Фолиева Киселина - преди или след забременяването

  • 2 017
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Привет, момичета,

можете ли да ми разкажете какво знаете за фолиевата киселина. Прочетох, че тя се пие преди забременяване . Но и от моя приятелка разбрах, че тя я е пила след като е забременяла до 4 - тия месец от бремността.
Докторът ми каза, че мога да я пия мога и да не я пия... Чудя се какво решенние да взема?!?!?

# 1
  • Мнения: 189
Фолиевата киселина се пие, за да се избегнат малформации при бебето. Добре е да се започне преди да се забременее и се пие до края на 4-ти месец, когато плода се формира, след това няма смисъл от нея.

# 2
  • Мнения: 7 474
Хубаво е поне 3 мес. преди и 3-4 след.  Peace

# 3
  • Мнения: 566
3 месеца преди забременяването.ефекта й е до 28 ден от зачеването, но профилактично се пие до 4-я месец

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Може да се пие и преди и по-време на бременност,даже знам,че спомага по-бързото зачеване.Но задължително пии по-време на бременност или поне до 3 месец! Peace

# 5
  • Мнения: 4 806
и преди, и по време

# 6
  • Мнения: 670
Ако бременността е планирана, фолиева киселина се приема два- три месеца преди зачеването до третия- четвъртия месец на бременността.
При неочаквана бременност, приемът на фолиева киселина започва от момента на установяване на бременността.

# 7
  • по света
  • Мнения: 1 587

Най-добре е да се пие 6 месеца преди забременяването и минимум до 4 месец.Наскоро някъде прочетох че имала значение за развитието и на мозъка и било добре да се при през цялата бременност.

# 8
  • Мнения: 1 006
Добре е да се пие преди да се забременее и до края на 4-тия месец след това.

# 9
  • София
  • Мнения: 626
Добре е да се пие преди това и до 4-тия мес. от бременността. Тя предпазва от нарушение в развитието на гръбначния стълб(спина бифида), а той се формира до края на третия месец.

# 10
  • Мнения: 3 760
3 месеца преди забременяване, до 3-4-5месеца след забременяването.
Естествено, че може и да не я пиеш, но е 100 пъти по-добре да я!!!!

# 11
  • Мнения: 723
3 месеца преди забременяването.ефекта й е до 28 ден от зачеването, но профилактично се пие до 4-я месец
thumbsup

# 12
  • Мнения: 1 353
Фолиевата киселина се пие 3 месеца преди и 4 месеца след зачеване.с цел да се избегне spina bifida(незатваряне на гръбнака)

# 13
  • Мнения: 8 917
И в двата случая Peace

# 14
  • Мнения: 3 248
3 месеца преди забременяването и след това по време на бременността, до към 4 месец!
Зори, а това, че спомагала забременяването от къде го чу? Защото ми се струва нереално ... пък и съм запозната доста добре с действието на ф. к-на, не ми се вярва да ми е обягнало!? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт