Каква марка лещи или очила ползвате?

  • 2 060
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
В началото на тази година взехме на половинката лещи ,незнам марка,но явно не са кой знае какви  ,но след няколко месеца едната му леща взе много да му дразни и отидохме на преглед тауж,но само му казаха,че на лещата има налепи  Rolling Eyes и му продадоха нова,но неможа доктора да обясни от какво се получават.

Сега отново ще идем ,но при др. лекар в Бургас, да вземем нови лещи та затова ви питам:

-Каква марка?
-За колко време по принцип да се сменят-всеки ден,на седмица ,на месец?
-По принцип кое е по удачно-лещи или очила? Thinking

Благодаря

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравей! В гимназията носех лещи , 5 години - беше ме срам с очила ooooh!
Сега имам и лещи и очила, Лещите са ми Бауш & ломб(не знам дали так се пише точно Embarassed), а очилата Квиат( Българска марка). По принцип с очилата ми е по-удобно, но лятото трябва да нося слънчеви очила и слагам лещи.
 На мен веднъж така ми глождеше на окото и доктора каза, че се получават гъбички по лещата ако стои без да се ползва в разтвора, той е стар и др....
Успех  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 252
Аз откакто се помня ползвам очила. Като бях по малка ме беше срам да ги нося и от това диоптъра (късогледство) се увеличи с 1. Сега ги нося постоянно и ми е добре.
Майка ми не ми разреши тогава да си взема лещи, защото на една нейна приятелка от лещи й се получиха доста усложнения и рязко увеличаване на диоптъра. То беше преди години и може причините да са най-различни. Но на мен ми се разминаха лещите.
А пък кумицата ми от години носи лещи и ги редува с очила, не съм я чула да се оплаква.

# 3
  • Мнения: 4 806
аз нося очила - от много години
само ми е манавала през главата мисълта за лещи ... и си е заминавала
с очила ми е достатъчно удобно, понеже не изискват разтвори и допълнителни грижи
марка exte

# 4
  • Мнения: 1 417
Зависи как му е по-удобно, не всеки свиква с лещи пък и грижата е по-голяма. Като ученичка и аз ходех само с лещи, от 7-8г. ходя с очила, като в момента съм с лещи , ама само когато е слънчево, че да мога да си нося слънчевите очила Simple Smile Марката на рамките за очила няма значение важни са стъклата, аз си купувам доста скъпи  очила /рамките и стъклата с всички екстри са на кантар, като цена/ , ама те са ми най-важното нещо в ежедневието. Лещите са ми на Бауш & Ломб.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Аз ползвам лещи вече 16 години и ми са много удобни. Просто все едно имам очи. Имам и очила(слагам ги вечер,когато след вечеря минавам през банята - вземам душ, мия зъбите и свалям лещите, просто лещите и миенето на зъбите са нещо естествено и едновременно), но не е същото, с лещите се вижда много по-добре. Вярно е, от време на време се получават усложнения, но най-вече аз съм си виновна за това. Или не сменям разтвора всеки ден, а доливам, или вече лещата е износена, а аз нямам пари за нова и я нося, докато ми се възпали окото. Не мога да кажа марката - от най обикновените български са ми. Преди години се пробвах с някакви английски с по-високо водно съдържание, които можеха да се носят две седмици. Но след два месеца носене, получих такъв възпалителен процес, че завинаги се отказах от подобен род лещи - карам си със ежедневните  и съм супер доволна от тях. Е, трябва да си призная, че съм с български от финансова гледна точка, просто си купувам най-евтиното, но не се оплаквам - нямам никакви проблеми, освен ако не си ги създам сама, както ви казах Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 063
Лещи единствено на Бауш енд Ломб Peace Български-не, те са по-груби и по-дебели. Цената на Бауш енд Ломб зависи от това дали са тримесечни или едногодишни, Не излизат повече от 100 лв и двете. Разтворът, в който се съхраняват също да е на Б енд Л, той е към 10-12 лв. По принцип налепи (гъбички се казва всъщност) се появяват като не се съхраняват правилно лещите или изтича срокът йм на годност.
С по-високо съдържание на вода вземете. Simple Smile И вие вече си преценете дали да са тримесечни или едногодишни.
Разтворът се сменя по правило всяка вечер, но аз го сменям като се замърси и проблеми нямам.
Лещите са най-удобни, стига да можеш да свикнеш с тях.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
С тримесечни на Бауш&Ломб, разтвора ми е Алкон (всичко в 1). Доволна съм, нося лещите вместо 3 по 4-5 месеца (докато започнат да ми дразнят очите) и сменям. Цена - 10 лв. броя.
Очила - нося сутрин и вечер преди/след лещите (като Злата Вещица и аз), рамка по желание и вкус, стъклата - олекотени (перфалит), защото са -5 и ако са стъкло, тежат. По възможност с антирефлекс, ако се работи на компютър с тях.

# 8
  • Мнения: 3 461
Нося лещи от скоро,от 2 месеца.В началото мислех,че никога няма да свикна да ги слагам и свалям и сутрин и вечер ходех до оптиката да го правят вместо мен.Диоптърът ми е  -2 и на двете очи и цял живот съм слагала очила,но ми се искаше много да ползвам и слънчеви.В момента съм с 1-Day Acuvue Moist на Johnson с повече водно съдържание,много съм доволна,защото ги сменям всеки ден и не се занимавам с разтвори.Обаче,излиза много скъпо,единствено спестявам от това,че и на двете очи диоптъра ми е един и същ,така че скоро ще се ориентирам към по-евтиния вариант.

# 9
  • Мнения: 9 063
В момента съм с 1-Day Acuvue Moist на Johnson с повече водно съдържание,много съм доволна,защото ги сменям всеки ден и не се занимавам с разтвори.

Тоест имаш по 2 лещи за всеки ден newsm78

# 10
  • Мнения: 3 461
В момента съм с 1-Day Acuvue Moist на Johnson с повече водно съдържание,много съм доволна,защото ги сменям всеки ден и не се занимавам с разтвори.

Тоест имаш по 2 лещи за всеки ден newsm78

Да,те са 30 броя в една опаковка,излизат за 2 седмици.

# 11
  • Мнения: 9 063
А за каква цена става въпрос и навсякъде ли ги има?
За пръв път чувам за такива лещи Blush

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ползвам лещи Бауш & Ломб (6 месечни, по 12лв едната), купувам ги от първата опика малко по на долу от Стоматолагията, разтвор за съхранение на Алкон, разтвор за промиване - натриев хлорид.
Очила на Бакара, стъклата италянски (ако не бъркам, не помня марка, с 7 защити).

Нося лещи от 14г. (направо се родих с тях) и до преди 2г. само български. Купувах ги от д-р Славов (работи в 1-ва поликлиника и в Св.София), но последните два пъти много бързо се замърсиха, дращеха ми на очите още на втория месец(а преди с една бг леща изкарвах повече от 1 година), и след няколко обиколки из оптиките се спрях на Б&Л.
Очила, нося само в къщи вечер и рядко на вън.

# 13
  • Мнения: 1 493
Нося лещи вече 23 години. В началото български, меки, но от няколко години купувам само тримесечните на Бауш&Ломб, разтвора ми е CyClean . Много съм доволна от качеството, а и цената им е много добра 10 лв. Очила, нося само в къщи вечер и рядко на вън, липсва ми периферното зрение. Чуствам се като кон с капаци !  Hug

# 14
  • Мнения: 3 461
А за каква цена става въпрос и навсякъде ли ги има?
За пръв път чувам за такива лещи Blush

Става въпрос за Бахрейн,но би трябвало да ги има и в България.

Общи условия

Активация на акаунт