Ще ставам кръстница

  • 8 593
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Другият месец ще ставам кръстница, а незнам нищо-какво се прави на кръщенето от кръстницата,тя какво купува,какво подарява?Сигурно е нещо по-различно от останалите гости.Ако можете да ми помогнете с каквато и да е информация ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 4 665
И на мен ми предстои.... Всъщност трябва да купиш на детенцето халатче или хавлийка ( зявиват ги с тях след като ги цопнат във водата ), чифт дрешки, които да му обелкат след като го кръстят и при възможност и желание нещо за спомен...аз съм решила обички да взема на моята кръщелница, но не е задължително

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 14:33 от Kasidy

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нови дрехи за кръщелника. Акое бебе то се облича с тях след ритауала с потапянето във вода.

# 3
  • Мнения: 426
Аз ставах кръстница преди 1год. Купих два комплекта дрехи на детето и обувчици.Също така и взех и златно сърчице да и се освети в църквата. Занесох ги в църкавата, и попа като пръскаше детето с водата помолих да напръса и подаръците,а иначе нищо исобено не правиш.Стоиш и държиш детето,а също и четеш от книгата му един абзац(които аз направо сричах не четях от притеснение). После на почерпка.

# 4
  • Мнения: 426
Забравих че като излиза детето от църквата трябва да е облякано с новите дрешки.

# 5
  • Мнения: 237
И аз ще кръщавам другия месец. PeaceСмятам да купя дрешки , обувки , бельо , хавлийка и нещо златно за спомен .

# 6
  • Мнения: 5 228
Аз бях кръстница преди 2 седмици. Купих пълен комплект дрешки  - включително и бельо, златно синджирче с кръстче и икона, хавлийка.

# 7
  • Мнения: 2 255
Ами зависи как се уговорите с майката  Rolling Eyes
Калоян го кръсти в началото на месеца дъщерята на наши приятели  Peace с майка й се разбрахме да ми даде пари и аз да си купя дрешки за преобличането, тъй като тя отдавна не е в час с размери и цени на бебешките стоки  Joy newsm78
А тя взе хавлийка и златно кръстче за малкия, хавлия и сапун за попа, нещата за църквата  Peace

# 8
  • Мнения: 832
МНого добре ви разбрах,благодаря.Може би ще се консултирам с майката ако има някакви претенции за дрешките и хавлийката.Иначе ще избера нещо допълнително за малкия.Ако е кръстче или нещо подобно,наистина е хубаво да е осветено от попа.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
По-добре наистина говори с майката и питайте на място.
Аз кръщавах на 6.05 и купих пълен комплект дрешки+подарък за детето, който майката си избра. Освен това им взехме осветена икона.
Хавлийката, питата и сапунчето си ги донесе майката, защото така й беше казал попа, в църквата, в която беше кръщенето. Навсякъде е разлино.
Ние ще кръщаване Нели след по-малко от месец. Попа ни каза : " Трябва ми пита, мед, китка здравец, хавлийка и сапун. Останалото- вие ще си решите какво"

# 10
Аз пък знам,че трябва задължително да се купят и обувки за да не си тръгва детето босо от църквата, че щяло и занапред да му върви така.

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз пък знам,че трябва задължително да се купят и обувки за да не си тръгва детето босо от църквата, че щяло и занапред да му върви така.
Чак задължително- не е. Аз например казах на майката да му избере обувки, а аз само после да ги платя.

# 12
  • Мнения: 4 473
Аз пък знам,че трябва задължително да се купят и обувки за да не си тръгва детето босо от църквата, че щяло и занапред да му върви така.
Чак задължително- не е. Аз например казах на майката да му избере обувки, а аз само после да ги платя.

На Гери не са й подарявали обувки. Сега като се замисля, доста трудна мисия е да вземеш точният номер. Аз на собственото си дете без проба никога не вземам, какво остава за чуждо. Rolling Eyes( номерът й варира при различните видове обувки)

# 13
  • Мнения: 5 228
И аз не купувам обувки без да се пробват и майката беше купила обувки. Трилиън ме подсети, че бяхме  купили и играчки за детето.

# 14
  • Мнения: 985
Само преди месец кръщавахме. Помня, че и аз бях пуснала тема тук, във форумите, защото имах нужда от съвет.
Като кръстници, купихме на кръщелника ни един кат дрехи- от бельо, до якенце, плюс шапка и обувки. Като подаръци взехме  златно кръстче и една вибрираща играчка, която спаси положението в църквата- хем тиха играчката, хем интересна и нова за бебока, та не плака много той. Купих и халатчето му.
Цялата работа е да се договорите с родителите, защото ако трябва да се спазват традициите, сте обречени на огромни мъки и обикаляне по магазините. Например, според традициите, кръстниците трябва да облекат кръщелника си с БЕЛИ дрехи. Убих се да обикалям и да търся чисто бели костюмчета за момченце в бебешка възраст. Намерих само в един магазин, но костюма струваше около 100 лв. ( панталон- 37 лв, риза-25 лв, сакенце- 48 лв) Ако ще кръщавате момиченце, работата е лесна. Има много красиви роклички. Има и чисто бели такива, т. е. според традицията.
Абе ето ти един съвет. Сега е хубаво времето. Заберете се с мамата и бебока и си направете една разходка. Така хем ще уцелите номерата на дрешките и обувките без грешка, хем ще съчетаете отделните елементи с вкус.
Хайде, приятна кръщенка и да си прекарате като нас много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт