Няколко въпроса за пюретата?

  • 675
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Мили мами, пак аз съм многобройните ми въпроси Simple Smile
Та да мина на въпросите.
1. т.к. аз си правя зеленчуковите пюрета, беба яде почти 190 мл пюре и добавям 30мл мляко, но след това му предлагам и разтворено мляко в шише и изпива някъде към 100мл та се чудя не е ли много? Нали всички казват, че трябва да яде по едно бурканче от 190мл.
2. Ние сега въвеждаме зелнчуците и има разнообразие, но чета в форума маики казват, че правят пюретата всички зеленчуци заедно и пасират и дават за цяла седмица. Така не е ли еднообразно за бебчовците или така трябва да бъде?
3. Искам да си направя плодови пюрета за зимата от плодовете които тогава няма. Някои може ли да ми каже как и колко време може да издържът?
4. искам да въведа безмлечна каша има ли значение ако почна с плодова безмлечна или трябва да е оризова или подобна?
5. Аз стерилизирам зеленчуковото пюре по 15 мин и ги държа в хладилника не повече от седмица. Ако ги стерилизирам повече може ли да издържат по дълго или не?

Извинявам се за многогто въпроси и мерси.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
Та ....на въпросите.
1. 190 + 30мл мляко + 100мл  = 320  #Crazy #Crazy #Crazy аз ли не разбрах правилно, това на мен ще ми дойде много, ако правилно съм сметнала мисля, че е много да не му се разшири коремчето, на мен ми бяха казали неповече от 200 мл
2. -
3. 6м в фризера, иначе като компотите, а то зимата е след 5-6 м тогава ще сте големи Simple Smile
4. плодова безмлечна в повечето случаи е именно оризова
5. мисля че стига, аз преи ги наливах горещи после охлаждах и в камерата до 3 м. слагах дата и състав да знам Simple Smile

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
 1.Това количество ми се вижда много newsm78.Дъщеря ми сега е на 2 год. и яде по около 250 гр.на ядене.
 2.Еднообразно ми се вижда цяла седмица едно и също.Аз лично правех ден за ден.
 3.Не съм правила
 4.Доколкото си спомням започнах с безмлечна на "Фризокрем" плодове и зърнени храни или нещо подобно newsm78,забравила съм вече.
 5-И това не съм го правила.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравей! Направо да отговарям, където мога:
1. Количеството наистина е множко, ако искаш увеличи грамажа съвсем мъничко на пюрето или млякото, но след това не давай само мляко, т.е да си остане само с пюрето(уф, не знам дали ме разбра).
2. Щом сега въвеждаш зеленчуци, не търси разнообразие. Давай по 4-5дни от един и същи вид, следи за реакция и така докато свикне. Следващия месец може би вече ще комбинираш.
3. Аз си замразявам плодовете, така мисля, че витаминния им състав най-малко се руши. Имам праскови(обелени), грозде, сливи. Вдя от фризера и прибавям към някаква каша или правя нектарче. Съхранявам не повече от 7-8 месеца.
4. Аз безмлечна още не съм давала, така че не знам какво да ти препоръчам.
5. За стерилизирането знам, че 5-10 мин са достатъчни и може и повече от седмица да се съхранява. Аз замразявам всичко, така ми е по-лесно.

# 4
  • Мнения: 27 524
1. Много е, давай само пюрето, без млякото после.

2. Еднообразно е цяла седмица един и същи вкус. Аз давам готови.

3. Не зная за това. Най-добре е според мен да си замразиш плодовете измити и изчистени и после да си извадиш и да си направиш пюрето за деня. Мисля, че така повече ще му се запазят хубавите неща на плода.

4. Няма значение.

5. Не знам

# 5
  • София
  • Мнения: 6 965
1. Според мен количеството храна е много за вашата възраст, ако един път се разшири стомахчето на бебето, после знаеш  последствията за здравето.
2. Еднообразно е, ако бебчо яде готови пюрета, пробвай и с тях.
3. Във фризера можеш да си замразиш каквито искаш плодове измити и добре подсушени, на мен са ми издържали по една година. Аз съм замразявала за сладкиши. Но когато са замразени плодовете малко или много си губят витамините и цялата работа се обезмисля.
4. Аз съм давала само млечни каши, по принцип моето мнение е , че безмлечните са най-подходящи за алергични дечица. Без значение е дали ще въведеш плодова или оризова каша, стига да е подходяща за възрастта ви и да се съобразите дали вече сте въвели глутена като съставка.
5. Повече от една две седмици не е подходящо да държиш пюре, иначе съм чувала от мами, че стерилизираните пюрета (наливаш храната гореща, направо от котлона в бурканче, затваряш плътно и го обръщаш с капачката надолу - това е достатъчна стерилизация-от опит) издържат и по месец, аз съм давала най-много до седмица.

# 6
  • Мнения: 210
Много ви благодаря на всички, сега се боря с стерилизацията, но нещо не ми се получава и май ще минем на вариант замразяване. мерси още веднъж  bouquet

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046

1. И аз мисля, че количеството си е много, макар че ще се появят майки, които да твърдят, че всичко си е до дете...
2. Аз ползвах готови пюрета. Но веднъж месечно готвя ( все още) пюрета точно по описания начин- бухам всичко в тенджерата. Но моята ги яде само събота и неделя, когато няма кухня.
3. Заставам зад идеята за замразяването на плодовете и после да си приготвяш пюретата. Аз съм замразявала ябълки,круши, сливи и тиква.
4. Няма значение каква е кашата. Не съм захранвала предварително с праскови заради прасковената каша например.
5. Аз сипвам горещото пюре в бурканчета и обръщам с дъното на горе. Като изстинат, замразявам. Яде ги в продължение на месец- месец и половина.

Общи условия

Активация на акаунт