pri neya tvyrdi top4enca v dvete j gyrdi4ki, to4no pod areolata. normalno li e tova i nyakoj znae li pove4e po vyprosa.
Blagodarya

# 1
  • Мнения: 435
Дай повече информация .... откога са топчетата , болезнени ли са , колко са големи , с какво се храни детето ?

# 2
  • Мнения: 664
Консултирай се с лекар, може и нищо да й няма, но иначе все ще го мислиш. На приятелка на детенцето се поду едната гърдичка, оказа се че има малка киста в единия яйчник (да, на бебе, колкото и странно да звучи). Дано при вас не е нищо сериозно!

# 3
  • Мнения: 180
И ние имаме този проблем.Аз кърмя и ми обясниха,че това е от хормоните.Топченцето се появи в 8 м. и все още го има.Водих я при 3 педиатри и тримата обясниха проблема с хормоните.Ще следя темата.Пиши ми на лични за повече инфо

# 4
  • Мнения: 8 917
Това най-вероятно е т.нар.хормонална криза. Виж тук:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104970.msg1870638;topicseen#msg1870638

# 5
  • Мнения: 7 106
Кърменето НЕ Е причина за това състояние. Писала съм и в другата тема, на която The Sun е дала линк, а и още няколко подобни теми по този въпрос.
Ако подуването продължава повече от месец-два и бебето е над 4-5 месеца трябва да се консултирате с детски ендокринолог, защото вече не се касае за така наречената "хормонална криза при новороденото".

За съжаление, това, което е написала ania е много вярно, и освен кисти в яйчниците, откриват такива и в бъбреците, мозъка и т.н. Само преглед при специалист може да покаже какъв е проблема лично при вас, педиатрите не са достатъчно компетентни точно по този въпрос, така че не разчитайте само на тяхното мнение!

Нека горенаписаното не се приема буквално, защото не е задължително подутините да означават точно кисти, при дъщеря ми няма нищо подобно, а вече 2 години ги има тези подутини и "топченца". При нея проблема е завишеното ниво на естроген, който за щастие спада и скоро се надявам да влезе в нормалните стойности.
много е неприятно висенето пред лекарския кабинет, но непременно си причинете това неудобство, заради детенцето си  Peace!

# 6
  • Мнения: 7 106
А ето какво е написал и докрор Оги по този въпрос :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33388.msg641074#msg641074

Общи условия

Активация на акаунт