конкретно питане за конкретен грим...

  • 1 857
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
...по конкретен повод от една нищо не разбираща:

очите ми са синьо-сини, тенът - като след няколко солариума, косата - светла с руси кичури. тоалетът ще е в бяло и черно. поводът: вечерно парти на открито.

с какво (като вид и цвят) и как да си "нарисувам" лицето, че да блесна в цялата си прелест?  Laughing

# 1
  • Мнения: 93
Аз бих заложила на сенки в розово-лилавата гама, малко руж и спирала, гланц за устни с леко розов оттенък. Но това, разбира се, зависи и твоето излъчване. Пусни малко снимки, че така трудно се преценява.

# 2
  • Мнения: 2 897
За вечерно парти можеш да си позволиш и по-силен грим,но е хубаво да пратиш снимки,за да те посъветвм по-конкретно,без да видя не мога да дам добър съвет Naughty

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
ей тук намерих достъпна в нета снимка, но на нея съм още с дългата коса. сега съм "на черта" до под ушите и имам светли кичури. довечера ще потърся още снимки на домашния компютър.
слагам линк, защото снимката е доста голяма и като я пльосна тук заема половин форум място Wink
http://www.csd.bg/about/staff/other/yanita_georgieva_press.jpg

# 4
  • Мнения: 1 381
и аз бих те посъветвала да сложиш по силен фрим щом е вечерно парти. Ако не си много сръчна със сенките, пробвай с очна линия, то не че е много по лесно, но пък е много актуално сега.
Задължително си сложи подходящ фон дьо тен руж, като сложиш и малко виу клепча, после можеш да сложиш по целия клепача бели- екю сенки и накрая очната линия и спирала разбира се . червилото си го избери по твои вкус. Светлите сенки ще ти откроят тена. Но наистина ако имаш снимка дай да те видим....

Видях ти снимката, но ми се стува че няма да върви много очна линия на формата на очите ти, защтото тя най-отива на котешки, бадемови форми. Но пробвай....

Нещо със сенки може тъмно сиво- графитено в крайщата и бяло-екрю към вътрешната част ( носа) , като ги прелееш добре така, че да няма рязка граница.


Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 10:39 от Eva

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Сенки като тоалета - бяло/екрю и черно, бялото уголемява окото, а черното му придава дълбочина.На мен това ми е любима комбинация за вечерен грим и досега на съм срещала човек на когото да не му отива. Не съм специалист обаче, изказвам лично мнение  Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 897
Сложи си очна линия,и използвай всички нюанси на сивото-по-тъмно в краищата,по-светло в средата на клепача,така се постига по-голяма дълбочина на очите.Към вътрешния ъгъл на окото може да сложиш най-светлия нюанс,може и бяло,но трябва да преливат. http://www.bgphoto.net/photos/18663/o632859656419531250.jpg виж тук,така ще добиеш най-добра представа Peace

# 7
  • Мнения: 328
Сложи си очна линия,и използвай всички нюанси на сивото-по-тъмно в краищата,по-светло в средата на клепача,така се постига по-голяма дълбочина на очите.Към вътрешния ъгъл на окото може да сложиш най-светлия нюанс,може и бяло,но трябва да преливат. http://www.bgphoto.net/photos/18663/o632859656419531250.jpg виж тук,така ще добиеш най-добра представа Peace
Това ми се струва и на мен най-подходящо!

# 8
  • Мнения: 1 986
  И моите очи са "синьо-сини" Laughing,предполагам,че имаш предвид сиво-сини Wink Обикновено,през деня нося сенки в бежовата,прасковената гама,но за черно-бял тоалет съм слагала точно -бяло във вътрешния ъгъл на окото,сиво-по средата и накрая,леко изтегляш/може и малко на долния клепач да сложиш-придава дълбочина на погледа Wink/  с тъмно-сиво,към черно.Наистина е много важно цветовете да преливат един в друг-аз понякога трудно го постигам наистина;а червилото-наблегни на блясъка Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
наистина имам предвид синьо-сини.
като кажа/напиша "сини очи" и все ме питат - светло сини ли са, сиво-сини ли са, имат ли зеленикав оттенък... ами сини са - ярко сини с всички оттенъци на синьото. неведнъж дори са ме питали дали не съм с лещи. с лещи съм, ама са прозрачни, щот съм недоскив Wink

направо ме вкарахте в мисли Thinking
очна линия посмъртно не мога да си нарисувам. аз един молив не мога да сложа като хората - нито знам какъв цвят да го избера, нито къде точно се слага: по цялата дължина на клепача или на част от него, по извивката на клепача или в произволна крива, до външния ръб на окото или пО към ухото, по двата клепача или само на горния.... честно, хич не знам.

бяло-сиво-черни сенки да пробвам значи.... ще си поиграя довечера.
ще видя и с розово-лилаво да с боядисам.

мъъкааааааааа Blush

# 10
  • Мнения: 1 006
Сложи си очна линия,и използвай всички нюанси на сивото-по-тъмно в краищата,по-светло в средата на клепача,така се постига по-голяма дълбочина на очите.Към вътрешния ъгъл на окото може да сложиш най-светлия нюанс,може и бяло,но трябва да преливат. http://www.bgphoto.net/photos/18663/o632859656419531250.jpg виж тук,така ще добиеш най-добра представа Peace

 това наистина изглежда добре, но твоите вежди са по -плътни, така че задължително пробвай преди денят Х! Според мен сложи нещо, с което ти се чувстваш добре, за се усещаш комфортно и да не стоиш като препарирана, за да не се размаже или разтече грима! Но, блясък на устните е задължителен!
Другото, имаш много хубаво и интересно лице, така че - ок си си и така - малко блясък тук-там и готово! Peace

И да се покажеш после! Peace

# 11
  • Мнения: 324
Пробвай с тройните сенки на Буржоа в бяло-сиво-графит Аз ги имам и съм супер доволна от тях

# 12
  • Мнения: 2 897
Пробвай с тройните сенки на Буржоа в бяло-сиво-графит Аз ги имам и съм супер доволна от тях

Точно такива са и моите,много съм доволна от тях и с тях съм се гримирала( на снимката) Grinning

# 13
  • Мнения: 8 917
И да не забравиш да покажеш снимка след това на грима, yanita   Simple Smile Ще си много хубава newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
няма начина да не съм много хубава! ама нали мога да покажа само едната половина от лицето си? да не си личи пълната липса на симетрия в грима, не за друго....

леле, как не ме бива в боядисването Embarassed само с кофата с латекса се справям hahaha

Общи условия

Активация на акаунт