Навреме да си вземеш парите? - ДА?!ДА?!

  • 1 694
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Откакто настъпи новото време - сиреч демокрацията съм сменила около 7-8 работи. В първите години нещата си вървяха малко по инерция и навиците не се променяха. Но със всяка следваща работа стане ли време да ти плащат стой и гледай как се носят води от десет планини за да не ти се плати навреме. Особено последните 4 години няма месец в който да не поискам сама аванс или заплата. Никога не се сещат че е конкретното число и трябва да се спази уговорката. То вече ми омръзна и да се ядосвам - знам си не разчитай на точност от шефа си спасявай се както можеш. Ето сега съм го помолима още във вторник че ми трябва аванс, защото в петък ще съм на финала /т.е. без пари/ познайте днес петък в 12.00 ч дали съм получила парите си.
Айде сега идеи как вече да си искам парите ? Как да запазя самообладанение и да не се чувствам неудобно че си искам моите пари? На кой ли не му се е случвал. newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 252
За съжаление това е масова практика.
Случвало ми се е вече на няколко работни места.
Радвам се, ако се забави само ден-два.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  За съжаление в повечето частни фирми е така(изключвам големите).
При мъжът ми се дават заплати на време, обаче...като наближи време да се раздават пари и се започва едно намиране на кусури, едно вадене на вода от девет кладенеца, едно недоволстване от работата на подчинените(която е същата и през останалото време на месеца), едни тягостни разговори с всеки по отделно преди да вземе пари.
Мъжът ми много се ядосва - "Сякаш не сме си заработили парите, а ги получаваме даром, изпросени".

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз си получавам заплатата всеки петък, преди да си тръгна. Ако имам ходене при клиент и няма да се връщам следобеда, взимам си парите преди да тръгна. Аванс никога досега не съм искала. Ама то остана при седмична запата и аванс да искам. Никога парите е са ми забавени, не съм мъмрена, не са ми правени номера. Работя тук вече 11-та година.

Мъжът ми също плаща на седмица. Всеки петък. Не се мъмрят в петъците. Който е сгафил - глоба! Дават парите в плик, като мъжът ми или брат ми режат парите, ако има гаф. Но в повечето случаи началника на цеха им дава листа с глобите и те само одобряват. Парите се дават в пликове, глобата е описана вътре. Но те си ги знаят предварително де. Няма хън-мън. Поне на 2-3-ма в месеца има глоби. Но има и много извънреден труд. Досега никога не са пропускали да дадат заплати. Плащат на 30 човека.

Та не мисля, че неплащането е практика в повечето частни фирми. Явно на такива сте попаднали.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
Та не мисля, че неплащането е практика в повечето частни фирми. Явно на такива сте попаднали.

Не -  по скоро Вие сте от другият( малкият) процент.
Да в повечето фирми плащат - но става дума затова, че бавят парите и се ослушват. Колко много познати се оплакват точно от това - искаш да разчиташ на пари на определена дата, а не можеш.

# 5
  • Мнения: 793
и аз не се оплаквам всичко е точно и навреме. Даже шефа ако го няма, казва на касиерката ни да ни даде аванс, кои колкото иска докато се върне. Обичам го тоз човек Heart Eyes За протокола в частна фирма съм  Whistling

Иначе е гадно когато трябва непрекъснато да напомняш  Tired ама си си го изработил и що се правят на шемети не мога да разбера.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз също не се оплаквам- винаги е навреме. В частна фирма съм.

# 7
  • Мнения: 42
Момичета, сега се разминахме със шефа във офиса и докато кажа и дума излетя пак - аванса ми и тази седмица е мираж.
Вече четири години едно и също  Hug
Дайте някаква свежа идея за намеци аз вече се изчерпах Thinking

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 841
Освен да смениш фирмата друга идея нямам.

Аз също нямам проблем с получаването на парите си, знаем си датата и вече 7-ма година си ги вземам на време и нашата фирма е частна.
 Преди съм работила на места където заплати се изплащаха с месеци закъснение, беше в производствотоq продукцията се реализираше трудно и по тази причина пари нямаше.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 18:10 от НелиСА

# 9
  • Мнения: 5 647
Моите работодатели са много коректни. Никога не са забавили изплащането на заплатите.


Момичета, сега се разминахме със шефа във офиса и докато кажа и дума излетя пак - аванса ми и тази седмица е мираж.
Вече четири години едно и също  Hug
Дайте някаква свежа идея за намеци аз вече се изчерпах Thinking

Ами, миличка, какво да ти кажа, освен да си търсиш друга работа. Какъв намек, какво чудо, направо му кажи. Когато ти трябва да свършиш нещо, той да не би да ти "намеква". В крайна сметка работиш там и той е длъжен да ти плаща. Отиваш и му казваш. Подписала си договор, в който е упоменато, че ти вършиш това и това, а той като работодател се задължава да ти плати заплата на еди коя си дата.

# 10
  • Мнения: 2 631
Аз също не се оплаквам- винаги е навреме. В частна фирма съм.

и аз така Peace

# 11
  • Мнения: 1 153
Да за съжаление ми се е случвало да си чакам заплата 2 месеца Twisted Evil #Cussing out #2gunfireа за аванс да не говорим,какво е това нещо Rolling Eyes?В последната си работа нещата бяха точни Peace

# 12
  • Мнения: 819
Аз също съм в частна фирма-проблеми с парите-никога,даже на ръка ми ги носят,когато не мога да отида да си ги взема.Никога не се е налагало да подсещам!

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз като работех съм си получавала заплатата винаги навреме. Работила съм само в частни фирми. Мъжът ми е от страната на плащащите и дава заплати два пъти в месеце, на определени  и абсолютно винаги парите се плащат точно на деня!
  За съжаление в повечето частни фирми е така(изключвам големите).

Просто сте попаднали в такива фирми, практиката е точно обратната

# 14
  • Мнения: 5 228
Във фирмата, в която работя, за 5 години и с ден не са ми забавили заплатата. Сега и майчинските ми се превеждат винаги на датата, когато трябва.
Преди това работех в една голяма фирма, в която за деветте месеца, в които издържах, веднъж не ми платиха на време. След като напуснах, в продължение на три месеца ми доизплащаха дължимото възнаграждение.

Общи условия

Активация на акаунт