Koга махнахте шишето

  • 6 853
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Чета в момента една книжка, и така се наплаших....Ползването на шише с биберон след 1 -вата година водело почти със сигурност до сериозни увреждания на зъбите. Говори се за страшно много кариеси, изваждане на зъби no

Най - вредно било да заспива на шишето, защото в устата се задържало мляко...А моята беба само вечер /преди заспиване/ и нощем /все още/ пие мляко, направо настръхнах. Ако някак успея вечер да я накарам да си изпие млякото от чаша, то нощем как да действам? Или да й махна нощното хранене, което честно казано не ми се иска smile3518

Кажете при вас как е, кога махнахте шишетата и дали наистина дългото ползване неизменно уврежда зъбките, защото ние вече 17 броя си имаме. Много ви благодаря предварително newsm17

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Биберона поврежда зъбите и с присъсътвието в устата и с хранителните остатъци, но зъбите са временни и освен това не се повреждат така лесно. Нощното хранене е друга дълга и зависеща от теб тема.
При нас - кърмих; шишето дигнахме официално на 1г и 3мес., но от преди годинката го ползвахме са мо за гости и дълги разходки, да не носим чаши и бутилки. С бутилката само вода, млякото - кърмене, сока с лъжичка, после с чаша.

# 2
  • Мнения: 1 089
Ми то ние още не можем да го махнем Embarassed Вода, сокче и т.н. пие от детска чаша или със сламка, но дойде ли време за млякото преди сън си иска шишето с биберона и това си е. Ама чесно да си кажа и не се притеснявам много за това, мисля че това с кариесите, изваждане на зъби и пр. е малко пресилено.

# 3
  • Мнения: 292
Последният път когато бяхме на консултация в кабинета присъсътваше и детски зъболекар, който също ми обясни че е вредно за зъбките детето да го слагам в леглото и той да си пие млякото и да заспива. Каза ми че след като си изпие млякото вечер е хубаво да се почистят зъбките с клечка за уши и вода и така до 18 месеца след което сутрин и вечер с мека четка за зъби и вода а паста чак след три годинки. Каза също че е препоръчително към годинка детето да пие вече от чаша с накрайник или обикновена чаша.
Дани отдавна не пие през нощта, но ако бях на твое място не бих махнала нощното ядене щом детето си го иска, а така или иначе зъбките са временни. Важното според мен е да им се създават навици.  Peace

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При големия го махнах малко след годинката точно по тази причина, понеже знаех, че трудно се отучват. От раз, казах му, че е счупено и няма друго и той се примири. От тогава мляко за вечеря не е пил. Малката още 6-я месец сама се отказа и по-добре, не съм я насилвала, всичко поема с лъжичка. Пробвай всякакви варианти и търпеливо и настоятелно те съветвам да спрете нощното хранене с мляко. Точно заради зъбите и не е вярно, че като са млечни не пречи да имат кариеси.
Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 135
Аз махнах шишето на 8м,защото предположих че после ще разбира и няма да мога да го махна (ще бъде пристрастена  Joy ) Достатъчно ми беше,че не може да заспива без биба....... Вечерното мляко (кисело) го ядохме с лъжичка.Вече вечеряме супа,а малко преди да легне и давам кис. мляко или АМ в шише от мин.вода със спортна капачка,но гледам да не е в леглото да не вземе след време да си го търси.А за зъбите, знам че млечните също са много важни,въпреки че ги сменят.

# 6
  • Мнения: 4 621
На 8/9 месеца започнахме да пием от сламка или от чашка и от тогава не ползваме биберон.

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Руми отказа шишетата още на 7 мес.От една страна беше добре,че сама се отказа,но от друга-ставах в 6 ч. да я храня с лъжичка Crazy.И само се жалвах,че неще шише Joy,ама май така е по-добре Peace.

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Докато пиеше адаптирано мляко (до година и половина), използваше шише с биберон. Оттогава пие вода в неразливаща се чашка, а от няколко месеца си има нейна детска малка чашка и пие като "голяма" Blush

# 9
  • Мнения: 8 917
В момента на Гери й е почти безразлично от какво ще пие - чаша, сламка или шишето, но вечер определено млякото си го иска с шишето Peace

# 10
  • Мнения: 1 881
И ние си имаме чашка, през деня пие от нея, но вода. Лошото е, че млякото се пие само вечер и нощем. Ще се боря вечерното да пие с чашка, но нощното как ще е....не знам. А не иска и вода нощем, само мляко Cry

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Ние още си пиеме млякото от шише вечер и сока през деня също.В момента й растат зъби и нямам никакво намерение да й махам шишето щом си го иска.Имаме 3 вида чаши в къщи,но тя не ги обича много.
За зъболекаря незнам какъв е този зъболекар дето ще препоръча миене на зъбите с клечка за уши и вода?Хората са измислили накрайници за миене на зъби и пасти от 0-2 годинки.Благодарение на тях Вики иска да си мие зъбите по 3 пъти на ден

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ние го махнахме преди да навърши годинка  newsm44 Махнах сутрешното млечно хранене, а вечер яде кисело мляко, каша или супа с лъжичка. Е, вода пие от шише, но не отдавам голямо значение на факта.

# 13
  • Мнения: 1 881
Ние го махнахме преди да навърши годинка  newsm44 Махнах сутрешното млечно хранене, а вечер яде кисело мляко, каша или супа с лъжичка. Е, вода пие от шише, но не отдавам голямо значение на факта.

И аз имам приятели, които са махнали шишето на 9 месеца, но с това са махнали и млякото, а аз не искам да спре да пие мляко. А моето дете и кисело мляко не харесва, то не че аз много й предлагам де, от време на време с бисквитки, но не й допада. А Нестле Джуниър може да пие по всяко време.

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 00:57 от Небесна

# 14
  • Мнения: 5 299
Аз мога да кажа, че почти съм махнала ве4ерното мляко. Grinning От около 1 месец насам си заспива само с бибата, така 4е сега мисля нея как да махам Whistling

Общи условия

Активация на акаунт