Махане на решетката на леглото - от кога?

  • 1 673
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Здравейте  момичета  Simple Smile дъщерями от известно време все ни моли да и махнем решетката на леглото , понеже вече е пораснала и неиска да спи като бебетата Shocked . Вие кога махнахте вашите решетки или направо преместихте децата на по големи легла . За сега нямам такава възможност за друго легло а това ми се струва малко тесно и ме е страх да непадне  newsm78 Какво ще ме посъветвате  Thinking

# 1
  • Мнения: 442
а колко голямо е детенцето?
аз махнах решетката на мила, когато започнаха да спят сестра си в една стая, т.е. когато мила беше на 3г и половина. обаче, вечер слагам един сгъваем дюшек до легълцето, защото мила спи много дълбоко и една нощ, когато се наложи да спя при тях (радост беше болна) видях, че докато спи, мила тупва от леглото на земята, насън стана и пак си легна в него  ooooh!

# 2
  • Мнения: 369
Детенце е на 3г и 2м . Миналата седмица си ходихме на село с преспиване ( досега не го бяхме правили) и тя си спа на едно ъглово лего . Нямаше проблеми хареса и и от тогава се започна с това махане на решетката . По принцип спи в нашата стая в единия ъгъл , мога да и придърпам леглото до спалнята и ще съм сигурна че няма да падне , но после няма махане от там #Crazy А така така трудно се научи да спи в нейното легло че сега ме е страх от такава промяна  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 425
Аз го преместих на нормално легло когато стана на три години.Но до единия край слагам табуретка /ниска и широка/,че една вечер като отидох да го завивам спеше на земята миличкия!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 705
симона започна да спи на нормално ъглово легло когато беше на 1г и 3м. тогава й направихме детската стая и тя сама пожела да спи там сама. чувства се страхотно! все още слагам един стол и табуретка отстрани, но тя спи свита на кълбо в единия ъгъл.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Моите спят без решетка от както са се родили. Така свикнах големия, сега се учим с малкия. Слагах столове, после възглавници пред леглото. Решетката е с винтове и трудно се слага и сваля, а и леглото е дълбоко. Въртят се на сън и двамата. Забелязала съм, че баткото както се върти и ако опре глава в ръба на леглото - насън и инстинктивно се дръпва навътре. Като беше малък съм го намирала на колене на земята, а главата и ръцете - на леглото и спи без да мрънка. Малкият още се учи и се върти по-скоро от гръб по корем и обратно. В момента го уча да слиза безопасно, иначе с възглавниците се катери без проблем като по стълби.

# 6
  • Мнения: 4 406
махнах решетката преди 6 месеца и тази нощ за пръв път се изтърси на земята. не се е ударил- има възглавници, но се уплаши явно от свободното падане и поплака 2 минути преди пак да заспи

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Ние махнахме решетката преди 1 месец, понеже Вики на 2 пъти се мята с главата надолу и едва не се преби. Сега слагам една книжка с дебели корици между матрака и дървената част на леглото и досега не е имало аварии с падане. Но пък през нощта като се присети и си пристига да си ляга при мен Mr. Green

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Махай спокойно. Голяма е, пък и да тупне 2-3 пъти, какво... Все някога ще се научи и свикне.

# 9
  • Мнения: 7 837
От 1 мес. Сами спи на обикновено детско легло, по-ниско разбира се. Свикна много бързо, само 2-3 пъти го намерих спящ на пода  Laughing
Сам си ляга, сам си става. Проблемът е, че така повечко се разхожда нощем, но се надявам, че скоро ще израсте това си желание  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 629
Струва ми се, че детенцето ти е достатъчно голямо, за да махнеш решетката. А още повече, че изявавя само желание. Ако леглото е много високо сложи някакви възглавници под него - да се приземи на меко, ако падне

# 11
  • Мнения: 2 818
Махай я без притеснения Peace

Ние не сме махали решетката, а направо малката се премести на голямо легло преди месец-два(на 2г7м, а малкото го сгънахме. Досега не е падала, но слагаме една голяма възглавница го леглото за омекотяване на евентуалния удар....

# 12
  • Мнения: 1 363
Ние махнаме решетките малко преди 2рата година на 18м. Падна два пъти, но след това свикна.

# 13
  • Мнения: 723
Алекса от няколко месеца (т.е. откакто е на 1,6 г.) спи на обикновено легло, но не толкова заради решетката, колкото защото си намрази леглото и не желае да спи в него.
Махай я спокойно, само сложи отстрани табуретки или други приспособления, за да ти е по-спокойно!  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
Струва ми се, че детенцето ти е достатъчно голямо, за да махнеш решетката. А още повече, че изявавя само желание. Ако леглото е много високо сложи някакви възглавници под него - да се приземи на меко, ако падне
Съгласна съм с това мнение.
И при двете си деца свалях решетката малко след годинката, защото я прескачаха. Макар и малки бързо свикнаха да се пазят.

Общи условия

Активация на акаунт