за подкрепата в семейството

  • 1 454
  • 10
  •   1
Отговори
моля ви,споделете как е при вас-семейни сме от 6 години,но сме заедно от 13,савсем сами изплащахме заем за панелно жилище,имахме детенце,което почина на 7 месеца и бяхме пак сами,след 2 години родих момиченце НАШЕТО СЪКРОВИЩЕ,уча висше образование,и сега ни се строй нашия нов апартамент/нещо,което ще бъде нашата"приказка"/,като през цялото това време съпругът ми пътува с камион/преживяли сме и няколко катастрофи/ и аз съм се справяла със всичко сама и с помоща на моите родители...Но всичките тези"емоции",като че ли не успяха да заздравят връзката ни,а напротив...
Като върна времето назад,винаги,когато ми е било трудно,слабо или съм имала нужда от подкрепа не съм я получавала от МЪЖЪТ до мене,но толкова много го обичам,че някакси с времето започнах да мисля от неговата позиция.
А свекърва ми е СТРАНИЧЕН НАБЛЮДАТЕЛ,но един път месечно се обажда да каже колко ни обича newsm78.Никога не ни е помагала,не пита за нищо и в същото време не пропуска да се изповядва на мъжо.Това не го разбирам или по-точно за нея това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да ни прави "спирачки"-нашето дете е възпитано,облечено и чистичко,снахата е винаги в супер вид,като семейство се справяме,че и апартамент строим на фона на дъщеря й и на другия и внук,които са нашата противоположност...
И сега въпросът ми-как бихте реагирали или мислили,ако за пореден път,свеки се опита да "поусвежи"връзката ни като говори клюки и измислици/тя знае,че съм емоционална/ и ако след 2 нощи без сън от моя страна,съпругът ми ми каже да се справям сама,че тези "женски истории"не го интересуват...
Стана доста дълго,но искам да чуя и други мнения и да реша/макар да знам,че не тябва да й обръщам внимание/...

# 1
  • София
  • Мнения: 223
Наистина не трябва да й обръщаш внимание,а и като не живеете заедно,това е дооста лесно!Аз лично винаги съм имала подкрепата на съпруга ми,само една моя дума е била достатъчна за да застане зад мен и да направи забележка на родителите си.Все пак ние сме си отделно семейство и който не иска да помага,по-добре да не ни пречи.Никой не е длъжен да помага,нито да мисли като нас,но....Важно е вие да се разбирате и подкрепяте взаимно,от там нататък остава елементарно уважение и взаимопомощ,но не винаги се получава,така че обърни внимание на вашите отношения и ако можеш ги заздрави!Много разговори и любов и разбирателство ви желая !Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 072
Със свекито няма да се оправиш. Затова не и обръщай внимание.
Но мъжът ти,.................. може да не се интересува от "женски истории", но от "женската история - Мама Слава" би трябвало да се интересува. Колкото повече се правим на силни, толкова повече мъжете решават, че нямаме нужда от подкрепата им. Кажи му, че си се уморила да бъдеш силна и за 15 минути поне да те изслуша и да те подкрепя. После увеличи дозата на 30 минути. Така някой ден може и да го излекуваш от абдикацията от духовния живот на семейството ви.

     Докато трае лечението ще те подкрепяме ние.
 

# 3
  • Мнения: 953
абе не й обръщай внимание.Това й доставя удоволствие.Пък и мъж ти е прав.Защо да участва след като си я познава.На глупака с мълчание.А относно подкрепата на мъж ти  и това че си се оправяла сама какво да ти кажа:Както си ги научим от първия ден.Но пък той след като е все на път как да ти помага.И да иска неможе и за това не му се сърди.И той ще е по-спокоен на волана като знае че може да разчита на теб.Иначе ако се притеснява .........е опасно.Щом се бори за семейството си това означава че държи на вас и ви обича-какво повече от разстояни да направи.Успех и горе главата.За това на шофьорите и моряците жените се водят мъжки жени-защото са все сами и се справят.

# 4
  • Мнения: 8 917
абе не й обръщай внимание.Това й доставя удоволствие.Пък и мъж ти е прав.Защо да участва след като си я познава.
Peace
И още нещо - к олкото повече се товариш - толкова повече те товарят и на всичко отгоре си мислят, че ти правят услуга Peace Затова постепенно започни да прехвърляш топката и ще установиш колко по-спокоен може да бъде животът.Стискам палци да успееш Peace

# 5
  • Мнения: 3 929
Не може просто с лека ръка да не обръщаш внимание на човек, който се меси в личния ти живот, особено пък свекървата. Аз все се опитвам да не го правя, но тя като че ли още повече задълбава. Даже на моменти съм си мислила, че се опитва да ме настрои срещу мъжа ми, т.е сина й. Мъжът ми обаче твърдо стои зад мене, което нея много я дразни. но тя си е просто такава - заядлива, вечно спореща и опонираща, а иначе много услужлива.
Съсредоточи усилията си да заздравиш връзката си вместо да трупаш отрицателни емоции от отношението на свекърва ти. Знам, че е много трудно да поддържаш стабилни отношения с мъжа ти след толкова лоши събития. Не мога да ти дам съвет, освен само да не скланяш глава. Подкрепям те мислено. Съжалявам за детенцето ви, което е починало, мъчно ми става, когато чуя за такива неща. Може би ви трябва разнообразие, знам ли, но в положителен план. Желая ти късмет!

# 6
  • Мнения: 1 761
Ограничи контактите със свекърва си и не я слушай много-много какви ги плещи-кой знае какво я е прихванало-я критика, я злоба.Понякога майки, които имат син и дъщеря, от които синът изкарва добре и се грижи за семейството си ( особено жена си),а щерката все попада на разни нехранимайковци и иска помощ от майка си непрекъснато,се озлобяват.Що така чуждата жена щастлива, пък мойта щерка не и върви....
Успокой се!Всяко зло за добро.Представяш ли си, ако живеехте с нея?

# 7
  • Мнения: 7 914
Не може просто с лека ръка да не обръщаш внимание на човек, който се меси в личния ти живот, особено пък свекървата. Аз все се опитвам да не го правя, но тя като че ли още повече задълбава. Даже на моменти съм си мислила, че се опитва да ме настрои срещу мъжа ми, т.е сина й. Мъжът ми обаче твърдо стои зад мене, което нея много я дразни. но тя си е просто такава - заядлива, вечно спореща и опонираща, а иначе много услужлива.
Съсредоточи усилията си да заздравиш връзката си вместо да трупаш отрицателни емоции от отношението на свекърва ти. Знам, че е много трудно да поддържаш стабилни отношения с мъжа ти след толкова лоши събития. Не мога да ти дам съвет, освен само да не скланяш глава. Подкрепям те мислено. Съжалявам за детенцето ви, което е починало, мъчно ми става, когато чуя за такива неща. Може би ви трябва разнообразие, знам ли, но в положителен план. Желая ти късмет!

страхотен съвет е това! Послушай го! и успех   bouquet

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Напълно ти съчувствам. За свекърви въобще не ми се говори - ние живеем с моята и на моменти е ад, но..... Thinking аз се замислих и реших, че е излишно да губя сили в изгубена кауза - да преъвзпитавам и променям една възрастна жена, с нейни си навици и представи за живота. Просто я игнорирай. Съсредоточи се в семейството си. Поговори с мъжа си, макар че неговата гледна точка е по-различна -тя му е майка. Не я нападай открито, защото това се обръща срещу теб - правила съм подобни грешки и не бих ги повторила, макар че понякога много ми прикипява. Ако искаш да постигнеш нещо - действай с нагледни материали - нека нейните дела говорят за нея самата, а не твои разкази, пречупени през твоя поглед и поднесени на мъжа ти..
Това, че той често отсъства е наистина много неприятно - жената започва да се справя сама и мъжки работи в семейството - моят мъж е на напълно ненормирано работоно време и често го няма. Преди направо изкрейзвах  #Crazy като го викнеха на работа и прекъснеха някоя наша съвместна дейност .... Ако кажа, че съм свикнала, ще излъжа - но се примирих, че в живота не всичко става по наша рецепта и си намирам занимание за времето, през което го няма ... Тук ще добавя, че майка ми много ми помага, макар че и тя понякога ме нерви  Crazy - ама разлика в поколенията, какво да се прави ...
Е доста дълго стана, ама дано да ти е дало някакви идеи ...

# 9
  • Мнения: 2 431
Пишеш за две безсънни нощи, които си прекарала по вина на свекърва си. НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА БЕЗСЪНИЕТО! Нанкай си като добър човек, мисли за детенце, ако не ти се спи си фантазирай как ще направиш нещо страхотно за него, мечтай си за обзавеждането на новото си жилище с нещо по така. Кажи на свекърва ти като не помага поне да не пречи, кажи на мъжа си, че проблемите на сестра му не те касаят, предложи му нещо само за вас двамата. Между другото мъжът ти е прав да игнорира женските дрязги, за всеки мъж те са върха на тъпотията. Затова игнорирай свекърва си изобщо, след като на мъжа ти не му дреме за глупостите й, не се връзвай и ти. Гледай си детенце, ако ти се прилагат тактики кажи на свекърва си, че ще гледа детето само на сминка ако не промени поведението си и главното не се яди отвътре за неща, които не си заслужават!

# 10
  • Мнения: 292
Игнорирай я, абстрахирай се от нея и хич да не ти пука. Съпруга ти предполагам ще реагира така и на нейните приказки и ще я отсече ... Не споменавай нищо за нея, не му напомняй - все едно не съществува. Ако иска да я види - да си ходи и да си говори с нея, ти ще си имаш много важна работа в това време. Никакви контакти и не и давай никакъв шанс за прояви в негово отсъствие. Просто единствения човек, който да ти напомня, че я има - нека бъде съпруга ти ... и контактите - дотолкова, доколкото той ги желае и по възможност без теб!!! Ще се излекува ...

Общи условия

Активация на акаунт