УСПЯЛ ли е мъжът до вас?

  • 4 225
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Тази тема главно ми е провокирана от разсеяността ми напоследък и това, че една друга тема в този подфорум, 100 пъти вече я чета като "уСпял", а не "уДрял".  Embarassed

Около мен има няколко мъже, които според мен са наистина успели в живота, но които все така не са уверени, че са постигнали достатъчно, за да свият гнезндо, да имат дете, да спрат да се съревновават със себе си например. Прехвърлили отдавна 30те, все още изискват още и още от себе си и сякаш не могат да повярват, че утре ще са прекалено уморени, а ще искат да ритат топка със собственото си дете. Все не били достатъчно осигурени за да спрат и да се насладят на живота. Дали пък хората съвсем близо до тях не им дават тази увереност?

Ще ми е интересно да споделите и да си поприказваме за това, как ние оценяваме мъжа до нас - преуспяващ или все така гонещ вятъра го виждаме, гордеем ли се с него или все не може да ни задоволи, колкото и да се старае.

Ето моето начало: Открих едно много забавно младо момче, което за дни порастна и се превърна в истински мъж пред очите ми! И до днес повтаря, че се е научил да бъде самостоятелен, отговорен и амбициозен, откакто ме е срещнал. Винаги съм вярвала в него - знам откъде тръгна и когато сега го виждам "в целия му блясък" не мога да спра да се усмихвам и да се гордея с него! Обичам го толкова много и винаги ще бъда до него, не само за да му дам съвет, но и за да го подръпна на земята, когато прекалено много е литнал в облаците! За мен е успял! Разбрах го съвсем скоро, когато ми каза, колко е щастлив, че ни има с детето и когато след това продължи да говори за работата си и разбрах, че и тя не му е безразлична! Точно преди 3 години се запознахме, и за толкова време постигна толкова много неща и остана такъв земен и забавен, както в началото! За мен той е успял и оцелял! Обичам те, Васенце!

# 1
  • Мнения: 4 806
разбирам изпълващите сърцето ти чувства
красиво е желанието ти да виждаме повече щастливи семейства покрай нас, а не да се чака някаква илюзорна готовност
всичко това е прекрасно

първата ми мисъл в отговор на твоя въпрос е "да" и само това

но после се размислих
и стигнах за себе си до извода, че успехът / неуспехът се оценяват в най-тъжния момент, когато се прави разносметка за целия жизнен път на човека. Знам, например, колко много е постигнал моят мъж. Но също така знам, колко повече иска да направи. Погледнато отстрани - едва ли може повече да се желае. Но винаги може. Повече, по - добро, по - ... всякакво. Затова съм сигурна, че на този въпрос той би дал отговор "не"...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
В момента нямам 'човек до мен', но мога да кажа за бившия си. Смятам, че не е постигнал малко, още повече постигнал го е САМ,без някой да му помага финансово или както и да е, и пронозирам, че ще преуспее, защото той не се задоволява от постигнатото, а си поставя какви ли не цели занапред. Които понякога изглеждат все едно ги прави човек,' гонещ вятъра',  но той е такъв- оптимист с авантюристични елементи,а  смятам,че това съчетане спомага за успеха.

# 3
  • Мнения: 46 437
Когато го срещанх си беше достатъчно самостоятелен, а аз търсех точно такъв мъж  Peace
За успял- не знам, има семейство, добра жена  Mr. Green Laughing дете, работа, какво повече да иска човек  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 161
Да,успял е.Той е много амбициозен и последователен в желанията си.Винаги съм знаела,че ще успее да достигне мечтите си.Аз не съм така упорита в преследването на целите.Точно по тази причина се отказах от собствена кариера и се посветих само и единствено на семейството.И не съм съжалявала нито за миг.

# 5
  • Мнения: 7 474
Да!  bowuu И в професионално и в семейно отношение!

# 6
  • Мнения: 1 107
Засега да, но още е млад, да видим по-нататък  Laughing

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Определено се гордея! Всеотдаен в семейството, професионалист на работа...много мога да изброявам.

офф: Валентина, гледах мъжа ти в постановката на дипломната му работа, още тогава си личеше, че има страшен потенциал! (тогава ходех известно време с един негов приятел/познат и доста постановки изгледах по него време)

# 8
  • Мнения: 2 495
Моят мъж също е успял!Но и много сее трудил за да стигне досегашното си положение, работи по 16-18 часа на ден и иска аз и той да сме добре във всяко едно отношение.Много се гордея с него  Hug

# 9
  • Мнения: 22 522
Когато го срещанх си беше достатъчно самостоятелен, а аз търсех точно такъв мъж  Peace
За успял- не знам, има семейство, добра жена  Mr. Green Laughing дете, работа, какво повече да иска човек  Grinning
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 289
Преуспял не е,имало е моменти когато просто няма и всичко върви назад,има моменти в които има много и всичко е наред.Но като цяло се гордея с него,защото никога не се отказва,никога не се е предал,оправен мъж е,не е като има ги някои стоят си вкъщи и все викат няма работа-няма пари,незнам кво да правя.Според мен е успял,затова че се е преборил с пречките на живота, продължава да се бори и е успял в много отношения.Успява,защото не е паднал духом и за момент,става сутрин въпреки болки или други неразположения и излиза,за да сме добре,за да сме спокойни.Гордея се с него и съм щастлива,че срещнах точно този мъж. newsm76

# 11
  • Мнения: 1 172
Да, има много успешна кариера.  Заедно сме изградили едно чудесно семейство, той е страхотен баща.
Не е успял да бъде поне малко егоист.

# 12
  • Мнения: 2 792
  При положение, че има мен за жена и Димана и Момчил за деца е повече от успял  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 242
То зависи какво се разбира под успял ... но в неговият случай няма значение - щом успя да намери най-прекрасната жена на света Mr. Green Flutter Mr. Green
 
Е ако трябва да съм сериозна  newsm78– напълно съм съгласна с Асса, да не я повтарям. Пък и честно казано и двамата не обръщаме много внимание на постигнатото – наслаждаваме се на тишината по пътя в търсене на себе си  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 708
от 14 години сме заедно, за това време в професионален аспект се издигна много, постигнахме семейството, което искахме и го съкратиха..в момента е безработен, но мисля, че той е успял..

така както аз не съм успяла, макар и да имам хубава работа и професия и прекрасни деца

ПС. зависи кой какво разбира под успех..аз вечно търся ли, търся нещо

Общи условия

Активация на акаунт