Отговори
  • Мнения: 435
Става въпрос за моя позната наплашена от лекари и баби ..... позната картинка ...
Жената живее в жк " Изток " . Срока за смяна на JP изтича  Confused затова пускам нова тема ...
В "старата" ни тема забелязах , че се лансират лекари от сорта на Заяков и нехранителната му кърма и .....  smile3511
Момичето няма интернет и напълно ще се доверява на лекаря и бабите  Thinking
Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 559
   Както си забелязала, направо невероятно е  да се открие педиатър, който открито препоръчва изключителното кърмене, кърменето на поискване и  продължителното кърмене Confused
    Според мен трябва да разпечаташ на жената материали и да й говориш,говориш,говориш...от личен опит знам,че рядко помага, ако педиатърът и бабите настояват за безценно сокче и прословутата нощна пауза "да си почине стомахчето"  Twisted Evil, някой да се вслуша в майка-нелекар, която "има късмета" да кърми Rolling Eyes
    За съжаление, не мога да ти препоръчам лекар даващ адекватни съвети за кърмене, не знам такъв Confused Нашата  например е "за" късното захранване, но ако майката изрично й каже, че няма намерение да захранва преди 6месец, иначе дава идеи за сокче в 3ти месец и пюре в 4ти Rolling Eyes Освен това щом станахме на 1 месец настояваше да махна нощното кърмене, против кърменето на поискване е (или поне на мен ми каза, че е недопостимо "постоянно да кърмя" и трябва да се спазва поне 2,5ч пауза) и ми препоръчва подсладена вода да давам Twisted Evil  Очевидно не  е подходящият човек, който ви трябва.
    В крайна сметка вариантът е майката да  намери педиатър,който все пак поне е чувал за късното захранване и се съгласява, щом тя каже, че няма да захранва рано.  А ти да се заемеш  със задачата да информираш (да разпечаташ туй онуй подходящо) и да удариш едно рамо на жената Wink Успех!

# 2
  • Мнения: 3 760
Питай Лулуто.
Преди време си писахме с нея - явно педката й е доста по-читава. Но е нейде в Овча кпел, май... Сигурна съм, че беше за късно захранване... Пиши й и я питай    bouquet

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 22:47 от Мъни

# 3
  • Мнения: 1 547
Това е много трудно. Да не кажа невъзможно. А отгоре на туй трябва да работи и със Здравната каса  newsm78 А и вече си мисля, че не е работа на педиатрите да дават адекватни съвети за кърмене. Най-прекрасно щеше да е, ако момичето е информирано и не им се дава и си прави каквото иска. Аз така правех и не си усложнявах живота. Иначе частния педиатър, който посещаваме, подкрепя кърменето и късното захранване, но не работи със Здравната каса. Не съм била съгласна с всичко, което ми е казал и за много неща съм постъпвала както аз реша. Той обаче е соленичък - 35 лв. преглед.

# 4
  • София
  • Мнения: 747
Нашата педиатърка започна да ме съветва за ранно заххранване, но след като споделих намеренията си, каза, че нямала против и че имала доста такива бебета, но конкретни съвети от нея не съм получавала. Иначе е в 17 ДКЦ, ако  е удобно на твоята приятелка ще й дам координати. А не е ли възможно някоя мама от квартала да й помага с информация и интернет?Ако живее в Слатина или Редута нямам нищо против да се запознаем  и да идва у нас да чете.

офф, сега видях, че живее в Изток...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Мога да препоръчам д-р Китанова от ж.к.Левски. Доста добри съвети дава за кърменето. Е, не е както тук, но в сравнение с други лекари е добра. Освен това препоръчва захранване след 4м., ако майката иска - след 6м.

Общи условия

Активация на акаунт