детето ми не контактувало в детската

  • 689
  • 9
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
мили мами,много съм притеснена.теди тръгна на 1 юни на градина.ходи 2 дни и се разболя.общо до сега е ходила 9 дни.вчера учителката ми заяви ,че детето ми не контактува с никого,не говори, и не играе с другите деца.направо останах като гръмната.тя по принцип е много приказлива и буйна,има си приятелчета,за които постоянно говори и иска да се срещаме  и да играе с тях.проблема е ,че тя тръгна в сборна група,за което не бях предупредена преди да я запиша .теди е на 2 г и 9 месеца, а другите деца са от 4 г нагоре.само едно момченце е на нейната възраст.те се познават от преди ,сформирали са си групички и явно тя не може да се приобщи или те не я допускат.тя направо си е бебе пред тях.а в яслата си играеше и беше спокойна.тук я усещам че не може да се отпусне.възможно ли е да я тормозят другите деца,защото е малка и беззащитна.много се притеснявам да не би това да и се отрази на общуването и с връстници и да стане аутсайдер и самотно дете.от септември ще си бъде с връстниците надявам се ,но дотогава......може трайно да и повлияе на характера.говорих с директорката и тя каза че щяла все да свикне някой ден,но аз си мисля че щом децата не я приемат и учителките всеки ден са различни,тя много трудно или изобщо няма да свикне и това ще и се отрази на общуването със деца и извън градината.моля ви споделете имали ли сте подобен проблем и как мога да помогна на детето,да се обърна ли към психолог,не искам детето ми да расте без приятелчета в градината и да се чувства зле там. Sad Cry

# 1
  • Мнения: 2 731
Според мен е нормално все пак тя е ходила само 9 дена -сменила е обстановката , приятелчетата с две думи трябва и време .А колкото до това че е най-малка незнам какичките обикновенно им се радват  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Според мен е нормално все пак тя е ходила само 9 дена -сменила е обстановката , приятелчетата с две думи трябва и време .А колкото до това че е най-малка незнам какичките обикновенно им се радват  newsm78

Или им казват, че са бебета и те много се засягат.
 Моят малкият - "Мамо, ама те ми казват, че съм бебе!" и е много тъжен.

# 3
  • Мнения: 2 731
Според мен е нормално все пак тя е ходила само 9 дена -сменила е обстановката , приятелчетата с две думи трябва и време .А колкото до това че е най-малка незнам какичките обикновенно им се радват  newsm78

Или им казват, че са бебета и те много се засягат.
 Моят малкият - "Мамо, ама те ми казват, че съм бебе!" и е много тъжен.
Скоро и аз ще разбера как точно стоят нещата -дано не е така .Гледала е през оградата и доста какички дойдоха и и се радваха ,но наистина е друго цял ден да е сред тях  Thinking

# 4
  • Мнения: 131
Моя син 1-2 месеца много не общуваше с децата от неговата група ,но госпожата ми каза , че това било нормално защото не бил свикнал още с децата и след време щял да завърже приятелства с тях. И найстина стана така - детето свикна вече и си има доста приятели , защото ходи 9 месеца на градина и е вече 2-ра група.

# 5
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
    Мисля,че за такъв кратък период от време не може обективно да се прецени поведението на детето.Процесът на адаптация е продължителен и зависи от темперамента на детето.
Мен по-скоро би ме притеснил факта,че госпожите се сменят често ,т.e. информацията ,която получавам ще е пречупена през различни призми.А защо е така,групите ли са смесени?

# 6
  • Мнения: 1 001
... те се познават от преди ,сформирали са си групички и явно тя не може да се приобщи или те не я допускат...
Мисля,че това е отговора. Александра категорично отказваше да ходи на сборни групи (добре, че тъщата да идва да ни гледа децата).
А за аутсайдер, не вярвам.  При смяна на обстановката би трябволо да смени и поведенито си.
Дано само наистина да не я тормозят  Praynig. Тогава ще е по-добре да направиш всичко възможно да не ходи. При сборни групи лелките не полагат необходимоте внимание към "другите" деца, но затова пък, особено след като сага е тръгнала, може да намрази детската градина.

# 7
  • Мнения: 2 731
... те се познават от преди ,сформирали са си групички и явно тя не може да се приобщи или те не я допускат...
При сборни групи лелките не полагат необходимоте внимание към "другите" деца, но затова пък, особено след като сага е тръгнала, може да намрази детската градина.
Кой са другите деца  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 001
И в двата случая с Александра гупите бяха в други детслки градини, така че те беше чуждото дете.

# 9
  • Мнения: 294
Моят син тръгна януари месец на ДГ в по-голяма (2 група) с 4-5 годиншни и няколко колкото него (3 години, само, че януари беше на 2 и 9 месеца). На него също му беше трудно в началото, но после свикна и сега ходи без проблем в ДГ, а си има и приятелчета (по-голями) от него. Според мен най-лошото е, че учителките се сменят това е важно, защото те са тези, които трябва да помогнат на децата да се приобщят и да внимават да няма проблеми и малките да не се чустват аутсайдери.
Наблюдава детето си и по реалциите и разказите му ще видиш и ще прецениш дали с времето ще се справи. Аз мисля, че щом е по принципш комуникативно дете ще се справи - просто още му е рано (малко са 9 дни). Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт