Колко ви помагат татковците след раждането?

  • 2 272
  • 52
  •   1
Отговори
Здравеите,

Бих искала да разбера колко помощ получавахте от таткото след раждането? Нашиат нещо все го ниама: или е на работа или гледа мачове и започвам доста да се нервирам. Ще споделите ли как беше при вас? Благодариа предварително!

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 14:43 от Reza

# 1
  • Мнения: 46 437
Кажи му кои са неговите задължения и ще ги изпълнява, иначе сигурно се чувства несигурен и мисли, че ти пречи Simple Smile

При нас, аз се оправям с нея през деня, а вечер, нощем и почивните дни основно таткото гледа да ме отменя.
Къпе той, храня аз, това е в общи линии за детето  Peace
За домакинството, аз чистя, мия чиниите, пера и простирам, а той готви   chef

# 2
  • Мнения: 532
Във времето в което не е на работа - доста , но не защото има голямо желание , а защото аз си намирам някаква работа и той нямакъде да отиде Embarassed.И не го прави с невероятно желание , а по - скоро от няма и къде.Така де според мен от теб зависиколко задачки ще му поставяш.Иначе в началото имаше доста ентусиазъм ( и сменяше памперси и миеше .... ) ,но сега е по - лесно да се скатаеш.Няма как.Успех!

# 3
  • Мнения: 2 381
Нашия татко ми помага много Grinning
Мие дупето, сменя памперс, облича Паолина.Естествено, когато си е в къщи Peace

# 4
  • Мнения: 234
Почти не ми помага,работи почти без почивка,вечер само нагушва малкия.

# 5
  • Мнения: 1 040
Тъй като е през деня на работа - помага само вечер и през почивните дни. Ама като че ли още не му се е доразвил бащинският инстинкт. Като му кажа да свърши нещо - веднага, ама сам да се сети ooooh!Иначе виж за гушкане и радване - няма втори като него Mr. Green Абе, таткова им работа Simple Smile

# 6
Hmm a az si misleh che samo pri nas e taka.  Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 679
Сега остана само къпането, като задължение на таткото всичко останало е мое.
Нашия татко е наработа от 8.30 до 20.00 и гледаме да не го товарим много, но първите няколко седмици след раждането имаше доста повече задължения къпане, смяна на памперса, миене на шишета и помпа, както и пазаруване, миене на чиний, поръчка на храна за вкъщи, защото е скаран с готвенето, простиране на прането.

Ама новото бебе през октомври ще го накара да си припомни какъв може да бъде кошмарът в къщи.

# 8
  • Мнения: 3 089
помага много. единствено не е раждал (но присъства на секциото) и не е кърмил  Joy

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 14:53 от majceto

# 9
  • на североизток
  • Мнения: 285
Много ми помага - не мога да се оплача.Мие го, сменял е памперси, храни го, води го и го взема от ясла...........Страхотен татко си имаме!

# 10
  • Мнения: 4 621
В началото ми помагаше, когато имаше възможност, но основните грижи си бяха на мен Flutter

# 11
  • София
  • Мнения: 3 644
Аз нямам такъв проблем- още от първия ден все е около мен и иска да помага-стига да не е на работа- но и тогава се обаждада види как сме
Помага да го къпем, обличаме и мн.си играе с него- е памперс е сменял 1 път но и аз не го карам много- ако се наложи....ще го направи-не го храни с лъжеца,защото аз не съм го карала-нали все го пазя чисто детето #Crazy,но вечерното мляко е негово задължение
Но най-голямата ми помощ от него е търпението с което го приспива и успокоява още от мъничък-аз съм по сприхава и избухлива и лесно му се дразня ако ме разиграва със спането,но таткото може и 3 часа да го люля да заспи....
Дори и ако седи пред компютъра , а датато се занимава а аз мина покрай него все ще ме пита- да ти помогна с нещо?
СТРАХОТЕН Е -НО ДАЛИ СЪМ МУ ГО КАЗВАЛА? newsm78 Embarassed

# 12
  • Мнения: 161
Ето и аз съм един татко.....
И съм на работа......
Но знам колко е трудно на съпругата ми цял ден сама в къщи с детето, въпреки, че то вече порасна - на 1 годинка сме.. Но не преставам да помагам - хранил съм го и го храня когато имам възможност, сменям памперси, разхождам го с количката - само двамата по мъжки, за да може мама да си направи маска на лицето, маска на косата, да се епилира спокойно без да бърза.... Все пак и аз искам да изглежда красива.....

# 13
  • Мнения: 8 917
Здравеите,

Бих искала да разбера колко помощ получавахте от таткото след раждането? Нашиат нещо все го ниама: или е на работа или гледа мачове и започвам доста да се нервирам. Ще споделите ли как беше при вас? Благодариа предварително!
Винаги си е бил при нас и с каквото може помагаше и все още помага Peace

# 14
  • Мнения: 3 205
Много ми помага, когато не е на работа! Къпането му е основна радост и задължение, освен това преоблича, сменя пампи, гушка, успокоява и мен, и бебо, чисти, готви... При това без да го подсещам кога какво, сам се сеща.

Общи условия

Активация на акаунт