не иска да стои седнала

  • 3 654
  • 20
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Видях темата на deinis ,но ние сме по-големи и проблема е друг.От седмия месец започнахме да я вдигаме за ръчички до седнало,а и да я слагаме седнала и беше много щастлива,но така и не се научи да седи самостоятелно.А от около 2 седмици въобще не иска седнала и изпъва краката или се отпуска рязко назад.Слагаме я подпряна,но след 5-6 мин.се изхлузва.Вече се притеснявам,а педито каза масаж и поливане с вода от орехови листа.Рано ли е или да търсим друго мнение/но от какъв специалист?/.

# 1
  • Мнения: 8 917
Видях темата на deinis ,но ние сме по-големи и проблема е друг.От седмия месец започнахме да я вдигаме за ръчички до седнало,а и да я слагаме седнала и беше много щастлива,но така и не се научи да седи самостоятелно.А от около 2 седмици въобще не иска седнала и изпъва краката или се отпуска рязко назад.Слагаме я подпряна,но след 5-6 мин.се изхлузва.Вече се притеснявам,а педито каза масаж и поливане с вода от орехови листа.Рано ли е или да търсим друго мнение/но от какъв специалист?/.
Нищо не пречи дао тидете при специалист - той може да ви прави гимнастика, но вие също може да се справите или поне с повечко упражнения под формата на игри да я карата да се вдига и да става - имам предвид да стои Peace

# 2
  • Мнения: 46 511
Като ходихте на 6-тия месец при ортопед, всичко ли беше наред?
Ако прецениш, идете пак  Thinking

А ореховата шума за какво е? Рани ли има?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 677
Моя юнак го слагам да седи от 6 месеца ,но самостоятелно без да го подпираме седи едва от половин месец.при него проблема е че все иска да е по корем-и така спи,и така си играе,може би затова трудно се научи да седи без да е подпрян.Отначало и аз се притесних но после видях че нече не може, а не иска...и накрая стана и това чудо
Ако все пак се притесняваш- потърси спациалист

# 4
  • Мнения: 748
ако нещо те притеснява най-добре е да я заведеш на ортопед.
но може и просто да не му е интересно на детето да седи Wink
..а педито ви с тая орехова шума... Crazy то това е бабина деветина за рахит по принцип, та щом педито ви го е казала аз не бих й имала кой знае какво доверие.. или го казва колкото да каже нещо. Thinking

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За ореховите листа не ми каза защо,но аз знам че са за калциране на костите.Нямаме рани,а на косултацията беше голяма лудница с ревящи бебета и не остана ред за повече.На ортопед сме ходили 3 пъти и само дето разкрача ни е по-малък,но ще се консултираме пак.Благодаря ви мами.
Забравих да добавя,че е родена 20 тина дни по-рано,което все още ме успокоява с това забавяне.

# 6
  • Мнения: 46 511
Ореховата шума има йод, използва се за дезинфекция на рани, няма друго действие  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 353
Видях темата на deinis ,но ние сме по-големи и проблема е друг.От седмия месец започнахме да я вдигаме за ръчички до седнало,а и да я слагаме седнала и беше много щастлива,но така и не се научи да седи самостоятелно.А от около 2 седмици въобще не иска седнала и изпъва краката или се отпуска рязко назад.Слагаме я подпряна,но след 5-6 мин.се изхлузва.Вече се притеснявам,а педито каза масаж и поливане с вода от орехови листа.Рано ли е или да търсим друго мнение/но от какъв специалист?/.
все едно това аз съм го писала.и ние бяхме така но като стана на 8 един ден я видях седнала.самичка го е направила преди това бвх говорила с педито и тя каза че намало проблем.Атова с ореховата шума е бабини деветини
Видях темата на deinis ,но ние сме по-големи и проблема е друг.От седмия месец започнахме да я вдигаме за ръчички до седнало,а и да я слагаме седнала и беше много щастлива,но така и не се научи да седи самостоятелно.А от около 2 седмици въобще не иска седнала и изпъва краката или се отпуска рязко назад.Слагаме я подпряна,но след 5-6 мин.се изхлузва.Вече се притеснявам,а педито каза масаж и поливане с вода от орехови листа.Рано ли е или да търсим друго мнение/но от какъв специалист?/.
newsm10

# 8
  • Мнения: 4 806
и моята щерка на тази възраст не искаше (подчертавам не искаше) да седи.
ами изчаках я да поиска
но усещах, че няма друг проблем

така че, ако искаш да се поуспокоиш - заведи я на консултация
а ако майчиното ти сърце не вижда друго, освен нежелание - изчакай я...

между другото една моя приятелка ми сподели, че нейното момиченце имаше следното двигателно развитие - проходи, след това започна да пълзи и някъде там да седи самостоятелно, иначе все се е свличала, както я описваш твоята дъщеричка.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Какви са тия орехови шуми???

Я кажи детето може ли тези неща:

1. Поставено по корем, вдига ли се хубаво на длани, не на лакти?
2. Ако лежи по гръб и го вдигаш за две ръце, вдига ли си главата хубаво?
3. Мести ли играчки от едната ръка в другата?

Ако не ги може, направо искай талон за невролог.
Това, че не седи хубаво не е за ортопед.
По-добре едно разкарване до невролог, и то не в Инст. по педиатрия, а в клиниката за ДЦП на бул Възкресение 1 в Красна поляна

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
firebird и трите неща ги правим доста отдавна.А най-любимото и е от гръб да се обърне по корем.Почти не смогвам да сменям памперс вече.Много е шавлива и постоянно е нанякъде завъртяна,но дотук.А и от корем по гръб не можем още,а почва да мрънка аз да я обръщам.Ще изчакам още 10 тина дни.Вече ме е страх аз да я слагам седнала при положение че не иска.

# 11
  • Мнения: 2 438
Една позната имаше подобен проблем с дъщеря си. С направление от личната лекарка я водеше на кинезитерапевтични сеанси. На 9 месеца беше в полулегнало положение в количката, на година и два месеца не беше проходила и тогава започнаха с масажите. Сега е на 6 години и няма проблеми изобщо. Така че не се притеснявай все още и не започвай опасни експерименти с бабини деветини.
Ореховата шума е за общо укрепване на организма, за обливане след възстановяване от проточили се простуди и грипове, за ранички по косата. Подобна баня не вреди, но и не помага.

# 12
  • Мнения: 327
И ние доста време не искахме да си седим на дупето - 5 секунди и се смъква надолу, предполагам щото иска да дивее, не му се седи мирно. И чак от скоро - може би от около 2-3 седмици си стои стабилно на дупето/т.е. като станахме на 9 месеца/. Ама за успокоение идете на специалист да ви види. Все пак ще получите компетентно мнение, щото както се знае всяко дете си е различно. Късмет, дано притесненята да се окажат излишни!

# 13
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, щом детето прави всичко това, което те е попитала firebird не е толкова притеснително, че не иска да седи. Все пак хубаво е да й правиш масаж и гимнастика и ако след 10-12 дена положението да се консултираш с невролог и физиотерапевт. Успех!

# 14
ako si otsofiq idi v klinikata po ortoprdq  Gorna  Bania

Общи условия

Активация на акаунт