Бременност и полип

  • 527
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте!
За първи път пиша в този форум и искам да споделя моя проблем.
Бременна съм в 8 седмица и имам два полипа на шийката на матката (големи колкото грахово зърно), които леко кървят при допир. Ходих при трима лекари, които са на мнение, че този полип е желателно да се махне, защото допускат, че може да се увеличи по време на бременността и да стане по-лошо. Но от друга страна друга страна има опасност за спонтанен аборт при премахването му. Още първият лекар ми каза, че веднага може да ми ги махне, но ако не съм бременна. Обясни ми, че при това положение трябва да се премахнат по оперативен път и препоръча да си взема направление за хоспитализация. Сега ужасно съм притеснена и незнам какво решение да взема. Въпреки че повече съм склонна да рискувам, отколкото да се тревожа още 7-8 месеца дали няма да стане по-лошо. Трябва да действам възможно най-бързо в близките 2-3 дена.

Благодаря ви предварително за мненията!

# 1
  • варна
  • Мнения: 193
аз имах доста голям полип през първата си бременност. докторката каза, че е голам колкото котешко езиче. имаше едно прокървяване, което много ме уплаши, а се оказа че е от полипа. всичко си мина нормално. родих нормално. и след това полипа изчезна. докторката каза, че може да е от бременността.
виждам, че си от варна. аз ходих, както и сега ходя в майчин дом при доц.Янева. ако имаш желание, консултирай се с нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 946
Здравей!
Аз имах като твоя проблем. В 3-тия месец прокървих и ме приеха в болницата за задържане. Оказа се, че имам полип на шийката на матката и кървенето е от него. При прегледа доктора направо го махна, защото бил малък колкото грахово зърно. Даже не усетих кога го е направил. По-късно обаче се появи нов полип, който всички ми препоръчаха да не махам отново и си карах с него до края на бременността. Всеки месец го наблюдаваха дали расте. Остана си толкова голям и не ми е създавал никакви проблеми. Сега след като родих ще трябва да ида на преглед, за да видя дали все още го има. Но според докторите се е появил само по време на бременноста и с края й ще изчезне.

Общи условия

Активация на акаунт